Romantiškas savaitgalis : Vilnius – Trakai ir SPA malonumai (kolektyvams)

Pažintinė - poilsinė kelionė aplankant Trakus bei Vilnių
Romantiškas savaitgalis : Vilnius – Trakai ir SPA malonumai
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Atvykstame į Užutrakį. Užutrakio dvaro sodyba – vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis suteiks jums galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Šiandien į dvarą patenkame sausumos keliu, tačiau grafo šeima juo nesinaudodavo – į pusiasalį keldavosi plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios gyveno keltininkas.

Vykstame į Trakus. Į vakarus nuo Vilniaus, tarp kalvų, miškų ir ežerų, įsikūręs senasis Trakų miestas, gausiai lankomas šalies gyventojų ir užsienio svečių. Pusiasalio, kuriame jis stūkso, krantus skalauja Galvės, Totoriškių ir Bernardinų (Lukos) ežerai. Šis miestas, garsėjantis nuostabiu gamtovaizdžiu ir legendine Trakų pilimi, kadaise buvo vienas iš Lietuvos valstybingumo lopšių, svarbus karinis ir politinis centras, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių būstinė bei Lietuvos sostinė.

Vykstame paragauti  karaimų  nacionalinį patiekalą  – kibinus Senojoje kibininėje*, o nenorintys valgyti galės tiesiog romantiškai pasivaikščioti.

Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos gyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų čia išsaugojo savo tradicijas. Trakuose išlikęs karaimų kulto pastatas – kenesa, karaimų gyvenamieji namai, karaimiškų patiekalų restorane galima pasivaišinti nacionaliniais šios tautos patiekalais, iš kurių labiausiai žinomas bei mėgstamas yra kibinas..Ekskursijos metu apžiūrėsite įdomiausias šio miesto vietas: Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, Šv.Jono Nepomuko koplytstulpį,  Karaimų gatvę -“Mažąjį miestą, Aukų kalną. Aplankome salos pilį*. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Nuo 1962 m. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose veikia Trakų istorijos muziejus, suteikiama galimybė pasivaikščioti po senovinę pilį ir apžiūrėti jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų.

Vakarop keliaujame į nakvynės vietą, kur nuostabiame Margio viešbutyje gamtos apsuptyje Jūsų laukia SPA malonumai (iki 21val). Ramybės ir atokvėpio valandėlei užsukite į baseiną, garinę turkišką pirtį, suomišką sauną ar atpalaiduojančią sūkurinę vonią (įskaičiuota į kainą).

SPA komplekse galėsite atgauti jėgas, besimėgaudami įvairiomis veido ir kūno puoselėjimo procedūromis, atliekamomis patyrusių, dėmesingų manualinės terapijos specialistų. Atpalaiduojantys, jauninantys ir detoksikuojantys kompleksai, klasikiniai masažai, gaivinanti žolelių arbata padės atsipalaiduoti ir namo sugrįžti lyg po ilgų atostogų (paslaugos mokamos papildomai ir užsakomos iš anksto). Nakvynė gamtos apsuptyje, viešbutyje „Margis“.

2 diena. Pusryčiai.

Vykstame į sostinę – Vilnių. Atvykus į Vilniaus senamiestį- ekskursija su gidu. Ekskursijos metu aplankysite didingąją Katedros aikštę – LDK politinį centrą, vaizdingąjį Gotikos kampelį, nuostabų renesansinį Alumnato kiemą, miesto gyvenimo širdį – Rotušės aikštę, stebuklingu Švč. Mergelės paveikslu garsėjančius Aušros vartus, pasigrožėsite viena už kitą ištaigingesnėmis bažnyčiomis, pasivaikščiosite po žydų kvartalą. Pamatysite daug Vilniaus senamiesčio įdomybių.

Apsilankysime Valdovų rūmuose. Ekskursijos* metu aplankysime nuolatines valdovų rūmų ekspozicijas, sužinosime apie LDK kunigaikščių rezidencijos raidą valstybės istorijoje, pasivaikščiosime po istorinį valstybės rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas. Apžiūrėsime išlikusius autentiškus mūrus, aptiktus unikalius radinius, apeisime menes. Pakilsime į bokštelį. Iš viršaus pasižvalgysime po didžiųjų kunigaikščių rezidencijos kiemą.

Ekskursiją pratęsite „Po Užupio Respubliką”, kurios metu aplankysite žymiausias ir netikėčiausias Užupio vietas, atrasite slapčiausias gatveles ir skersgatvius bei pasinersite į nepakartojamą Užupio Respublikos dvasią! Laisvas laikas pietums ar sąvarankiškam pasivaikščiojimui po sostinę.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Nakvynė Margis viešbutyje su pusryčiais ir SPA

Papildomai mokami objektai ir pietūs neįskaičiuoti į kainą.

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt