Rojus žemėje prie Adrijos jūros – Centrinė Kroatija (birželis) LIKO 4 VIETOS!

Kroatija – viena gražiausių Europos šalių, kurioje nuolat šviečia saulė, tyvuliuoja jūra su tūkstančiais salų, šniokščia kriokliai, stūkso kalnai ir gyvena įdomūs žmonės. Nenuostabu, kad tokia įvairovė atsispindi ir Kroatijos miestuose. Vieni jų įkurti salose, kiti pakrantėse, treti kalnų papėdėse ar parkų pašonėje.
1 birželio - 9 birželio
499 €
499 €
Kaina asmeniui
Rojus žemėje prie Adrijos jūros - Centrinė Kroatija 2024.06.01-2024.06.09 d
kelionės trukmė 9 d/8 n 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose kambariuose viešbutyje/ privačiame sektoriuje Kroatijoje.

Išvykimo vietos

 • 00.30 val iš Klaipėdos, pc Akropolis (iš Dubysos g. pusės)
 • 00.45 val iš Gargždų (prie Swedbank)
 • 01.10 val Trevena degalinė autostradoje (58km)
 • 01.45 val iš Kryžkalnio, Orlen degalinės (kryptis Klaipėda-Kaunas)
 • 03.00 val iš Kauno, Circle K degalinės (Vakarinis aplinkelis 10)
 • 04.00 val. - Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)

1 diena Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Čekiją. Nakvynė Čekijos viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją. Po pietų atvyksime į Kroatijos kurortinį miestelį Starigrad Paklenica. Velebito kalnų papėdėje, gražioje Adrijos pakrantėje, kuri apsaugota Pago salos nuo jugo ir bura vėjų, įsikūręs tikras kroatiškas miestelis Starigrad Paklenica. Kadaise, žmonės iš kalnuose augančių juodųjų pušų išgaudavo sakus, dervą (pakliną), kuria tepė laivų dugnus, dėl atsparumo sūriam jūros vandeniui. Paklina ir davė vardą šiai vietovei. Čia mūsų laukia gardi Kroatiška vakarienė*. Pašticada – tradicinis Dalmatijos patiekalas, kurio šaknų galima rasti senovės Romos gastronomijoje, pavyzdžiui, Italijos Veneto regiono specialybė, vadinama pastissada de manzo, kuri ruošiama beveik identiškai, tik po marinavimo mėsa supjaustoma griežinėliais. , tada suvyniotas į pancetą, surištas virvele ir taip jis troškina daržovių padaže, kaip Dalmatijoje regione. Taip pat žinomas Pastissada de caval, tai yra pastisada su arkliena, kuri yra gerai žinomas Veronos patiekalas. Būtent, Dalmatijoje kiekvienas miestas, net kiekviena šeima turi savo receptą ir savo slaptą ingredientą, dėl kurio jų pasticada yra geriausia. (vegetarams siūlomas žuvies, jūros gėrybių patiekalas). Poilsis. Nakvynė privačiame sektoriuje.

3 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems ryte siūlome išvyką į** Pago salą. Tai sala, kuri su žemynu sujungta tiltu. Vos tik į ją įvažiavus matosi, kad žemė čia sausa ir nederlinga, yra vos keli rajonai užsodinti vynmedžiais ir alyvmedžiais. Pakrantė balta, gairinama boros vėjo, kraštovaizdis primena mėnulio peizažą. Ši sala taip pat garsėja nuostabiais rankdarbiais, vadinamais čipka, kurie įtraukti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Ekskursija Pago mieste: senojo miesto sienos, vienuolynas ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios griuvėsiai. Nuo senų laikų čia išgaunama druska, kai kurios rūšys gali turėti net 75 mineralus! Siūlome aplankyti druskos muziejų*. Vietinių pasididžiavimas – avių pieno sūris „Paški“ – seniai, kaip ir druska, tapo geidžiamiausiomis lauktuvėmis iš Kroatijos. Sūrių gamyklos lankymas ir sūrių degustacija*. Toliau keliausime į Zrce paplūdimį, dar žinomą kaip kroatų Ibiza. Vakare grįžtame į Starigrad Paklenicą. Nakvynė privačiame sektoriuje.

 4 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba pageidaujantiems  išvyka Džip safari**(kelionė su džipais po Velebit kalnu masyvą,pasikeliama maždaug 1100 m virš juros lygio). Keliamasi i kalnus senuoju keliu,kuriuo keliaudavo vietiniai gyventojai iš pietines dalies Velebit kalnu masyvo- Dalmatijos regiono į šiaurinę dalį- Likos regioną. Aplankysite Dalmatijos ir Likos regionus, gėrėsitės nepakartojamais kalnų vaizdais, būsite vaišinami nacionaliniais užkandžiais (kalnų medumi, namine duona, vytintu kumpiu), bei vietinės gamybos gėrimais (rakija, baltu bei raudonu vynais, sultimis). Turėsite galimybę pasivaikščioti kalnų takeliais. Kalnuose Jums bus pagaminti pietūs. Į Starigrad Paklenicą kurortą grįšite filmo „Vinetu“ keliu, gėrėdamiesi nepakartojama jūros, salų ir kalnų panorama. Nakvynė privačiame sektoriuje.

5 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba  išvyka laivu** į Kornati salų nacionalinį parką ir vakarinį Zadarą. Pasak rašytojo Bernardo Shaw, paskutinę pasaulio tvėrimo dieną Dievas karūnavo savo darbą,  sukurdamas Kornati salas iš ašarų ir žvaigždžių… Didžiausią salyną Adrijos jūroje – Kornati salų archipelagą – sudaro apie 150 didesnių ir mažesnių salų. Kroatai sako: „kaip metai turi daug dienų, taip ir Kornati turi daug salų“.  Dieną praleiste pramogaudami laive, maudydamiesi jūroje, grožėdamiesi įspūdingu peizažu.
Parplaukę, vakare grožėsitės Vakariniu Zadaru.  Viename gražiausių Kroatijos kurortų – Zadare vakarais prie Adrijos jūros krantinės renkasi turistai ir vietiniai palydėti saulę ir pasiklausyti vargonų. Prie jūros  po plačiais, elegantiškais, baltais laiptais, vedančiais į vandenį slepiasi jūros vargonai. Jūros vargonai (morske orgulje) – tai natūralus muzikos instrumentas, kuriuo virtuoziškai groja dvi gamtos stichijos – du seniausi muzikos atlikėjai Žemėje: vanduo ir vėjas. Šį akustikos ir architektūros šedevrą sukūrė garsus kroatų architektas Nikola Bašič su profesionalia ekspertų komanda. Dėka jų, nuo 2005 metų šioje unikalioje Zadaro vietoje galite palydėti patį nuostabiausią saulėlydį savo gyvenime, o dienos metu pailsėti, atsipalaiduoti, pamąstyti ar tiesiog pasiklausyti nuostabių „gamtos orkestro“ gaidų. Vėlai vakare grįžtame į  Starigrad Paklenicą. Nakvynė privačiame sektoriuje. Nakvynė privačiame sektoriuje.

6 diena.Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba pageidaujantiems  išvyka į Plitvicos ežerų nacionalinį parką**, saugomą UNESCO. Šiuo metu Plitvice ežerų nacionalinį parką sudaro 16 didelių ir mažų ežerų, kurie formavosi daugelį tūkstančių, kol atsirado kaskados, kriokliai bei požeminiai vandens tuneliai. Nuostabi gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Po pietų grįžtame į kurortą. Nakvynė privačiame sektoriuje.

diena. Ši diena yra skiriama poilsiui prie jūros, maudynėms.. Kad savo laisvą dieną išnaudotumėt dar įdomiau, pasiūlysime savarankiškai pasivaikščioti Paklenicos nacionalinio parko didžiuoju kanjonu, pasivažinėti nuomotais dviračiais ar automobiliais, ar tiesiog maloniai leisti laiką kurorte . Nakvynė privačiame sektoriuje.

8 diena.  Anksti ryte išvykstame iš kurorto. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją. Apie pietus pasiekiame Ptuj miestelį, esantį Dravos upės pakrantėje ir ribojasi su Austrija ir Vengrija. Tai seniausias Slovėnijos miestas, garsėjantis savo vynais ir terminiais baseinais. Trumpa ekskursija po miestą: rotušė, Floriano kolona, Ptuj pilis.  Papietaujame ir toliau keliaujame per Slovėniją, Austriją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

9 diena Pusryčiai. Keliausime per Čekiją, Lenkiją grįžtame labai vėlai vakare į Klaipėdą.

Į kelionę įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės  autobusu,
 • 2 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • 6 nakvynės Kroatijoje privačiame sektoriuje (kroatiškai vaidinami apartmani) nuo jūros kranto 120-300 m vietovėje Starigrad – Paklenica.
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Oro kondicionierius – 42 visai kelionei (7 dienai). Svarbu: jei pageidausite užsisakyti kambarį su oro kondicionieriumi, – informuokite iš anksto.
 • Vietinių gidų/ gido sistemos ausinukai  ~ 20
 • Kroatiška vakarienė ~26-30Eur (sriuba, karštas patiekalas, garnyras, salotos)

Siūlomos poilsio metu  įdomios papildomai mokamos ekskursijos pažymėtos **, kurių metu labiau pažinsite nuostabiąją Kroatiją.

Kaina paskaičiuota, kai važiuoja ne mažiau kaip 20 keleivių:

**išvyka į Pag salą  – 50 € (įskaičiuota sūrių degustacija ir druskos muziejaus lankymas)

** išvyka visureigiais į Paklenica nacionalinį parką:  – 100 € asmeniui (įskaičiuoti pietūs ir gėrimai)

  ** išvyka į Plitvicos nacionalinį parką  – 65 € suaugusiems, 55€ studentams, 45€ moksleiviams (įskaičiuotas Plitvicos nacionalinio parko bilietas)

** Išvyka į Kornati Nacionalinį parką ir vakarinį Zadarą – 65 € (Į kainą įskaičiuota pasiplaukiojimas laivu, pusryčiai ir pietūs laive).

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas galite užsakyti pirkdami kelionę arba kelionės metu. Pastaba: perkant išvykas kelionės metu apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!  Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

  Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos:

 • Medicininis draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemokąJei kelionę registruojatės vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • PLATESNĖ INFORMACIJA