Putojantis alaus festivalis Rygoje

„Latviabeerfest” buvo pripažintas ir įtrauktas į Europos alaus festivalių sąrašą, ta proga Rygos alaus festivalis gavo dovaną – didelę alaus statinę iš seniausio Europoje alaus festivalio “Oktoberfest”
Alaus festivalis Rygoje
23 gegužės
27 €
27 €
Kaina asmenui
Putojantis alaus festivalis Rygoje (iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Šiaulių)
vienos dienos ekskursija

Ryte, apie 9val išvykimas iš Klaipėdos. Lietuvos Latvijos keliais keliaujame link Rygos.

Pakeliui, Lielplatuonės valsčiuje, apsilankysime ūkyje „Trubenieki“*, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosime grybų auginimo paslaptis, paragausime šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausime nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu .

Atvykstame į Latvijos sostinę – Rygą. Trumpa apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena su parako bokštu bei Švedų vartais, “Trijų brolių” namai, Domo katedra ir vienuolyno kompleksas, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia, Rygos Opera, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai.

Rygoje įsikūręs Vermano parkas, kuriame šiandien čia šurmuliuoja didžiausias Baltijos šalyse tarptautinis alaus festivalis „Latviabeerfest 2020“*. Alaus festivalis puiki šventė visai šeimai, tai ne tik daugiau nei 200 alaus rūšių degustacija, bet ir aktyvios pramogos. Archeologai teigia, kad ir giliausioje senovėje žmonės gerdavo alkoholio turinčius gėrimus. Alus buvo išrastas atsitiktinai, kai miežiai buvo sumaišyti su vandeniu ir palikti, kol prasidėjo fermentacijos procesas. Seniausiu rašytiniu alaus receptu yra laikoma dalis poemos, parašytos 4 tūkst. metų prieš Kristų ant molinės plokštelės ir skirtos Ninkasi, šumerų alaus deivei. 2015 m. festivalis „Latviabeerfest” buvo pripažintas ir įtrauktas į Europos alaus festivalių sąrašą, ta proga Rygos alaus festivalis gavo dovaną – didelę alaus statinę iš seniausio Europoje alaus festivalio “Oktoberfest”. Pilni įspūdžių vėlai vakare sugrįšime į Lietuvą. Festivalyje dalyvaus virš 35 alaus daryklų, tarp kurių ne tik didžiosios Latvijos alaus daryklos, bet ir ūkininkai aludariai, Vokietijos atstovai (viena parko alėja virs Vokietijos alaus gatve) bei Estijos ir Lietuvos alaus daryklos. Geriausi vietiniai virėjai ir restoranai pasirūpins puikiai prie alaus derančiais patiekalais. Festivalyje jūsų lauks įvairios pramogos: pagrindinėje scenoje vyks gyvos muzikos koncertai, lankytojus linksmins Latvijos dainininkai, roko ir pop muzikos grupės, bus spektaklių, konkursų, šou ir, žinoma, latviškų nacionalinių patiekalų… Po smagių pramogų, apie 23:00 val. vyksime namų link.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA

  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidoms: ~10eur ir žinoma asmeninės išlaidos alui 😊

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt