Supraslė – Balstogė – Tikocino pilis (iš Klaipėdos pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius) LIKO 18 VIETŲ

Organizuojame, rekomenduojame gerą, turiningą 2d. savaitgalio kelionę į Lenkiją po Palenkės kraštą. Aplankysite didžiausią Šiaurės Rytų Lenkijos miestą Bialistoką, susipažinsite su prabangiais Branickių rūmais, ekskursija Supraslės Ikonų muziejuje ir Tikocino pilyje.
Po palenkės kraštą: Supraslė – Baltstogė - Tikocinas
11 birželio - 12 birželio
120 €
120 €
Kaina asmeniui
Po palenkės kraštą: Supraslė – Baltstogė - Tikocinas 2022.06.11 - 2022.06.12 d
1 nakvynė dviviečiame/triviečiame kambaryje su pusryčiais

VYKSTANT Į LENKIJA ES COVID SERTIFIKATAI NEREIKALINGI!

1 diena. Apie 2val (laikas bus tikslinamas) išvykimas iš Klaipėdos (pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).

Nuo 5 amž. prieš mūsų erą iki 10 amž. šiose vietose gyveno Jotvingiai, o nuo 13-14 amž. iki 1795 m teritorija priklausė LDK Trakų vaivadijai. 1501 m buvo pradėtos Supraslės vienuolyno statybos, kurias 1504 m savo įsaku patvirtino Aleksandras Jogailaitis, o po kelių metų šias statybas patvirtino ir Žygimantas Senasis. Supraslė ilgainiui tapo LDK stačiatikiškos kultūros židiniu. Vienuolynas turėjo žymiausią pasaulyje biblioteką (apie 1800 knygų) – čia buvo baigtas vienas didžiausių 16 amž. dvasinių sumanymų – Šventojo Rašto teksto vertimas į Rusėnų kalbą, kurį išleido Pranciškus Skorina.

Supraslio stačiatikių vienuolyno rūsiuose įkurtas vienas didžiausių Europoje ikonų muziejus. Apsilankę muziejuje pasigrožėsime gausybe surinktų ikonų, kurių seniausioji iš 18 amž., o viena iš jų – net su 627 brangakmeniais.

Toliau mūsų kelias driekiasi į didžiausią Palenkės vaivadijoje miestą, kurį lenkai vadina Bialystok, o lietuviai – Balstoge.

Manoma, kad Balstogės kaimas įsikūrė 14 amž. buvusiose Jotvingių žemėse ir priklausė LDK. 1514 m. pirmą kartą paminėtas Balstogės pavadinimas, kuris manoma kilęs iš Jotvingių kalbos bialy ir istok – balta upė, upokšnis.

Pažintį su šiuo miestu pradėsime nuo 18 amž. Balstogės įžymybės – puošnių barokinio stiliaus didikų Branickių šeimos rūmų, vadinamų „Šiaurės Versaliu“ Klemensas Branickis buvo Palenkės vaivada ir kandidatas į Lenkijos karalius. Jis palaikė gerus ryšius su Radvilomis ir Potockiais. Apžiūrime rūmus kuriuos puošia galerijos, paviljonai. Pasivaikštome po nuostabaus grožio prancūziško stiliaus parką su įmantriais gėlynais, fontanais ir skulptūromis. Šiandien rūmuose yra Balstogės Medicinos Universitetas.

Pasigrožėję Branickių rūmų didybe ir grožybe einame susipažinti su Balstogės Marijos Dangun Žengimo Arkikatedra BazilikaLaisvas laikas apsipirkimui.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Po pusryčių viešbutyje, palikę Balstogę keliaujame į Tikočiną, kuriame stovi dar 16 amž. Goštautų giminei priklausiusi pilis. Kadaise Narevo upės vandenų apsemtoje saloje stūksojo medinė pilis, bet dėl nesibaigiančių Goštautų ir Radvilų nesutarimų, medinė pilis buvo padegta. Ir tik po Augusto Žygimanto santuokos su Barbora Radvilaite buvo atstatyta. Į ją buvo perkeltas ginklų arsenalas ir karališkasis iždas. Nuo tada ši tvirtovė tapo viena stipriausių žemutinėje Lenkijos dalyje. 1572 m. mirus paskutiniam jogailaičiui Žygimantui Augustui, jo kūnas Tikočino pilyje kelis mėnesius buvo ruošiamas laidotuvėms. Apsilankome Pilyje.

Šiame miestelyje dar galime pasigrožėti 1763 m. Jkemenso Branickio pastatytu, antru pagal senumą Lenkijoje (po Žygimanto kolonos Varšuvoje) paminklu lenkų patriotizmo ir karinės galios simboliui Stefanui Čarneckiui .

1522m. Tikočino valdovo A. Goštauto pakviesti Tikocine apsigyveno žydai. Esperanto kalbos kūrėjo Liudviko Zenenhofo tėvas Markas Zamenhofas pastatė Tikocino senąją Sinagogąo Sinagogos muziejuje saugomas judaikos palikimas.

Apžiūrime Tikocino Švč. Trejybės bažnyčią, kuri garsėja savo vargonais.

Kelionė į Lietuvą Vakare, sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė komfortabiliu autobusu.

*Kelionės vadovo paslauga.

*Kelionės organizacija.

*1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje.

Papildomos išlaidos kelionėje: apie 100PLN, (1 Eur = 4.5 PLN, valiutos kursas gali keistis).

Pastaba:

Lankomų objektų skaičius, eiliškumas, kainos gali keistis!