Po kunigaikščių Radvilų žemę, kur gyveno škotai, žydi magnolijos ir vilioja midus

Po kunigaikščių Radvilų žemę, kur gyveno škotai, žydi magnolijos ir vilioja midus
4 gegužės
47 €
47 €
Kaina asmeniui
PO KUNIGAIKŠČIŲ RADVILŲ ŽEMĘ, KUR GYVENO ŠKOTAI, ŽYDI MAGNOLIJOS IR VILIOJA MIDUS
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Šio krašto gyventojai  sako: “Kiekvieno lietuvio pareiga pabuvoti pačiame šalies viduryje!”. O jis ne kur kitur – pačiame Kėdainių krašte.

Ekskursiją po Kėdainių žemę pradėsime nuo Tėvo Stanislovo Paberžės,  įsikūrusios  prie Liaudės ir Nykio upelių santakos, 32 km nuo Kėdainių.  Tėvo Stanislovo pastangų dėka Paberžė tapo svarbiu kultūrinės veiklos centru. Čia  viskas iki šiol persmelkta Tėvo Stanislovo dvasia. Aplankysime istorinį – sakralinį kompleksą: 1863 m. sukilimo muziejų ir Tėvo Stanislovo sakralinę kolekciją*. Ekskursija su muziejaus gidu.*

Atvyksime į Radvilų miestą – Kėdainius. Kėdainiai – buvęs privatus miestas, priklausęs Radviloms apie 290 metų. Valdant Radviloms, Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras, Radvilų mieste veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė. Kėdainiai buvo įvairiatautis ir daugiakonfesinis miestas. Čia gyveno žydai, rusai, iš Saksonijos atkeliavę prūsai…
Nuo 17 a. I pusės iki 18 a. vidurio čia gyveno škotai: pasiturintys pirkliai, parduotuvių ir karčemų savininkai, polivarkų nuomininkai, magistrato pareigūnai, reformatų bažnyčios rėmėjai. Škotai Kėdainius praturtino mūrine architektūra. Yra išlikęs ne vienas škotams priklausęs namas.
Apžvalginė ekskursija po Kėdainius. Susipažinsime su istorinio ir kultūrinio paveldo objektais: su  Didžiosios Rinkos aikšte, rotušės kiemeliu ir senamiesčio gatvelėmis, evangelikų reformatų bažnyčia ir Radvilų šeimos mauzoliejumi*, Šv. Juozapo bažnyčia, Sinagogų kompleksu, Kristaus atsimainymo cerkve, miesto parku su minaretu…

Po ekskursijos aplankysime škoto Jokūbo Grėjaus palikimą “Grėjaus namą”, ant kurio plevėsuoja škotiška vėliava. Čia viskas alsuoja škotiška dvasia, čia išsaugoti (300 metų) autentika. Pasigėrėsime šiuo išsaugotu palikimu. Pietaujame, skanaujame “Radvilų troškinį” (10 €), o  desertui – agurkų ledai (5,50 €).

Vykstame į Skinderiškių K. Kaltenio dendrologinį parką. „Unikali vieta Lietuvos centre – Kėdainių rajono K. Kaltenio dendrologinis parkas, kur pavasarį galima grožėtis 1000 žydinčių magnolijų. K.Kaltenis (1935-2022) prieš 50 metų įkūrė šį parką apleistoje ganykloje prie gražaus Šušvės vingio, netoli savo gimtinės.   K. Kaltenis buvo išsikėlęs devizą “Lietuvos tūkstantmečiui Skinderiškių parke 1000 magnolijų”. Savo devizą jis įgyvendino. Parko karalienė – magnolija. Tai vienas gražiausiai žydinčių medžių – pavasarinis parko akcentas pasakiški žiedai. Parke įrengti apžvalgos bokšteliai, pavėsinės, suolai, informacinės rodyklės. Šis parkas nusipelnė ne vieno epiteto, vietinių jis vadinamas “Kėdainių krašto deimantu”. Lankymas nemokamas. Pasivaikštome po parką, pailsime dvasiškai, pasigrožime sodo puošmena magnolijomis.

Ant Šušvės kranto šalia Plinkaigalio piliakalnio (2015 m.) įsikūrusi midaus gamykla “Šušvės midus”. Midus senas gėrimas – seniausias gėrimas pasaulyje, žinomas žymiai anksčiau nei alus. Pirmasis gėrimas galėjo atsirasti bičių drevėse, todėl vartoti jį galėjo jau ir pirmykščiai žmonės.

Šušvės midus“ įkūrėjas trečios kartos bitininkas, kuriam bitininkystės tradicijas perdavė senelis bei mama. Įmonė turi savo bityną, kuriame dūzgia 200 bičių avilių… Pažintinė – degustacinė ekskursija įmonėje “Šušvės midus”. Pamatysime kaip gaminamas šis taurusis gėrimas ir išbandysime jo skirtingų rūšių skonis* (10 rūšių).

Po įspūdingos dienos, keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
*Paberžė 1863 m. sukilimo muziejus. Tėvo Stanislovo kolekcija. Bilietas 2-1€, gidas grupei – 45 €;
*Radvilų šeimos mauzoliejus 3-1,50 €/asm.;
*Grėjaus namas – Radvilų troškinys (10 € /asm.) + agurkiniai ledai – 5,50 € /asm.;
*“Šušvės midus“ ekskursija + degustacija 10 rūšių midaus – 15 €/asm.

PASTABA.  Nepageidaujantys  dalyvauti midaus degustacijoje, valgyti Radvilų troškinį ar agurkinius ledus,  privalo parašyti pastabose, užsakant kelionę.

Pastaba.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės el. paštu arba SMS.
*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
.
Pasiteiravimui apie kelionę: