Po ežerų, kalvų ir miškų rojų – Zarasų kraštą (2024.07.13)

Po ežerų, kalvų ir miškų rojų – Zarasų kraštą
13 liepos
59 €
59 €
Kaina asmeniui
Po ežerų, kalvų ir miškų rojų – Zarasų kraštą (2024.07.13)
1 dienos kelionė

Išvykimo vietos

  • 05.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis aikštelė
  • 05.45 val. - Gargždai, aikštelė prie Autobusų stoties
  • 06.45 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Vykstame pasigrožėti Gražutės regioniniu parku. Gražutės regioninio parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, bet bene nuostabiausias jo akcentas – neįsivaizduojamo grožio Antalieptės marios su daugybe įlankų, pusiasalių, sąsmaukų. Įspūdingasis benuotakinis itin skaidrus Švento ežeras – didžiausias natūralus barometras Lietuvoje ir tik jame auga pražangiažiedė plunksnalapė. Kalnų upelį primena Šavaša. Mažai žmogaus paliestose vietose didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Salakas gali didžiuotis aukščiausia (72 m) šalyje tašytų lauko akmenų bažnyčia.

Atvykstame į Zarasus. Apžvalginė ekskursija po ZarasusZaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys. Zaraso ežero pakrantė jungia apžvalgos ratą ir Zaraso ežero Didžiają salą. Šiltuoju metų laiku zarasiškius ir miesto svečius džiugina pakrantėje įrengtas fontanas, pantoniniai lieptai.Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį 17 m aukščio Apžvalgos ratą.

Papietaujame* ir keliaujame toliau.

Vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai – seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos. P.S. kelias iki Stelmužės ąžuolo – tarsi nemokama atrakcija turistams.

Vykstame į Antazavės dvarą*. Antazavės dvaras įkurtas XVIII amžiaus pabaigoje vokiečių kilmės grafų Pliaterių iniciatyva. Trijų aukštų neoklasicistinio stiliaus baltus dvaro rūmus anuomet puošė Pliaterių herbas. Šalia dvaro iš akmenų buvo sumūrytas svirnas, tvartai, rūsys ir kiti ūkiniai pastatai. Zalvės ežero prieškalnėje buvo pasodintas trijų terasų parkas, pagrindinėje rūmų fasado pusėje įrengtas ovalo formos gėlynas, apjuostas plačiu taku, o kiek toliau iškasti du tvenkiniai ir pastatytas juos jungiantis tiltas.

Keliaujame Dusetų link.

Dusetose lankome dailės galeriją* (jeigu užteks laiko). Tai – originalus rajono kultūros centras, kuris traukia ne vien smalsuolių žvilgsnius, bet paskatino burtis visus rajone gyvenančius ir kuriančius menininkus. Modernioje galerijoje veikia trimačių projekcijų ekspozicija, eksponuojami žymaus dailininko Šarūno Saukos darbai.

Kupini emocijų, keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo-gido paslaugos,

Papildomiems mokamiems objektams ir pietums turėti apie  25  Eur /asm.

Pastaba
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.
*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
Pasiteiravimui apie kelionę:
 Ieva  tel.: +370 678 59 120,  el paštu: keliones@alvaturas.lt;
Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt