Pažintis su kerinčiu Lenkijos pajūriu (4dienos/3naktys)

Panaši ir skirtinga. Taip, Baltijos jūros ruožo turime tiek mes, tiek kaimynai lenkai. Šios kelionės metu pamatysime panašumus ir skirtumus tarp Lietuvos ir Lenkijos pajūrio miestų. Lyginsime Vladislavovą ir Ustką su Klaipeda, Sopotą su Palanga, Helą su Nida.
Pažintis su kerinčiu Lenkijos pajūriu
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Panaši ir skirtinga. Taip, Baltijos jūros ruožo turime tiek mes, tiek kaimynai lenkai. Šios kelionės metu pamatysime panašumus ir skirtumus tarp Lietuvos ir Lenkijos pajūrio miestų. Lyginsime Vladislavovą ir Ustką su Klaipeda, Sopotą su Palanga, Helą su Nida.

1 diena.  Kelionė per Lenkiją iki Vladislavovo. Šiandien Vladislavovas žinomas kaip patrauklus pajūrio kurortas ir didžiausias žvejybos uostas Lenkijoje. Kaip ir daugelis pajūrio miestų, jis savo pradžią sieja su žvejų kaimu. Vladislavovas nėra visai tipiškas uostas, kokį mes esame įpratę matyti Klaipėdoje. Ilgas molas-krantinė dalija uždarą uosto akvatoriją į du didelius baseinus. Vienas jų skirtas žvejybos ir transportiniams laivams, kitas – jachtoms, pramoginiams kateriams ir nedideliems kruiziniams laivukams. Pasivaikščiosime jaukiomis miesto gatvelėmis.

Pačiame miestelio centre dėmesį patraukia ne tiek Žvejų namas (Dom Rybaka), kuriame anksčiau buvo žvejų viešbutis, o dabar įsikūrė savivaldybės biuras ir biblioteka, kiek šalia išdygęs aukštas bokštas. Turistus pasitinkantys gidai juokauja“ „Būti Vladislavove ir nepakilti į bokštą, tai tas pat, kaip būti Romoje ir neišvysti popiežiaus“. Pirmoji apžvalgos aikštelė įsikūrusi 45 metrų virš jūros lygio aukštyje. Kas turi daugiau kvapo ir nebijo aukščio gali užkopti į patį bokšto viršų ir žvalgytis iš 63 metrų aukščio. Praktiškai nuo abiejų terasų atsiveria nuostabi Vladislavovo apylinkių, Baltijos jūros, Pucko įlankos ir Helo nerijos panorama. Sakoma, kad labai giedriomis dienomis iš čia matyti ir Gdynė.. Vladislavove 2000 metais pastatytas paminklinis akmuo „Gwiazda Pólncy“ („Šiaurės žvaigždė“). Jis žymi šiauriausią vietą Lenkijoje. Šioje vietoje keletą dienų per metus stebimos baltosios naktys. Pageidaujantys galės apsilankyti Okeanijos parke.

Vakare laisvas laikas, kurio metu galite jaukiai pasivaikščioti paplūdimiu. Nakvynė viešbutyje

2 diena. Pusryčiai. Vladislavovas, įsikūręs šalia uosto ir ties Helo pusiasaliu, pasak lenkų, siekia tapti vienu iš pagrindinių Lenkijos kurortų Pamaryje. Vos 35 km ilgio Helo pusiasalis yra kone tris kartus trumpesnis už Kuršių Neriją, o Lenkijai priklausančio siauro žemės lopinėlio plotis vietomis siekia vos 100 metrų. Kai kurios Helio nerijos vietos yra tokios siauros, kad vienos dešinėje pusėje matai jūrą, o kairėje pusėje girdi ją atošiant iš už nedidelio miško. Prie jūros auga mišrūs miškai, tai yra peizažas yra kiek kitoks, nei lietuviai pratę – ne pušys, o daug lapuočių.

Pusiasalio smaigalyje prie Gdansko įlankos įsikūręs Helo miestelis, nors už kelių šimtų metrų į šiaurę krantą jau skalauja Baltijos jūros vandenys. Po Pirmojo pasaulinio karo visas Helo pusiasalis atiteko Lenkijai, kuri atgaivino Helą kaip turistinį kurortą, o 1936 metais pusiasalį pavertė karine baze. Pristatę karinių įtvirtinimų, pakrančių artilerijos baterijų, bunkerių ir įkurdinę apie 3 tūkst. karių lenkai šį pusiasalį pavertė tvirtove. Tūkstančius turistų ši vietovė pritraukia ne tik dėl puikių paplūdimių, švaraus vandens ir gaivaus oro, prisotinto jūros jodo kvapu. Daugelį jų čionai traukia ir ypatinga jūrinė aplinka: žvejybos uostas, netoliese esantis Rozewie švyturys, su lenkų jūreivystės istorija siejami istoriniai paminklai. Po ekskursijos laisvas laikas pietums ar saulės vonioms prie jūros.

Vykstame link nakvynės vietos.

3 diena. Pusryčiai. Ustka buvo Prūsijos imperijos dalis, o vėliau priklausė Veimaro respublikai ir galiausiai nacistinei Vokietijai, tik 1945 metais atiteko Lenkijai. Galbūt dėl to, vaikštant Ustkos gatvėmis, susidarys įspūdis, lyg būtum ne Lenkijoje – kai kurie namai primena Klaipėdą. Kitaip tariant, vokiečiai čia akivaizdžiai “prikišę rankas”. Ustka švyturio aukštis siekia beveik 19 metrų, o apšvietimas yra per 22 metrų virš jūros lygio. Šis statinys iškilo 1892 metais ir iki šiol traukia lankytojus. Šiuo metu turistai gali apsilankyti jame ir sužinoti jo istoriją. Nuo 1992 metų visiems atviras Ustka švyturys yra puiki vieta pasigrožėti panorama į Baltijos jūrą. Verta paminėti, kad jis priklauso miesto istorinių paminklų sąrašui.

Vyksime į Sopotą – populiariausią Baltijos pakrantės kurortą. Sopotas – tai populiarus Lenkijos pajūrio kurortas, garsus aktyviu naktiniu gyvenimu ir triukšmingumu kiek primenantis mūsų Palangą. Tačiau lenkai šį 17 a. įkurtą kurortą mėgsta lyginti ne su lietuvišku pajūriu. Neretai Sopotas vadinamas šiaurės Monte Karlu. Teigiama, kad medinis 515 m ilgio Sopoto tiltas į jūrą yra ilgiausias Europoje, jam jau pusantro šimto metų.  Paklajosime pagrindine Monte Cassino didvyrių gatve – vietinių vadinama tiesiog Monciak, pakeliui pamatysime šypseną keliantį kreivąjį namą, pasigrožėsime įspūdingos architektūros aukštos klasės viešbučiu „Grand hotel“, pasivaikščiosime ilgiausiu Baltijos jūros molu (511m.), nuo kurio atsiveria puikus Baltijos jūros reginys. Laisvas laikas, kurio metu galėsite tiesiog atsipūsti ir išgerti kavos puodelį prieplaukos kavinėje. Vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4diena. Pusryčiai. Važiuodami link namų trumpam sustosime aplankyti Šv. Lipkos vienuolyną. Šventoji Lipka yra nedidelis kaimas šiaurės Lenkijoje, ir, nepaisant savo dydžio, jis yra gerai žinomas kaip religinis centras ir lankoma vieta. Kartu su vienuolyno kompleksu yra puiki 17 a. baroko Palaimintosios Mergelės Marijos bažnyčia, kur rengiami vargonų koncertai. Vargonai yra grojantys ir šokantys. Vėlai vakare grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje
  • Ekskursinė programa.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt