Pavasaris gražiausiame Lietuvos kampelyje – Kuršių nerijoje

Aplankote Raganų kalną, garnių ir kormoranų „rezidenciją“, Naglių gamtinį rezervatą, Nidą. Nidoje užlipsite ant Uošvės, Urbo kalnų, Parnidžio kopos.
Pavasaris gražiausiame Lietuvos kampelyje - Kuršių nerijoje
14 gegužės
25 €
25 €
Kaina asmeniui
Pavasaris gražiausiame LIetuvos kampelyje - Kuršių Nerijoje (iš Klaipėdos)
1 dienos kelionė

Kviečiame keliauti į gražiausią Lietuvos kampelį – Kuršių nerijos pusiasalį. Nepaliestas gamtos grožis ir kopos – didžiausias Kuršių nerijos turtas. Iš vienos pusės nerijos krantus skalauja Baltijos jūra, iš kitos – tyvuliuojančios Kuršių marios. O tarp šių vandenų tolyn driekiasi smėlio juosta su miškais, laukymėmis, retomis gyvenvietėmis, švyturiais... 2000 m. Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti išskirtinį kraštovaizdį ir etnokultūrinį paveldą.

09.00 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo PC Akropolis, iš Dubysos g. pusės.

Naujojoje perkėloje keltu persikelsime į Smiltynę ir keliausime tiesiai į Juodkrantę – antrą pagal dydį Kuršių nerijos gyvenvietę, garsėjusią gintaro klodais. Pravažiuosime pro  garsėjančią Gintaro įlanką, kur XIX a. pab. buvo rastas unikalus gintaro lobis. XX a. pradžioje ši vietovė tapo vasarnamių, vilų ir restoranų vieta – europinio lygio kurortu, į kurį poilsiautojai vykdavę laivais.   Lankysime Raganų kalną“ – didžiulę kopą, apaugusią sena giria ir akmens skulptūrų parką „Žemė ir vanduo“ marių pakrantėje. Palikdami Juodkrantę, sustosime garnių ir kormoranų „rezidencijoje“.

Vykstame į Naglių gamtinį rezervatą ir pažintiniu taku eisime iki Agilos kopagubrio, nuo kurio atsiveria smėlynų, marių ir jūros panorama. Tai – pilkosios arba mirusios kopos, saugančios slenkančio smėlio palaidotų kaimų istoriją.

Atvykstame į Nidą. Istorikai sako, kad akmens amžiuje čia įsikūrė gyvenvietė dėl pratako, jungusio jūrą su mariomis. Dabar tai – jaukus kurortinis miestelis. Užlipsime į Uošvės kalną, aplankysime vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Thomo Manno vasarnamį. Netoliese užsuksime į kuklią Nidos evangelikų liuteronų bažnytėlę ir šalia prisiglaudusias etnografines kapinaites, kurių įžymybės – mediniai krikštai. Medžio drožėjas Eduardas Jonušas daugumą nykstančių krikštų perdrožė, išlaikydamas autentiką ir pats atgulė čia 2014 m. Nidos centre į marias žvelgia maestro Vytauto Kernagio skulptūra, plevena vėtrungės, nosį kutena rūkomos žuvies kvapas…Lipame į Urbo kalną, jo viršūnėje nuo 1874 m. stovi švyturys. Grožėdamiesi išskirtine pamario krašto architektūra, keliausime didžiausios Parnidžio kopos link. Pakeliui – Tylos slėnis su didžiausiu sostu milžinei Neringai. Parnidžio kopos viršūnėje mus pasitiks saulės laikrodis ir kaip ant delno atsivers Nidos miestelio panorama. Iš čia matosi Kuršių marios ir Baltijos jūra, ir Mirties slėnis, ir Sklandytojų kopa, ir… Rusija.

Vakare grįžimas namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • persikėlimas keltu į Smiltynę ir ekologinis mokestis įskaičiuotas į kelionės kainą.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Kolektyvams pageidaujant galime suorganizuoti kitomis datomis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com