Pavasaris gražiausiame Lietuvos kampelyje – Kuršių nerijoje (Iš Alytaus, Kauno, Kryžkalnio)

Kviečiame keliauti į gražiausią Lietuvos kampelį – Kuršių nerijos pusiasalį. Nepaliestas gamtos grožis ir kopos – didžiausias Kuršių nerijos turtas. Iš vienos pusės nerijos krantus skalauja Baltijos jūra, iš kitos – tyvuliuojančios Kuršių marios. O tarp šių vandenų tolyn driekiasi smėlio juosta su miškais, laukymėmis, retomis gyvenvietėmis, švyturiais... 2000 m. Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti išskirtinį kraštovaizdį ir etnokultūrinį paveldą.
Pavasaris gražiausiame Lietuvos kampelyje - Kuršių nerijoje
4 gegužės
52 €
52 €
Kaina asmeniui
Pavasaris gražiausiame Lietuvos kampelyje - Kuršių nerijoje (2024-05-04)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. – Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)
  • 07.30 val. – Prienai, Viada degalinė (prie pagrindinio kelio ant žiedo link Kauno)
  • 08.00 val. - Kaunas, PC Mega, prie parduotuvės Rimi
  • 09.10 val. – Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė (kryptis iš Kauno)

Vyksime į Klaipėdą.  Iš Naujosios perkėlos keltu persikelsime į Smiltynę ir keliausime tiesiai į Juodkrantę – antrą pagal dydį Kuršių nerijos gyvenvietę, garsėjusią gintaro klodais. Pravažiuosime pro  garsėjančią Gintaro įlanką, kur XIX a. pab. buvo rastas unikalus gintaro lobis. XX a. pradžioje ši vietovė tapo vasarnamių, vilų ir restoranų vieta – europinio lygio kurortu, į kurį poilsiautojai vykdavę laivais.   Lankysime Raganų kalną“ – didžiulę kopą, apaugusią sena giria ir akmens skulptūrų parką „Žemė ir vanduo“ marių pakrantėje. Palikdami Juodkrantę, sustosime garnių ir kormoranų „rezidencijoje“.

Vyksime į Naglių gamtinį rezervatą ir pažintiniu taku eisime iki Agilos kopagubrio, nuo kurio atsiveria smėlynų, marių ir jūros panorama. Tai – pilkosios arba mirusios kopos, saugančios slenkančio smėlio palaidotų kaimų istoriją.

Atvyksime į Nidą. Istorikai sako, kad akmens amžiuje čia įsikūrė gyvenvietė dėl pratako, jungusio jūrą su mariomis. Dabar tai – jaukus kurortinis miestelis. Užlipsime į Uošvės kalną, aplankysime vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Thomo Manno memorialinį muziejų*. Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus laikomas vienu labiausiai lankomu muziejumi Vakarų Lietuvoje.

Netoliese užsuksime į kuklią Nidos evangelikų liuteronų bažnytėlę ir šalia prisiglaudusias etnografines kapinaites, kurių įžymybės – mediniai krikštai. Medžio drožėjas Eduardas Jonušas daugumą nykstančių krikštų perdrožė, išlaikydamas autentiką ir pats atgulė čia 2014 m. Nidos centre į marias žvelgia maestro Vytauto Kernagio skulptūra, plevena vėtrungės, nosį kutena rūkomos žuvies kvapas…Lipame į Urbo kalną, jo viršūnėje nuo 1874 m. stovi švyturys. Grožėdamiesi išskirtine pamario krašto architektūra, keliausime didžiausios Parnidžio kopos link. Pakeliui – Tylos slėnis su didžiausiu sostu milžinei Neringai. Parnidžio kopos viršūnėje mus pasitiks saulės laikrodis ir kaip ant delno atsivers Nidos miestelio panorama. Iš čia matosi Kuršių marios ir Baltijos jūra, ir Mirties slėnis, ir Sklandytojų kopa, ir… Rusija.

Pasivaikščiojimas Nidos marių pakrante leis atsipalaiduoti ir ir nukels į senuosius žvejų laikus. Jau nuo XIX-ojo amžiaus Kuršių marių žvejų burinių valčių stiebų viršūnes puošė vėtrungės, kurios šiuo metu puošia Nidos krantinę.  Šiuo metu muziejumi po atviru dangumi tapusioje Nidos krantinėje galima išvysti 82 Neringos istorijos muziejui priklausančias vėtrunges. Esant pageidavimui, galėsite aplankyti  Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų*, Nidos žvejo etnografinė sodyba Kuršių nerijoje stovi ant marių kranto, pietinėje senosios Nidos dalyje, buvusiame Hakeno kaime (kaimo dalis ant marių rago).

Vakare grįžimas namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • persikėlimas keltu į Smiltynę ir ekologinis mokestis įskaičiuotas į kelionės kainą.

 Papildomos išlaidos, lankomi mokami objektai:

Nidos žvejo etnografinė sodyba-muziejus – 1 € /suaug.;  0,50 € / moksleiviams, studentams

Naglio rezervatas – 2€-5 €

Thomo Manno memorialinis muziejus – 2,50 € / suaug.; 1 € / moksleiviams ir studentams

Pastaba.

Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, nes pietūs kelionės metu nenumatyti.

Išvykimo informacija siunčiama el.paštu  2  dienos iki kelionės pradžios.
Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti konkrečią vietą autobuso priekyje, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Dalia  kont. tel.: +370 687 21 623;   el. paštu: dalia@alvaturas.lt

Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el. paštu:   keliones@alvaturas.lt