Pavasario kruizas į sakurų žiedais išsipuošusį Stokholmą. Talinas-Stokholmas-Talinas (balandis) LIKO 3 VIETOS!

Aplankysime net 2 šiaurės šalių sostines: viduramžiais alsuojantį Taliną ir skandinavišką gražuolį - Stokholmą. Pasivaikščiosime po jaukias Talino senamiesčio gatveles. Susipažinsime su didžiausiu Švedijos ir Skandinavijos miestu Stokholmu, garsiu savo rūmais, bažnyčiomis ir muziejais, įsikūrusiu ant daugybės salų ir pusiasalių...
Pavasario kruizas į sakurų žiedais išsipuošusį Stokholmą. Talinas-Stokholmas-Talinas
26 balandžio - 28 balandžio
199 €
199 €
Kaina asmeniui
Pavasario kruizas į sakurų žiedais pasipuošusį Stokholmą. Talinas-Stokholmas-Talinas 2024.04.26-28 d
3 dienos 2 nakvynės laive. Kaina 1 asmeniui, gyvenant laivo 4-vietėje kajutėje, be lango.

Išvykimo vietos

  • 03.30 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 04.00 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
  • 04.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 05.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 06.15 val. - Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
  • 06.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos.

Kelionė per Latviją, Estiją. Vidurdienį  atvykstame į Taliną. Vykstame į   Talino senamiestį, išsaugojusį senojo viduramžių miesto dvasią.

Ekskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų bei gildijų rūmus.

Vykstame į Talino jūrų uostą.  18.00 val. (Estijos laiku) puikiu kruiziniu laivu Baltic Queen išplaukiame į Stokholmą. Vakarienė* laive. Vakarą galėsime praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo (pasirinktos klasės) kajutėse.

2 diena Pusryčiai* laive. Ryte 10:30 val. (Švedijos laiku), praplaukę tarp tūkstančių archipelago salų, atvykstame į  Švedijos sostinę Stokholmą. Stokholmas maloniai stebina visais metų laikais. Miestas įkurtas XIII amžiuje saloje, ties kuria Melareno ežeras susijungia su Baltijos jūra. Čia buvo pastatyta pirmoji tvirtovė, vadinta Trijų Karūnų pilimi ir Didžioji katedra, o vandenyje aplink salą buvo pastatyta daugybė polių, nuo kurių miestas ir gavo savo pavadinimą. Vykstame prie įspūdingos 1923 m. pastatytos Stokholmo rotušės, kurioje gausu Švedijos istorijos motyvų. Rotušėje nuolat vyksta daugybė renginių, vestuvių ceremonijos bei banketas po Nobelio premijos teikimo ceremonijos. Ekskursijos senamiestyje metu pamatysime Storkyrkan – Didžiąją katedrą, kurioje daugybę amžių karūnuojami Švedijos karaliai ir vyksta karališkosios šeimos vestuvių ceremonijos. Šalia katedros pamatysime Karalių rūmus, kurie buvo pastatyti XVIII a., gaisrui sunaikinus čia stovėjusią Trijų Karūnų pilį, bei Švedijos Parlamento rūmus, pastatytus greta esančioje mažoje salelėje. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis užsuksime į Stortorget – Didžiąją aikštę, kur senuosiuose Biržos rūmuose dabar įsikūręs Nobelio muziejus. Pamatysime Vokiečių bažnyčią, praeisime siauriausia Stokholmo gatvele, ir apsilankysime Geležies aikštėje, kur viduramžiais vyko geležies rūdos prekyba.

Stokholme esantis Karališkasis sodas (arba Kungstradgarden) pritrenkia savo grožiu. Tai seniausias parkas mieste ir yra įsikūręs pačiame centre.
Ar žinojote, kad Stokholme yra oficiali Vyšnių žydėjimo diena? O štai – balandžio 28 d. Tačiau motina gamta visada turi savų planų, o medžiai gali pradėti žydėti nuo kovo pabaigos, todėl kovo pabaiga–balandžio pabaiga yra geriausias laikas aplankyti Stokholmą pasižiūrėti vyšnių žiedų.

Vykstame į Stokholmo rytuose esačią muziejų salą – Djurgarden, garsėjančią daugybe parkų ir muziejų. Lankome ABBA muziejų*. Tai – interaktyvus, šiuolaikiškas muziejus.

Kas nežino grupės „Abba“, kurios dainos buvo ypač populiarios 1970-ais ir 1980-aisiais metais? „Abba“ visam laikui įėjo į pasaulio ir švedų POP muzikos istoriją, o 2013 m. gegužę buvo pagerbti kaip turintys nuosavą muziejų Stokholme. Verta apsilankyti muziejuje vien todėl, kad jis tikrai nepaprastas ir sukurtas naudojant šiuolaikiškas technologijas, kurios leidžia vaikštant muziejumi, aktyviai kurti savo istoriją „Aš ir Abba“.

„Abba“ muziejus nuo pat jo atidarymo yra labai populiarus Švedijoje, ypač tų, kurių jaunystė sutapo su grupės populiarumo viršūne. Patariame apsilankyti ten bei sudainuoti „Abba“ dainas arba virtualiai pasijusti penktu grupės dalyviu jų koncerte.

 „Abba“ muziejaus ekspozicijoje pristatomi sceniniai kostiumai, muzikos instrumentai, asmeniniai dalyvių daiktai, daugybė afišų ir reklaminių bukletų, kino filmai, vaizdo klipai ir dar daug kas…

Be to, studijoje galima įrašyti bet kurią „Abba“ dainą ir pasiimti įrašą atminčiai (parsisiųsti iš oficialaus muziejaus tinklalapio).

Bet įdomiausia muziejuje – unikali ir ypač šiuolaikiška galimybė pašokti su grupės narių hologramomis ir pasijusti penktuoju grupės nariu.

Po ekskursijos – laisvas laikas Stokholmo senamiestyje.

Vakare, 17.30 val. (Švedijos laiku)  laivu išplaukiame į Taliną. Vakarienė* laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena. Pusryčiai laive*.  Apie 11 val. (Estijos laiku) atplaukiame į TalinąPažintinės ekskursijos tęsinys autobusu   po Taliną: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Tarptautinis jūrų uostas. Po ekskursijos – laisvas laikas pietums.

Kelionė per Estiją, Latviją –  į Lietuvą.  Vakare sugrįžtame į namus.

Kai nakvynė B2-B4 kajutėje (be lango) Kelionės kaina (€)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 199
1 asm. 3-vietėje kajutėje 211
1 asm. 2-vietėje kajutėje 244
Kai nakvynė A2-A4 kajutėje (su langu)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 214
1 asm. 3-vietėje kajutėje 229
1 asm. 2-vietėje kajutėje 261

Į kelionę įskaičiuota:

*Kelionė turistinės klasės autobusu 44-49 vietų

*2 nakvynės 4-vietėje B klasės  laivo kajutėje – be lango;

*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

*Kuro mokestis laive – 12 € /asm. (mokama, užsakant kelionę)

*CO2 mokestis laive – 6 € /asm. (mokama, užsakant kelionę)

* ABBA muziejus  ~32 Eur /asm.

Papildomos išlaidos.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Dveji pusryčiai laive (suaugusiam) 38,00 €
Dveji pusryčiai laive (vaikui nuo 12 iki 17m.) 18,00 €
Dveji pusryčiai laive (vaikui nuo 6 iki 11m.) 14,00 €
Dvi vakarienės laive (suaugusiam) 86,00 €
Dvi vakarienės laive (vaikui nuo 12 iki 17 m.) 38,00 €
Dvi vakarienės laive (vaikui nuo 6 iki 11 m.) 31,00 €

Pastaba.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Užsakant keturvietę kajutę dviems arba trims asmenims, turistai apgyvendinami vienoje kajutėje kartu su kitais keliautojais.
Pageidaujantys kelionės metu apsistoti kajutėje be pašalinių žmonių turi užsakyti dvivietę (2 asm.) arba trivietę (3 asm.) kajutę.

*Pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 20 € /asm. mokestį.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  info@alvaturas.lt
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397