Paukščių išlydėtuvės ir Pamario kraštas 2024.09.14 (iš Alytaus, Prienų, Kauno, Kryžkalnio)

Vyksime į pamario kraštą, kur gyvenimą kuria vanduo... Drevernoje aplankysime laivadirbio Jono Gižo etnografinę sodybą, kur susipažinsime su laivadirbio amato subtilybėmis. Ventės rage aplankysime Ventės rago ornitologinę stotį ir sužinosime viską apie paukščių žiedavimą. Apsilankysime Lietuvos Venecijoje – Minijos kaime, ir iš jos plauksime pasižvalgyti po Kuršių marių platybes. Rusnėje, "Ingos rūkyklėlėje" dalyvausime edukacinėje programoje "Žuvies kelias".
14 rugsėjo
49 €
49 €
Kaina asmeniui
Paukščių išlydėtuvės ir Pamario kraštas 2024.09.14
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. - Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)
  • 07.30 val. – Prienai, Viada degalinė (prie pagrindinio kelio ant žiedo link Kauno)
  • 08.00 val. - Kaunas, PC Mega, prie parduotuvės Rimi
  • 09.10 val. – Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė (kryptis iš Kauno)

Kelionę po Pamario kraštą pradėsime nuo pažinties su senu žvejų kaimu – Dreverna (1253 m.), įsikūrusiu prie Kuršių marių ir Drevernos upės. Vandenų apsupta Dreverna labai žavi.
Aplankysime 15 m aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi panorama – nepakartojami vaizdai į marias ir Kuršių nerijos Mirusias kopas.

Aplankysime mažąjį laivų uostą, Jono Gižo etnografinę sodybą*. Sodyba yra vienintelė Lietuvoje išlikusi laivadirbio sodyba, kuri pristato Pamario krašto laivadirbystės bei žvejybos tradicijas. Joje įkurta interaktyvi ekspozicija – “J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrius“*.

Vykstame į Ventės ragą – tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai – labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Dar 1360 m. šio pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai buvo pastatę Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai 2 kartus šią bažnyčią sunaikino, bangos griovė ir nugriovė pilį. Ventės rage dar 1929 m. buvo pastatyta Ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras. Čia Jūsų lauks labai įdomus ornitologo pasakojimais po tinklais apie paukščių žiedavimą. Išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais pakilsime į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Lietuvos ir užsienio ornitologams Ventės ragas išlieka ir viena seniausių paukščių žiedavimo bei tyrimo stočių, kur atvykti yra daugelio paukščių stebėtojų svajonė.

Tęsiame kelionę Pamario keliais.

Keliausime į  Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Laivu  plaukiosime* Nemuno delta ir Kuršių mariomis: Mingės kaimas, Upaičio upė, Kniaupo botaninis – zoologinis draustinis, Kuršių marios, Ventės ragas, Atmatos upe, Uostadvaris, Krokų lankų ežeras. Pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – žuvienės*.

Keliaujame į didžiausią Lietuvos – Rusnės salą. Kaip Afrika turi Madagaskarą, taip Lietuva turi savo salą – Rusnę… Sala yra Nemuno deltoje. Salos plotas – 47 kv/km. Tai – aukščiausių potvynių vieta Lietuvoje. Rusnė – skaniausios rūkytos žuvies sostinė.

Keliautojus Rusnėje traukia rūkytos žuvies kvapas. Aplankysime „Ingos rūkyklėlę“, kuri jau gyvuoja 25 metus. Dalyvausime edukacinėje programoje – „Žuvies kelias“*. Čia šeimininkė pademonstruos žuvies rūkymo procesą. Visų mėgstamiausias – rūkytas karšis. Jaukioje aplinkoje galėsite skanauti 4 rūšių šviežiai išrūkytą žuvį. Po edukacijos galėsite įsigyti žuvies lauknešėliui.

Kelionė į namus, su trumpu sustojimu grafų Pliaterių Švėkšnoje. Pasigrožime aukščiausia šiame krašte bažnyčia. Pasivaikštome po grafų Pliaterių įkurtą parką. Pasigrožime liepų alėja, skulptūromis, Genovaitės vila..

Kelionė į namus.

Į kelionės kaina įskaičiuota:
*Transportas;
*Kelionės organizavimo išlaidos ir kelionės vadovo-gido paslauga (ekskursinė paslauga).

Papildomos išlaidos:
* Dreverna, J. Gižo sodyba. Bilieto kaina 2€-1€ / asm. Gidas – 10 € / grupei iki 30 asm.;

*Ventės ragas. Gidas – 2 € /asm.;

*Žuvienė Klimų sodyboje – 4,50 € /asm.;

*Plaukimas laivu po Nemuno deltą ir marias (2 val.) – 260 € /grupei;

*Ingos rūkyklėlė, edukacinė programa „Žuvies kelias” – 6 € /asm.

Pastaba.

* Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir jų kainos gali keistis.

*Išvykimo informacija siunčiama el.paštu  2  dienos iki kelionės pradžios.

*Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.lt
  • Ieva tel.: +370 678 59120 el paštu:   keliones@alvaturas.lt