Paslaptingasis Biržų kraštas: smegduobės ir kvapiosios levandos ir rožės

11 liepos
33 €
33 €
Kaina asmenui
Paslaptingasis Biržų kraštas: smegduobės ir kvapiosios levandos
vienos dienos ekskursija

Ryte, apie 7val išvykimas iš Klaipėdos. Kelionė link Biržų. 

Norint iš arčiau susipažinti su Provansu nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat – lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono, šalia Vabalninko miestelio įsikūrusiame Levandų Ūkyje. Kadangi pačios levandos daug kam dar nežinomos, Levandų Ūkis viso sezono metu siūlo edukacinę programą “Levanda – nuo sėklos iki produkto”. Jos metu būsite supažindinami su levandų auginimu, panaudojimo būdais bei teikiama nauda.

Tai darnus šeimos verslas, kuriame savo vietą randa net trys šeimos kartos. Tai išskirtinė aplinka, iš kurios stengiamasi išgauti kuo daugiau: rožių sodas, vaistiniai augalai, laboratorija bei Provanso krautuvėle. Levandų Ūkis yra harmonija tarp lietuviško ir prancūziško stiliaus elementai.

Sunku įsivaizduoti Prancūziją be rožių sodų, tad ir Provanso aplinką menantis ūkis gali pasigirti prancūziškų kvapniųjų rožių sodu, kurio žiedai ne tik svaiginančiai kvepia, bet ir yra naudojami Levandų Ūkio produktų gamybai. Ne vienerius metus Levandų Ūkio šeimininkės skiria daug dėmesio produktų gamybai ir jų tobulinimui. Ūkyje auginamų augalų žiedai puikiai tinka kosmetikos, higienos, maisto pagardų, arbatų bei namų puošybos detalių gamybai. Hidrolatas, medus, prieskoniai, žvakės, arbatos, eteriniai aliejai – tik labai maža dalis produktų, tačiau jau spėję pavergti ne vieno kliento širdį, o pardavimui paruošti produktai slypi Provanso stiliaus krautuvėlės lentynose.

Biržų miesto šiaurinėje pusėje, prie Širvėnos ežero yra buvusi grafo Tiškevičiaus rezidencija – dviaukščiai itališko vilų stiliaus rūmai su belvederiu bokštu. Apžiūrime rūmus, pasivaikštome po rūmus supantį jaukų parką. Pasigrožime seniausiu Lietuvoje dirbtiniu Širvėnos ežeru, kuris susidarė dar 1575 m, užtvenkus Apasčios ir Agluonos upelius, statant Biržų tvirtovę. 1928 m. per Širvėnos ežerą nutiestas 525 m ilgio medinis tiltas. Pasivaikštome ilgiausiu pesčiųju tiltu…

Važiuojame aplankyti Kirkilų ežeryno – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje (toks vienintelis Baltijos šalyse). Šioje vietoje daug įgriuvų, kurios yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens ir dėl to virtusios ežerėliais. Ežeryną sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių ir užima 4 ha plotą. Aplankome prie ežerėlių pastatytą kanojos formos apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 m, 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Toliau kelias veda į Karajimiškio draustinį. Draustinio laukuose įgriūvų tankumas didžiausias – virš 200 vnt kv. km.  Aplankome pačią didžiausią smegduobę – „Karvės olą“. „Karvės ola“ yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Speleologai mano, kad jai – apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Duobės dugne yra atvira kiaurymė. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos  ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. „Karvės ola“ dar aktyviai vystosi. Jos parametrai, urvų ilgis, smegduobės forma, kitos tuštumos keičiasi. Sakoma, kad kažkada šioje vietoje prasmego karvė – prie uolos liko tik grandinės galas.

Po ekskursijos – kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

*Kelionės organizavimas.

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 10Eur

 

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt