Paslaptingasis Biržų kraštas – kvapiosios levandos ir rožės

Paslaptingasis Biržų kraštas – kvapiosios levandos ir rožės
6 liepos
42 €
42 €
Kaina asmeniui
Paslaptingasis Biržų kraštas - kvapiosios levandos ir rožės 2024.07.06
vienos dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.30 val. iš Kretingos (nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al.12)
  • 08.00 val. iš Plungės nuo Circle degalinės (kavinė Portas)
  • 08.30 val. iš Telšių, Branša kavinės aikštelė

Kelionė link Biržų. Norint iš arčiau susipažinti su Provansu, nebūtina trenktis tūkstančius kilometrų į Prancūzijos pietryčius. Kartais užtenka pavažiuoti kelis šimtus kilometrų ir išskirtinė Provanso aplinka jaučiama čia pat – lietuviškame kaime, netoli Biržų rajono, šalia Vabalninko miestelio įsikūrusiame Levandų ūkyje, kuriame ir apsilankome* .
Tai – darnus šeimos verslas, kuriame savo vietą randa net trys šeimos kartos. Tai išskirtinė aplinka, iš kurios stengiamasi išgauti kuo daugiau: rožių sodas, vaistiniai augalai, laboratorija bei Provanso krautuvėle. Levandų Ūkis yra harmonija tarp lietuviško ir prancūziško stiliaus elementai.
Sunku įsivaizduoti Prancūziją be rožių sodų, tad ir Provanso aplinką menantis ūkis gali pasigirti prancūziškų kvapniųjų rožių sodu, kurio žiedai ne tik svaiginančiai kvepia, bet ir yra naudojami Levandų Ūkio produktų gamybai. Ne vienerius metus Levandų Ūkio šeimininkės skiria daug dėmesio produktų gamybai ir jų tobulinimui. Ūkyje auginamų augalų žiedai puikiai tinka kosmetikos, higienos, maisto pagardų, arbatų bei namų puošybos detalių gamybai. Hidrolatas, medus, prieskoniai, žvakės, arbatos, eteriniai aliejai – tik labai maža dalis produktų, tačiau jau spėję pavergti ne vieno kliento širdį, o pardavimui paruošti produktai slypi Provanso stiliaus krautuvėlės lentynose.
Biržai – vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuoja jau penktą savo istorijos šimtmetį. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys  – bastioninės tvirtovės rūmai, dabar muziejus “Sėla” (pageidaujantys gali apsilankyti muziejuje). Pasigrožime seniausiu Lietuvoje dirbtiniu Širvėnos ežeru, kuris susidarė dar 1575 m, užtvenkus Apasčios ir Agluonos upelius, statant Biržų tvirtovę.
Važiuojame aplankyti Kirkilų ežeryno – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje (toks vienintelis Baltijos šalyse). Šioje vietoje daug įgriuvų, kurios yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens ir dėl to virtusios ežerėliais. Ežeryną sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių ir užima 4 ha plotą. Aplankome prie ežerėlių pastatytą kanojos formos apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 m, 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus į apžvalgos bokštą, atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Po ekskursijos – kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga;
*Kelionės organizavimas.

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 15-20 Eur

Išvykimo informacija yra siunčiama 2 d. iki kelionės.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com