Paslaptingasis Biržų kraštas: apžvalgos bokštas, smegduobės ir rūmai (iš Klaipėdos, Šiaulių)

Biržai – vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuoja jau penktą savo istorijos šimtmetį. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys.
Paslaptingasis Biržų kraštas: apžvalgos bokštas, smegduobės ir rūmai
27 gegužės
37 €
37 €
Kaina asmeniui
Paslaptingasis Biržų kraštas: apžvalgos bokštas, smegduobės ir rūmai (iš Klaipėdos, Šiaulių)
1 dienos kelionė

Biržų miestas gerokai nutolęs nuo didžiųjų Lietuvos miestų, todėl jei jau važiuoti į juos, tai tik visai dienai. Bene labiausiai Biržai garsėja kaip aludarių kraštas, kur pirmiau buvo statomas alaus bravoras nei miesto rotušė. Garsus šis šiaurės Lietuvos miestas ir karstinėmis įgriuvomis, kurių niekur kitur nėra tiek daug kiek Biržų apylinkėse. Bene žinomiausia iš visų įgriuvų yra Karvės ola, paskelbta gamtos paminklu. 

Ryte, 6:00 val.   išvykimas iš Klaipėdos (pro Gargždus, Kryžkalnį, Šiaulius) į Biržų kraštą – į Kirkilų kaimą prie apžvalgos bokšto.  Kirkilų ežerynas – unikalus kraštovaizdžio elementas, vienintelis toks Baltijos šalyse. Čia stovi naujasis apžvalgos bokštas, primenantis milžinišką kanoją. Pasikelsite į apžvalgos bokštą ir pamatysite nuostabias šio krašto apylinkes. 

Važiuojame link Biržų.  Pakeliui, Karajimiškių kaime, Biržų regioniniame parke – viena didžiausių šiame krašte įgriūva – Karvės ola. Tai  – žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis  gamtos paminklas  Šiaurės Lietuvoje. Speleologai mano , kad jai apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12m, gylis -12,6 m. Jos dugne yra kiaurymė… ”Karvės ola” dar aktyviai vystosi, jos parametrai keičiasi…  

Važiuojame į Biržus – vieną seniausių Lietuvos miestų,skaičiuojantį  jau penktą savo istorijos šimtmetį. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas. 19 a. viduryje šiame mieste  savo pėdsakus paliko  ir grafai Tiškevičiai. Miestą puošia  Šv. Jono Krikštytojo  bei Evangelikų Reformatų bažnyčios.                                                

Aplankome Biržų puošmeną, Biržų didingos  praeities liudininkę – bastioninės tvirtovės rūmus, kur dabar įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla“*. Ekskursija po Biržų pilį* (ekskursija + bilietas – 15-10 eur /asm.). Po ekskursijos –   Biržų pilies edukacinės pramoginė programaA biržiečė vaišin dainuodamūs“ (8 eur /asm.). Programos metu susipažinsite su aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese padengto stalo paragausite tradicinių biržietiškų vaišių. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti. 

Toliau – pažintis su Astravu – Biržų miesto dalimi, kuri yra Širvėnos ežero šiauriniame krante, prie Apasčios upės. Čia susipažinsime su  grafo M. Tiškevičiaus  palikimu – dvaro rūmais ir parku. Turėsime galimybę pasivaikščioti pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. 

 Papildomos išlaidos (mokami lankomi objektai) – ~25 eur /asm. 

 Pastaba 

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.  
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.  

  

Pasiteiravimui apie kelionę: