Pasakiškoji Kuržemė: Latvijos „Venecija” Kuldyga – spalvingasis gėlių miestas Ventspilis GARANTUOTAS IŠVYKIMAS

21 balandžio
45 €
45 €
Kaina asmeniui
Pasakiškoji Kuržemė: Latvijos "Venecija" Kuldyga - spalvingasis gėlių miestas Ventspilis 2024.04.21

Išvykimo vietos

  • 08.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g.
  • 08.40 val - Palanga, IKI parduotuvės (buvusi Cento) aikštelė (Klaipėdos pl.)

Vykstame Latvijos link.

Atvykstame į Ventspilį. Net ir niekuomet nesilankiusieji Ventspilyje yra girdėję apie simpatiškas karvutes, kurios ganosi įvairiose Ventspilio vietose. 2002 m. Venspilyje buvo sukurtos 26 natūralaus dydžio karvės. Šiame projekte dalyvavo įvairūs Latvijos menininkai bei įžymybės. Didžioji dalis karvių buvo parduotos labdaros tikslais. Ventspilis yra miestas, neįsivaizduojamas be gėlių. Jos — it miesto siela, matoma nesuskaičiuojamais gėlių vazonais, piramidėmis ir skulptūromis: Ančių šeima, Povandeninis pasaulis, Kiškių šeima, Boružės, Bobslėjaus komanda, Jūros akmenys. Negalima pamiršti ir gėlių laikrodžio, tikslų laiką kas valandą skambinančio Didžiajame prospekte.

Leisimės į pažintinę ekskursiją po miestą. Grožėsimės gėlių skulptūromis, lankysime miesto skverus ir fontanus, pasivaikščiosime miesto centre – Rotušės aikštė, kur yra Šv.Nikolajaus (liuteronų) bažnyčia. Vos už keletos žingsnių – Turgaus aikštė su varpų kariljonu ir laikrodžio bokštu. Laisvas laikas krantinėje.

Atykstame į Kuldygą – žavų Kuržemės miestelį, dar vadinamą „Latvijos Venecija“. Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas  ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama “paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse”. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu  per Ventos upę  pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu-Ventos rumba.  Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas –raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su  siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės  kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji  neišliko –jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje  stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono  pastatas. Jame  išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos  bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje. Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt