Pas linksmąjį Žaldoką į Pakruojį ir šmaikšti ekskursija Joniškėlio respublikoje (kolektyvams)

Pakruojo dvare - viena smagiausių "Alaus kelio" degustacinių programų, pažintis su Akmenėlių polivarku ir šmaikšti pažintinė kelionė po Joniškėlio respubliką su gidu-istorijų pasakotoju Viktoru Stanislovaičiu.
Pas linksmąjį Žaldoką į Pakruojį ir šmaikšti ekskursija Joniškėlio respublikoje
Kelios datos
36 €

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Keliaujame į Pakruojį. Pakruojis – miestas šiaurinėje Lietuvoje, Mūšos ir Nemunėlio žemumoje. Pakruojis mažas, bet ryškus. Aplankysime gražiausią Lietuvos sinagogą. Tai –  išskirtinis žydų kultūros paveldas. Gražiausia, jaukiausia, medinukė, seniausia – visi šie gyriaus žodžiai skirti  Pakruojo sinagogai. 220 metų stovi Pakruojo sinagoga. Tai – vos ne dviejų amžių istorija…
Vykstame į Pakruojo dvarą – patį didžiausią restauruotą dvaro ansamblį Lietuvoje.

Bene vienintelis Lietuvoje Pakruojo dvaro Žaldokas alų verda autentiškuose mediniuose kubiluose ir brandina statinėse. Čia svečiai išgirsta ir susipažįsta su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija. Jūsų laukia neįtikėtina alus kelio pažinimo programa (16 € /asm.). Ekskursijų metu galima pačiam prisiliesti prie alaus gamybos paslapčių, degustuojamas įvairaus stiprumo alaus, pagamintas pagal ilgametes dvaro tradicijas.

Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti „Alaus kelio” programa – viena smagiausių Pakruojo dvare.

Kas jūsų laukia?

*Sutikimas su armoška dvaro Bravore;

*Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;

*Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto –  „pirmoko“, „antroko“ ir „trečioko“;

*Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Tęsiame pažintį su šio krašto grožybėmis. Vos 6 km nuo Pakruojo (2 km nuo Pakruojo dvaro) yra nuostabus Akmenėlių polivarkas, pilnas kultūrinio paveldo, pasižymintis unikaliu gyvenimo stiliumi ir kultūra.  kuris nuo 1780 m. priklausė Pakruojo dvarui, vokiečių kilmės baronui Teodorui fon der Ropui. Dvaras ant Kruojos kranto. Tarpukaryje čia lankydavosi daug svečių, daugiausia vokiečių tautybės iš aplinkinių dvarų, atvykdavo ponų ir iš Kauno.
Akmenėlius dabartinė savininkė (šiaulietė) Edita Aperavičienė įsigijo 2007 m. Tada jis buvo visiškai apleistas, pusiau sugriautas. 2008 m. Akmenėliai kvalifikuotai restauruoti, atnaujanti. Dvarą prikėlė restauratorius ir interjero dizaineris Antanas Pužauskas.

Ar Jūs žinote apie Joniškėlio respubliką, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918-1919 metais? Prisiglaudęs prie Mažupės upeliūkščio, penktą šimtmetį skaičiuoja Joniškėlis – miestas, vadinamas mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Gėlių ir šimtamečių medžių oazės, įstabios istorijos ir nesuskaičiuojamos legendos kviečia užsukti ir pažinti didelį mažo miesto pasaulį.  Charizmatiškasis Joniškėlio gidas-istorijų pasakotojas Viktoras Stanislovaitis kviečia į linksmą  pažintinę kelionę po Joniškėlio Respubliką. Tai – vieno aktoriaus teatro labirintai, kuriais pasivaikščiosime ir mes: šventas Joniškėlio akmuo, kuris padės išgydyti visas Jūsų ligas ir … ištekėti vienišoms moterims ir merginoms…  Senosios Joniškėlio kapinės, karininko A. Stapulionio paminklas. Ar esate ką nors girdėję apie unikalią Joniškėlio Respubliką, įkurtą 1918-1919 m.?  Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės  ansamblis. Ar žinote, kad kažkada Joniškėlis buvo Šiaurės Lietuvos siaurojo geležinkelio sostinė?   Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmena – XVIII a. Karpių giminės dvaras.

Po puikių įspūdžių, keliaujame namo. Apie  21 val. grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 

kelionė autobusu,

Kelionės vadovo-gido paslaugos,

kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos apie 26-30 € (vasaros arba žiemos festivalių metu Pakruojo dvare +16eur įėjimas)

 Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

Pasiteiravimui apie kelionę: