Panevėžio krašto grožybės: Porceliano galerija–Hortenzijų parkas–Sraigių ūkis–Panevėžys (2024.08.24)

Aplankomi vieninteliai Lietuvoje Porceliano galerija ir Hortenzijų parkas. Sraigių ūkyje atrasite naujus skonius. Gido lydimi, pasivaikščiosite po Panevėžį.
Panevėžio krašto grožybės: Porceliano galerija–Hortenzijų parkas–Sraigių ūkis–Panevėžys
24 rugpjūčio
45 €
45 €
Kaina asmeniui
Panevėžio krašto grožybės: Porceliano galerija–Hortenzijų parkas–Sraigių ūkis–Panevėžys (2024.08.24)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.30 val. iš Kretingos (nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al.12)
  • 08.00 val. iš Plungės nuo Circle degalinės (kavinė Portas)
  • 08.30 val. iš Telšių, Branša kavinės aikštelė

Atvykstame  į Porceliano galeriją*, esančią Panevėžio pašonėje. Tai –  vienintelė Lietuvoje Porceliano galerija, kur eksponuojama daugiau nei 1 tūkst. dirbinių. Čia įspūdingiausi Vakarų Europos, Kinijos, Japonijos ir kitų manufaktūrų porceliano gaminiai nuo 18 a. iki šių dienų. Porcelianas – “baltasis auksas” iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą grėsė mirties bausmė, nepaisant to, šiuo metu paplitęs visame pasaulyje. Galerijos įkūrėjai ir mecenatai – Virmantas ir Irena Puidokai.
Apsilankysime galerijoje, susipažinsime su daugiau nei 20 metų rinktomis šeimos vertybėmis. Be porceliano čia demonstruojami 19 a. Napoleono III laikų stiliaus baldai, piešiniais tapytos vitrinos, rankų darbo ąžuoliniai kabinetiniai baldai ir gausi 19-20 a. klasikinės dailės kūrinių paroda.
Tęsiame kelionę po Panevėžio kraštą. Važiuojame į Kakūnų kaimą (20 km), į  vienintelį tokį šalyje Hortenzijų parką*, kuriuo negali atsigėrėti  minios lankytojų iš visos Lietuvos. Po Žolinės karalienės hortenzijos suklesti: dabar pats klestėjimo metas. Baltų ir rausvų žiedų jūrą pasodino Marius Bilkis ir Rūta Čepukonytė. Čia jų  daugiau nei 100 rūšių, visus žavi šluotelinė hortenzija „Vanilla fraise“. Daugelis hortenzijų žydėdamos keičia spalvą…  Pasivaikštome, pasifotografuojame, pasigrožime ir pageidaujantys galės įsigyti krūmelį savo sodui, sodybai, namų gėlynui…
Važiuojame į sraigių ūkįJanina Krištopaitienė jau dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Ūkininkė užsiima sraigių auginimu maistui bei perdirbimui.  Ekskursija po ūkį: pažintis su sraigių auginimu nuo sraigės kiaušinėlio ir sraigių produktų degustacija*Paragausime „Sraigės Burgundiškai“, sraigių troškinį, sraigių delikatesus ir t.t.

Vykstame į Panevėžį. Kelionės vadovo lydimi, pasižvalgome po miestą: Laisvės aikštė, paminklas LDK kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui, skulptūrų skveras, Senvagės fontanai, Kranto g. namas Nr 21 – seniausias namas –  jam 400 metų. Panevėžio teatrai. Laisvas laikas kavai.
Kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku (20-52 v.) autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS –  MOKAMI OBJEKTAI ~20-22 Eur /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

.Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120; 
  •  el. paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el. paštu:  alvaturas@gmail.com