Pagramančio gamtos, kultūros ir tautinio paveldo lobynas: „Pagramančio šnekučiai“ 2024.08.04 d

Pagramančio gamtos, kultūros ir tautinio paveldo lobynas: „Pagramančio šnekučiai“
4 rugpjūčio
30 €
30 €
Kaina asmeniui
Pagramančio gamtos, kultūros ir tautinio paveldo lobynas: „Pagramančio šnekučiai“ (2024.08.04)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis, aikštelė nuo Dubysos g.
  • 07.45 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.45 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Atvykimas  į Dionizo Poškos Baublių muziejų* (2€-1€) Bijotų dvaro sodybojeBaubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje. Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška (1764 – 1830). Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu.

1824 m. šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis).

Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę. Baublio rinkiniais domėjosi mokslininkai, tautinio atgimimo veikėjai, prie jo buvo rengiamos dainų šventės, chorų pasirodymai, gegužinės.

Atvykimas į Pagramančio regioninį parką, lankytojų centrą. Regioninis parkas įkurtas 1992 metais, norint išsaugoti mažai civilizacijos paliestų Jūros ir Akmenos upių slėnių kraštovaizdį, natūralias upelių vagas, visą gamtinę ekosistemą. Taip pat čia gausu kultūros paveldo vertybių, atspindinčių istorinės Karšuvos žemės bei Žemaitijos etnokultūrinio regiono pietinės dalies ypatybes.

Pagramančio RP vertybių  ir ekspozicijos „Almančios rėvos” pristatymas.

Viena gražiausių šio draustinio vietų – Akmenos ir Jūros upių santaka, kurios stebėjimui  atidarytas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas. Čia Akmena baigia savo kelionę, nuo čia dviejų susijungiančių upių vandenys keliauja link Nemuno. Šių upių žaismą įdomu stebėti bet kuriuo metų laiku. Įdomu stebėti ir šių upių spalvas, jų susimaišymą. Po stipraus lietaus Akmena nusidažo ruda spalva, o Jūra išlieka tamsi ir gerokai skaidresnė. Kopiant laiptais į bokštą, atsivers Akmenos ir Jūros upių slėniai ir pati santaka, o užlipus į viršūnę saugomą teritoriją bus galima apžvelgti nuo 12 metro pakylos, kur atsivers vaizdingas parko kraštovaizdis. Apžvalgos tilto ilgis – beveik 65 metrai.

Pažintinė ekskursija pėsčiomis po Pagramančio miestelį. (Atstumas nuo Pagramančio LC iki miestelio ~2 km). Čia susipina gamtos ir kultūros paveldo lobynas – miestelio takeliais, kabančiais tiltais, upių šlaitais ir pakrantėmis. ( ~2 km/ 1,5val.)

Pažintinio žygio metu:

  • Pagramančio Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia. Tai – saugoma unikali architektūrinė vertybė. Pagramančio bažnyčia iki mūsų dienų yra išlaikiusi XVIII a. antrosios pusės Žemaitijos medinėms bažnyčioms būdingas paprastas, bet išraiškingas architektūros formas
  • Užkopsite ant Pagramančio piliakalnio, pasigrožėsite miestelio panorama, o atsigręžę į šiaurinę miestelio pusę, pamatysite atodangą. Iki jos nukeliausite kalno viršumi, nuo atodangos regyklos pamatysite labai gražiai atsiveriančius Akmenos vingius. Šią atodangą įdomiausia stebėti iš apačios, pasigrožėti jos didybe, galėsite laiptelių pagalba nusileidę į Piliakalnio gatvę ir perėję kabantį tiltą per Akmenos upę.
  • Pagramančio atodanga, tai apie 200 tūkstančių metų siekianti Karšuvos žemumos geologinė istorija. Pasigrožėję nuostabia gamta, keliausite iki miestelio stadiono, Akmenos pakrantėje, rojaus obelaičių alėjoje, atrasite savo zodiako ženklą. Įveiksite dar vieną „beždžionių lieptą“ ir grįšite į žygio pradžią.
  • Ekspozicija, pažintinė ekskursija – žygis. Kaina asmeniui 1 val – 2,00 €, viso: 5 €/asm.

Gardūs ir sotūs tautinio paveldo pietūs… kaimiškos vaišės, Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ kavinėje (pagal išankstinį užsakymą) 10,00 €/asmeniui.

Žemaitiški pietūs:

             – kastinys, apkeptos bulvės su lupena, šaltiena;

             – Pagramančio krašto kugelis (daug mėsos ir kabinamas šaukštu 😊);

             – naminis pyragas;

             – kava/arbata.

 Kelionė prie Meilės akmens. Perėjus kabantį tiltelį, pasivaikščiosite po nepakartojamo grožio lietuvišką kanjoną – Gramančios upelio slėnį. Miškingame ir vingiuotame slėnyje, ne tik sutiksite įvairių, retų augalų, pabraidysite akmenuotame upelyje, bet ir prieisite unikalų praeities liudytoją – „Meilės akmenį“. Tai intrigų ir netikėtumų „Meilės kelias“. Čia Jus pasitiks Pagramančio krašto pasakorė, pasirokuosite žemaitiškai, išgirsite mistinio akmens istorija, atliksite vidaus valymo apeigas ir išmoksite užkalbėjimų.  Trukmė ( ~ 1val.) Kaina 2 €/asmeniui)

Degustacinė programa „Žaliajame Ūkyje“. Išpuoselėtoje ūkininko sodyboje, primenančioje dvarą, sudalyvausite edukacinėje programoje „Nuo grūdo iki gardaus kąsnio”. Šiame ekologiniame ūkyje viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus.

Šeimininkai maloniai jus priims: papasakos ir parodys duonos kelią. Degustuosite makaronų patiekalus, duonos gaminius ir kitus gardėsius. Visa produkcija gaminama iš ūkyje išaugintų ir girnomis sumaltų grūdų. Duonos ir makaronų gaminių galėsite nusipirkti.

Vaišinsitės žolelių arbatėle ir sudalyvausite įdomiose veiklose.  Trukmė – iki 2 val.

Kupini gerų įspūdžių, pakilios nuotaikos grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS (mokami objektai, mokamos paslaugos):
*D. Poškos Baublių muziejus – 2€-1€ /asm.;

*Pagramančio Lankytojų centras, ekskursija po Pagramantį – 5 € /asm.

*Tautinio paveldo pietūs „Gramančia“ kavinėje – 10 € /asm.

*Meilės akmuo, Gramančios slėnis – Pagramančio krašto pasakorė – 2 € /asm.

*Edukacinė programa „Žaliajame ūkyje“ – „Nuo grūdo iki gardaus kąsnio“ – 8 € /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt