Ogrodzienec pilis – Tatrų kalnai – Bochnios druskų kasykla – Krokuva

rugsėjo 26 - rugsėjo 29
175 €

Ogrodzienec pilis - Tatrų kalnai – Bochnios druskų kasykla - Krokuva

175 €
Kaina asmenui
Ogrodzienec pilis - Tatrų kalnai – Bochnios druskų kasykla - Krokuva
Kelionės trukmė 4dienos/3naktys. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais

1 diena. 2val (laikas gali būti tikslinamas) išvykimas iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus (kiti sustojimai pagal susitarimą). Kelionė Lietuvos – Lenkijos keliais. Vykstame į Ojcovo nacionalinį parką – vieną nuostabiausių gamtos kampelių Lenkijoje. Parkas nustebins vaizdingomis pilimis, įvairių formų kalkakmenio uolomis, iš kurių įspūdingiausia ir garsiausia 25 m aukščio uola, vadinama „Heraklio pirštu“, bei nuostabiu kraštovaizdžiu. Ant sunkiai prieinamų uolų viduramžiais buvo pastatyta visa pilių grandinė. Visos pilys dėl savo neprieinamumo vadinamos „Erelio lizdais“. Atvykstame į įspūdingą Pieskova Skala pilį* – Lenkijos renesanso architektūros perlą. Aplankome įmantrią kalkakmenio uolų viršūnėse pastatytą Ogrodzieneco pilį *. Tai viena galingiausių ir įspūdingiausių renesansinių gynybinių pilių, kuri pradėta statyti 1350 m karaliaus Kazimiero paliepimu, Ji buvo smarkiai apgriauta švedų karo metu, bet iki šiol išlikę griuvėsiai nustebins lankytojus savo didybe ir galybe. Keliaujame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje Krokuvoje arba Veličkose.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Zakopanę. Ekskursija po garsiausią Lenkijos kalnų kurortą – Zakopanę.  Turėsime galimybę pabuvoti Guralių (kalniečių) nacionaliniame turguje, pasivaikščioti tik pėstiesiems skirtoje Krupovki gatvele arba seniausia kurorto Kocelnia gatve, kurioje pajusime tikrą vietinių gyventojų folklorinę kultūrą, tradicijas. Čia įsikūrusiose užeigose galėsite paragauti garsios kalniečių “kvasnicos“ ar šio krašto tradicinės „grybienės“..  Iš Zakopanės važiuojame į Lysa Polianą (Slovakijos link, atstumas 20 km).Vykstame prie bene gražiausio, 4 pagal dydį Lenkijos Tatrų kalnų ežero –Morske Oko. Ežerą galima pasiekti keliais būdais: Vienas iš jų keliauti pėstute 9 km, kitas būdas greitesnis bet brangesnis –važiuoti beveik valandą arklių tempiama brička*. Brička nuvažiuojama apie 7 km, likusius 2km teks įveikti savomis kojomis. Prie ežero mėgaujamės kalnų ir ežero vaizdu, vėsiname kojas gaiviame vandenyje, skaičiuojame plaukiojančias žuveles arba tiesiog gulime ant akmenų. Apeiname aplink ežerą, pasigrožime įspūdinga gamta. Nakvynė Zakopanėje.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Bochnią druskų kasyklą (885km). Bochnios druskų kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos.  Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450m po žeme. Taip pat laukia įspūdinga atrakcija – plaukimas vieninteliu pasaulyje požeminiu keltu*! Plaukiant 120m atstumą girdėsite paslaptingas istorijas apie Bochnios druskų kasyklą.

Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais prasivaikščioti, pavalgyti keliaujame link namų. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą. O kad kelionė neprailgtų ir nebūtų nuobodi dalinsimės įspūdžiais, galite sugalvoti ir pasiimti žaidimų, kuriuos būtų galima žaisti visiems autobuse, o galbūt turite ir kitokių idėjų ką nuveikti važiuojant.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;
*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
*Zakopanė, keltuvas į Gubalovkos kalną 24 -20 PLN;
*Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas ~5-2.50 PLN;
*Vežimas, traukiamas arkliu į Morskoe oko – 50 PLN į priekį, 30PLN atgal.
*Bochnia druskų kasyklos- ekskursija 44-36PLN, požeminis keltas 14PLN +vietinis gidas 220PLN/grupei;
*Ogorodzienec pilis 14-9PLN;
*Pieskova Skala pilis 11-9PLN
*Vietinio gido Krokuvoje paslauga ~5Eur/asm

Pastaba. Lankomų mokamų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.