Ogrodzienec pilis – Tatrai – Bochnios druskų kasykla – Krokuva

Pabėkime nuo miesto triukšmo ir aplankykime didžiausią Lenkijos kurortą – Zakopanę, kurią turistai „atrado“ jau XIX amžiuje. Taip pat pabuvokime vienoje iš lankomiausių Lenkijos vietų – Bochnios druskų kasyklose ir nusileiskime į stebuklingą požemių pasaulį...
Ogrodzienec pilis – Tatrai – Bochnios druskų kasykla – Krokuva
8 liepos - 11 liepos
185 €

Ogrodzienec pilis – Tatrai – Bochnios druskų kasykla – Krokuva

185 €
Kaina asmenui
Ogrodzienec pilis – Tatrai – Bochnios druskų kasykla – Krokuva 2021.07.08- 2021.07.11 d
kelionės trukmė 4d/3n Kelionės kaina 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose kambariuose su pusryčiais

2021 m. liepos  08  – 11 d. (4d/ 3n)

2021 m.liepos 08d. (ketvirtadienis)
1 diena. ~02.00 val nakties (laikas gali būti tikslinamas) išvykimas iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus (kiti sustojimai pagal susitarimą).

Kelionė Lietuvos – Lenkijos keliais. Aplankome įmantrią kalkakmenio uolų viršūnėse pastatytą Ogrodzieneco pilį *. Tai viena galingiausių ir įspūdingiausių renesansinių gynybinių pilių, kuri pradėta statyti 1350 m karaliaus Kazimiero paliepimu, Ji buvo smarkiai apgriauta švedų karo metu, bet iki šiol išlikę griuvėsiai nustebins lankytojus savo didybe ir galybe. Keliaujame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje Krokuvoje arba Veličkose.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Zakopanę. Ekskursija po garsiausią Lenkijos kalnų kurortą – Zakopanę. Turėsime galimybę pabuvoti Guralių (kalniečių) nacionaliniame turguje, pasivaikščioti tik pėstiesiems skirtoje Krupovki gatvele arba seniausia kurorto Kocelnia gatve, kurioje pajusime tikrą vietinių gyventojų folklorinę kultūrą, tradicijas. Čia įsikūrusiose užeigose galėsite paragauti garsios kalniečių “kvasnicos“ ar šio krašto tradicinės „grybienės“.. Pasikėlimas į Gubaluvkos kalną*, iš kur atsiveria nuostabi Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama. Iš Zakopanės važiuojame į Lysa Polianą (Slovakijos link, atstumas 20 km).Vykstame prie bene gražiausio, 4 pagal dydį Lenkijos Tatrų kalnų ežero –Morske Oko. Ežerą galima pasiekti keliais būdais: Vienas iš jų keliauti pėstute 9 km, kitas būdas greitesnis bet brangesnis –važiuoti beveik valandą arklių tempiama brička*. Brička nuvažiuojama apie 7 km, likusius 2km teks įveikti savomis kojomis. Prie ežero mėgaujamės kalnų ir ežero vaizdu, vėsiname kojas gaiviame vandenyje, skaičiuojame plaukiojančias žuveles arba tiesiog gulime ant akmenų. Nakvynė Zakopanėje.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Bochnią druskų kasyklą (885km). Bochnios druskų kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos. Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450m po žeme. Taip pat laukia įspūdinga atrakcija – plaukimas vieninteliu pasaulyje požeminiu keltu*! Plaukiant 120m atstumą girdėsite paslaptingas istorijas apie Bochnios druskų kasyklą.

Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais prasivaikščioti, pavalgyti keliaujame link namų. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą. O kad kelionė neprailgtų ir nebūtų nuobodi dalinsimės įspūdžiais, galite sugalvoti ir pasiimti žaidimų, kuriuos būtų galima žaisti visiems autobuse, o galbūt turite ir kitokių idėjų ką nuveikti važiuojant.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 3  nakvynė su pusryčiais viešbutyje (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
 • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos kelionėje:

 • Zakopanė, keltuvas į Gubalovkos kalną 24 -20 PLN;
 • Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas ~5-2.50 PLN;
 • Vežimas, traukiamas arkliu į Morskoe oko – 50 PLN į priekį, 30PLN atgal.
 • Bochnia druskų kasyklos- ekskursija 44-36PLN,
 • požeminis keltas 14PLN +vietinis gidas 220PLN/grupei;
 • gorodzienec pilis 14-9PLN;
 • Vietinio gido Krokuvoje paslauga ~5Eur/asm;
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
 • Kelionių organizatorius UAB „Kelionių centras“. Įmonė atitinka kelionių organizatoriams keliamus reikalavimus, yra įregistruota Lietuvos respublikos turizmo paslaugų ir išteklių registre- licencija NR012630.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt