Nemuno keliu: Alytus-Punia ir Stakliškių midus (Spalis)

Vyksime į Nemuno kilpų regioninį parką. Sustosime Balbieriškio apžvalgos aikštelėje, lankysimės Baltosios rožės mieste - Alytuje, grožėsimės Punios piliakalniu, degustuosime midų Stakliškių midaus gamykloje.
Nemuno keliu: Alytus-Punia ir Stakliškių midus
8 spalio
45 €
45 €
Kaina asmeniui
Nemuno keliu: Alytus-Punia ir Stakliškių midus (Spalis)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, aikštelė prie autobusų stoties
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Keliaujame į Stakliškes. Įmonėje „Lietuviškas midus“ dalyvaujame 4 rūšių midaus degustacijoje* (15 € /asm.). Turėsime galimybę išgirsti senojo gėrimo atsiradimo istoriją, įvertinti skirtingų gėrimų skonines savybes bei sudėtį.

Tęsiame kelionę į Punią (18 km). Punia įsikūrusi Nemuno ir Punelės santakoje. Istorikų teigimu, Punia – vienas iš 14 seniausių ankstyvųjų Lietuvos miestų. Punios piliakalnyje (Margio kalnas), manoma, įvyko Pilėnų tragedija. Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria viena iš gražiausių šalies panoramų: plati Nemuno juosta, priešais ošia Punios šilas. Prie piliakalnio pastatytas akmuo su iškaltomis Maironio eilėmis apie legendinį kunigaikštį Margirį: „Tai kapas Margio milžinų!“.

Keliaujame į Dzūkijos sostinę – Alytų, dar vadinamą Baltosios Rožės miestu. Ekskursija po Alytų su vietiniu gidu*: senamiesčio skveras, buvusi sinagoga, namas su liūtukais, Rotušės aikštė, Šaulių namai, miesto sodas, paminklas “Laisvės angelas“, memorialas „Numiręs varpas“. Aplankome įdomų, modernų, interaktyvų Alytaus kraštotyros muziejų*.

Vykstame  prie Baltosios Rožės tilto (2015 m.). Tai – aukščiausias pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Lietuvoje (38,1 m.). Šiandieninį tiltą pamėgo ekstremalių pramogų entuziastai – nuo jo organizuojami visame pasaulyje populiarūs šuoliai su virvėmis. Stovint ant tilto,  atsiveria nuostabi legendomis apipinto Alytaus piliakalnio, datuojamo I tūkst. viduriu – XIV a., panorama.

Šalia yra poilsio zona su pasivaikščiojimo takais, pavėsinėmis ir laužavietėmis. Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tilto prieigose pastatyta iš nerūdijančio plieno rožių širdelė, ant kurios drąsiai galima kabinti meilės spyneles. Šis Alytaus tiltas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje metrais galima išmatuoti savo meilę. Ant jo yra šešios kas 40 metrų žymos, ties jomis įvardyta meilės pagal Aristotelio filosofiją rūšis.  Tiltą puošia Vlado Kančiausko skulptūra „Obels žiedas“.

Tęsiame kelionę.  Sustosime prie Balbieriškio esančioje Nemuno kilpų apžvalgos aikštelėje.

Nuo 40 m aukščio atodangoje Nemuno kilpų regioniniame parke įrengtos apžvalgos aikštelės jums atsivers vienas gražiausių Lietuvos peizažų į didžiausios Lietuvos upės vingio slėnį su miškais ir pievomis.

Keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 18-20  Eur

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pastaba. Lankytinų objektų eiliškumas ir kainos gali kisti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com