Neatrasta Sūduva: Marijampolė–Šunskų fazanynas, silkės degustacija

Susipažinsite su Sūduvos kraštu, jo istorija bei krašto sostine Marijampole. Aplankysite vienintelį Lietuvoje fazanyną, susipažinsite su Šunskų miesteliu. Degustuosite šiame krašte legendomis apipintą silkę.
Neatrasta Sūduva: Marijampolė–Šunskų fazanynas, silkės degustacija
3 rugpjūčio
47 €
47 €
Kaina asmeniui
Neatrasta Sūduva: Marijampolė–Šunskų fazanynas, silkės degustacija
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Atvykstame į Marijampolę, Ekskursija po Marijampolę*, aplankant miesto įžymybes. Prie evangelikų liuteronų bažnyčios sustosime prie paminklo Kristijonui Donelaičiui, pamatysime seniausią Sūduvos krašto mokyklą – Rygiškių Jono gimnaziją. Prieisime prie paminklinio suolelio V. Urmanai. J. Basanavičiaus aikštėje pamatysime paminklą “Tautai ir kalbai”. Aplankysime VytautoDidžiojo parką, Kačių kiemelį, Geležinkelio stotį, Šv. Arkangelo Mykolo mažąją baziliką.

Laisvas laikas kavai, pietums.

Po pietų lankome choralinę sinagogą. Sinagogoje esančio informacinio terminalo pagalba pageidaujantys galės savarankiškai susipažinti su žydų gyvenimu ir kultūros paveldu Marijampolėje. Šalia Vytautui Kernagiui skirto paminklo “Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoje” įrengtas tunelis, jungiantis dvi miesto dalis. Jame išvysime miesto veidasienę. Gal ir mes atrasime pažįstamą veidą?

Pakeliavę po Marijampolę, važiuojame į Šunskų miestelį – Šunskų fazanyną. Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima pamatyti daug rūšių fazanų, kurie mūsų šalyje retai auginami. Čia yra ir kitų paukščių, o tai ir draugiškos alpakos, paprastos voverės bei Afrikos strutis.

Fazanai – Šunskų miestelio simbolis, įtvirtintas miestelio herbe. Šunskų fazanyne įsikūrusi legendomis apipinta Šunskų silkių kasykla kviečia į degustacijas jaukioje, stilizuotoje pavėsinėje. Ekskursija su vietiniu gidu* po Šunskų miestelį – fazanyną, unikalų basų kojų taką, vardinių sakurų kalnelį, miestelio skverą, Šunskų bažnyčios statinių kompleksą, silkių kasyklą. Po to –nuotaikinga, legendomis apipinta silkių degustacija*. Tik čia sužinosite visas būtas ir nebūtas istorijas apie Šunskų silkių kasyklą, ragausite čia iškastos silkės su karšta bulve, mokysitės moteriškai ir vyriškai valgyti kilkę, ragausite išskirtinai pagardintą „teftelį“. O kur dar ant „šiūpėlės“ pateiktas žydelio Feigės „foršmakas“ ir iš rūgpienio pagaminta „šunskasriubė“ su deginta silke. Programos trukmė 2.5-3 val.

Maloniai praleidę laiką, atradę neatrastą Sūduvą, keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)

*Ekskursija po Marijampolę ~2-3  /asm.;
*Šunskų fazanynas, miestelis, silkių degustacija su vietiniu gidu – 25 € / asm.

Pastaba

Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu;

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis;

Keliautojai, kurie nori užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę: