Neatrasta Sūduva: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai

Neatrasta Sūduva: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai
18 gegužės
47 €
47 €
Kaina asmeniui
Neatrasta Sūduva: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai (2024.05.18)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 07.15 val. - Gargždai, aikštelė prie autobusų stoties
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Atvykstame į Marijampolę.  Ekskursija po Marijampolę*:  apžiūrime Kačių kiemelį, su vandeniu žaidžiančias grafienės Pranciškos Butlerienės kates, pasiklausysime istorijų apie moterį, davusią pradžią Marijampolės miestui. Apžiūrėsime miesto pastatus, kurių sienas išpuošė užsienio gatvės menininkai festivalio Marlonny metu (Marijampolė-Londonas- Niujorkas), pasivaikščiosime jaukiame poezijos parke, apžiūrėsime senąsias gimnazijas, prezidento K. Griniaus namus ir daugybę kitų įdomių miesto vietų. Senosiose miesto kapinėse surasime J. Žemaitės ir tariamai Lenino sūnaus kapus. Aplankysime cukriniam runkeliui skirtą paminklą.
Toliau vykstame Paežerių dvarą*.

Klasicistinių formų Paežerių dvaro rūmai vaizdingoje ežero pakrantėje pastatyti LDK didiko Simono Zabielos rūpesčiu 1795- 1799 metais. Rūmų projektavo garsus Vilniaus architektas Martynas Knakfusas.

Kai 2016 m. dvaras buvo restauruotas, į jį atkeliavo paveikslai ir baldai iš Lietuvos Dailės muziejaus. Dvaro rūmai įrengti 18 amžių menančia dvasia.

Gausiai turistų lankomas ir jų pamėgtas Paežerių dvaras įvardijamas kaip Suvalkijos perlas ir palydimas įvairiais epitetais. Vieni čia regi senosios Graikijos atspindį, kiti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į 18 amžių.

Ekskursija (su vietiniu gidu) po dvarą ir dvaro parką*. 

Vykstame į Kybartus. Ekskursija* (su Kybartų bendruomenės pirmininku  Vitu Katkevičiumi (2 val.). Ekskursija pradedama  unikaliuose po Kybartų geležinkelio stotimi esančiuose, skliautuotuose rūsiuose, pastatytuose 1863 m., tačiau netikėtai atrastais tik 2002 m. remontuojant sandėlį. Rūsiai yra 104 m ilgio, 14 metrų pločio ir 2,5 m. aukščio. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus. O kas vyksta dabar- sužinosite ekskursijos metu. Ekskursijos po Kybartus metu aplankysime paminklą knygnešiams, prezidento A. Smetonos pasitraukimo iš Lietuvos vietą, arkivyskupo S. Tomkevičiaus gyvenamąjį namą, kuriame buvo įkurtas tikinčiųjų teisėms ginti komitetas ir redaguota ,,Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Aplankysime keturių skirtingų konfesijų maldos namus ir dar daug įdomybių nedideliame pasienio miestelyje.
Pietausime kavinėje „Robeda“, Darvino g. 5, Kybartai.

Kelionė namų link. Pilni gerų emocijų ir įspūdžių, vėlai vakare   grįžtame į namus, akies krašteliu žvilgtelėję į šio krašto lobius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė autobusu;
Kelionės vadovo paslauga;
Kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos (lankomi mokami objektai, mokamos paslaugos):

Marijampolė, ekskursija – 2 € /asm.

Paežerių dvaras. Bilietas – 6€-4€; gido paslauga – 40 € /grupei

Kybartai, ekskursija – 40 € / grupei;

Kavinė „Robeda“ – 10 € /asm.

Pastaba
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu;
  • Pastaba.  Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis;
  • Keliautojai, kurie nori užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę: