Žiemos pasaka Kroatijoje. Naujųjų metų sutikimas Dalmatijos pakrantėje – Zadare

Sutikti Naujuosius 2024 metus Adrijos jūros pakrantėje-nepakartojamas įspūdis! Išmėginkite kroatų vaišingumą ir nepakartojamą virtuvę. Pasigrožėkite gražia žiemiška ir dar nematyta Kroatija tuo metu kai Adrijos jūros pakrantėje būna net +16°C, o Plitvicos ežerai apsnigę ir pasipuošę ledais..
Žiemos pasaka Kroatijoje. Naujųjų metų sutikimas Dalmatijos pakrantėje – Zadare
28 gruodžio - 2 sausio
559 €
559 €
Kaina asmeniui
Naujiena! Žiemos pasaka Kroatijoje. Naujųjų metų sutikimas Dalmatijos pakrantėje – Zadare
Kaina apsistojant dviviečiuose/triviečiuose kambariuose

Kelionės data 2023.12.28 – 2024.01.02 d (6 d /5 n)

(išvykstama iš gruodžio 27 d į gruodžio 28 d naktį)

Išvykimo vietos: Klaipėda, Gargždai, Kryžkalnis, Kaunas. (numatomas pervežimas iš Šiaulių)

00.30 val. išvykimas iš Klaipėdos.  Išvykimo vieta: „Akropolis“, aikštelė iš Dubysos g. pusės. Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis.

(12.28) 1 diena. 00:30val išvykimas iš Klaipėdos. Kelionė Lietuvos, Lenkijos, Čekijos keliais. Atvykstame į Mikulovą. Mikulovas yra laikomas patraukliausiu iš pietų Moravijos vyndarystės miestelių su renesanso stiliaus rūmais ir atkuriamu istoriniu žydų kvartalu. Pasivaikščiosime po vaizdingą senamiestį, užkopti iki Šv. Sebastijono koplytėlės ant Šventojo kalno. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

(12.29) 2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame kelionę per Austriją, Slovėniją į Kroatiją. Atvykstame į Zadarą -vieną didžiausią Dalmatijos regiono ir seniausią visos Kroatijos miestą.  Laisvas vakaras Zadare. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Zadare Hotel Kolovare.

(12.30) 3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Plitvicos nacionalinį parką*. Šis Nacionalinis parkas tai gamtos stebuklas. Plitvicos ežerų Nacionalinį parką sudaro 16 ežerų, kurie sujungti 90-ies krioklių grandine. Nors Kroatija paprastai yra vasaros atostogų meka, žiemą čia galima visai kitaip pamatyti įspūdingus jos peizažus. Šioje šalyje žiemos nėra tokios šaltos kaip Lietuvoje, o ir pastaraisiais metais jos šiltėja. Tačiau čia vis tiek būna, kad temperatūra nukrenta žemiau nulio, o geriau paspaudus šaltukui iš dalies užšąla gražieji Plitvicos kriokliai. Jeigu dar yra ir sniego, tai nacionalinis parkas virsta tarsi žiemos pasaka.
Po nuostabių žiemiškų vaizdų vyksime pas vietinį ūkininką Škaulj, kur mūsų lauks vyno ir alyvuogių aliejaus degustacija*, kurią suruoš pats ūkininkas. Po kupinos įspūdžių dienos, grįšime į nakvynės vietą.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Zadare Hotel Kolovare.

(12.31) 4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Pago salą. Tai sala, kuri su žemynu sujungta tiltu. Vos tik į ją įvažiavus matosi, kad žemė čia sausa ir nederlinga, yra vos keli rajonai užsodinti vynmedžiais ir alyvmedžiais. Pakrantė balta, gairinama boros vėjo, kraštovaizdis primena mėnulio peizažą. Ši sala taip pat garsėja nuostabiais rankdarbiais, vadinamais čipka, kurie įtraukti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Ekskursija Pago mieste: senojo miesto sienos, vienuolynas ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios griuvėsiai. Nuo senų laikų čia išgaunama druska, kai kurios rūšys gali turėti net 75 mineralus! Siūlome aplankyti druskos muziejų*. Vietinių pasididžiavimas – avių pieno sūris „Paški“ – seniai, kaip ir druska, tapo geidžiamiausiomis lauktuvėmis iš Kroatijos. Sūrių gamyklos lankymas ir sūrių degustacija*.

Grįžtame į Zadarą. Ekskursija po Zadarą. Čia aplankome XVI amžiuje statytus miesto vartus, kuriuos puošia Venecijos valdžios simboliai. Už vartų bus galima pamatyti išlikusius sienos likučius bei išvadavimo aikštę, kurios vidury -romėnų kolona. Aplankome Liaudies aikštę, kur buvo viduramžių epochos centras. Aikštėje stovi miesto rotušė, miesto sargybos namai, renesansinė Miesto lodžija. Aplankome Forumą-senovės romėnų aikštę, IXa Šv.Donato bažnyčią- bizantinės architektūros perlą. Čia pat ir pati Zadaro katedra – XII a. šventykla Šv. Anastazijai, didžiausia bažnyčia visame Dalmatijos regione. Dar vienas istorinis objektas ir Zadaro simbolis yra  penkių šulinių aikštė (Trg pet bunara), kurioje, kaip galima spėti iš pavadinimo, yra penki šuliniai. Šie šuliniai ten stovi jau nuo 1594 metų. Visai šalia istorinės miesto dalies – plati promenada palei Adrijos pakrantę. Į netoli žemyninės Kroatijos dalies esančias salas lėtai plukdo keltai. Čia ošia tik jūra. Kiek paėjus tas ošimas pereina į muziką, kurią atlieka dvi gamtos stichijos – vėjas ir vanduo. Po plačiais laiptais Zadaro promenadoje slepiasi muzikos instrumentas – jūros vargonai (Morske orgulje), į kuriuos atsimušančios bangos sukuria gana harmoningą muziką.

Po ekskursijos laisvas laikas ir pasiruošimas Naujųjų metų sutikimui.  Įspūdingas naujųjų metų sutikimas šurmulingame Zadare!  Nakvynė viešbutyje Hotel Kolovare.

(01.01) 5 diena. Pusryčiai. Atsisveikiname su Kroatija ir keliaujame namų link. Sustojimas Austrijos Štrijos regiono sostinėje – Graco mieste. Gracas – tai antras pagal dydį Austrijos miestas išsidėstęs prie Muros upės. Graco senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Daug gražių ir įdomių lankytinų vietų traukia keliautojus sustoti Grace, pažinti šio miesto istoriją ir architektūros vertybes, kurios čia stovi jau daugelį amžių. Ekskursija pėsčiomis. Pamatysime 15 amžiuje statytą gotikinę katedrą ir šalia Šv.Kotrynos bažnyčią ir mauzoliejų (17 amž). Aplankysime centrinę miesto aikštę, kurią supa įspūdingai dekoruoti viduramžių laikų pastatai ir rotušė. Laisvas laikas. Pageidaujantys gali pakilti (laiptai, liftas,* funikulierius*) į Pilies kalną prie Laikrodžio bokšto. Nuo kalno atsiveria nuostabi miesto panorama.

Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

(01.02) 6 diena. Pusryčiai. Kelionė namo. Naktį grįžtame.

Į kelionę įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės  autobusu,
 • 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • 2 vakarienės (švediškas stalas),
 •  Ekskursinė programa.

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • *Mokami objektai, įskaitant ir objektus lankomus ekskursijų metu. Turistas moka pats už visus žvaigždute (*) ~ 50 € pažymėtus objektus.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
   Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09