Žavioji Slovėnija – smaragdinė Adrijos jūra (kolektyvams)

Balkanų nykštukė Slovėnija vilioja savo gamtos grožiu, įspūdingomis pilimis, pasakiškais ežerais ir smaragdine Adrijos jūra.
Naujiena! Žavioji Slovėnija - smaragdinė Adrijos jūra
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Naktį išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Brno.

2 diena Pusryčiai. Tęsiame kelionę per Austriją Slovėnijos link. Apie pietus pasiekiame Ptuj miestelį, esantį Dravos upės pakrantėje ir ribojasi su Austrija ir Vengrija. Tai seniausias Slovėnijos miestas, garsėjantis savo vynais ir terminiais baseinais. Ekskursija po miestą: rotušė, Floriano kolona, Ptuj pilis. Po pietų, Jūsų lauks smagi pramoga –  maudynės terminiuose baseinuose*. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Atvykstame į Slovėnijos sostinę Liublianą, garsėjančią savo išskirtiniais tiltais, kurių visame mieste yra net 17. Miesto senamiestis yra nedidelis, išsidėstęs siauros Liublianicos upės vingyje. Pažintis su žaviu Slovėnijos sostinės Liublijanos senamiesčiu: rotušė, Šv. Mikalojaus katedra, žymieji tiltai, Robba fontanas, simbolizuojantis tris upes- savą, Krką ir Liublijanicą. Vykstame link Slovėnijos pajūrio kurorto Portorožo, kurio pavadinimas išvertus iš italų kalbos reiškia „rožių uostas“. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Pageidaujantys gali laivu plaukti* į seną viduramžių jūros miestą – Piran. Plaukiant laivo šeimininkas pavaišins Slovėnišku stipriuoju gėrimu ir garantuos gerą nuotaiką. Plaukiant grožėsitės įspūdingais pakrančių vaizdais. Pasivaikštome susiraizgiusiomis siauromis Piran gatvelėmis, kur stovi gražūs senieji miesto pastatai ir sukuria ypatingą, Venecijos valdymo aukso amžiaus  atmosferą.  Po pietų poilsis prie jūros ir sąvarankiška pažintis su pakrantės kurortu. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pusryčiai. Vykstame į centrinę Slovėnijos dalį. Didžiausio ir gražiausio Europoje stalagtitų – stalagmitų urvo „Postojna Jama“ lankymas*.  Upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio taką. Šiuo metu lankytojams atvira daugiau nei 5 km ilgio urvo atkarpa. Keliaudami po Postoinos urvus galėsite pasigrožėti tikrais požemių ir vandens meno šedevrais: įvairiausio dydžio galerijomis ir koridoriais, nusėtais įmantriausių formų stalaktitais ir stalagmitais. Lankysime įspūdingiausią Slovėnijos pilį – virš 100 metrų aukštyje ant uolų pakibusi renesansinę Predjamo pilį*. Didžioji pilies dalis įkurta didžiuliame natūraliame urve. Dabartinės išvaizdos pilis buvo sukonstruota dar XV amžiuje, kai joje gyveno pats žymiausias pilies šeimininkas – baronas Erazmas Luegeris. Dabar pilyje veikia muziejus, vyksta riterių turnyrai. Nakvynė viešbutyje.

6 diena Pusryčiai. Tęsiame kelionę link Slovėnijos perlu vadinamo tarp kalnų įsiterpusio Bledo ežero, kurio viduryje išsidėsčiusi ašaros formos vienintelė Slovėnijos sala. Joje stovi Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Pageidaujantys galės iki jos nuplaukti laiveliu*. Ant stataus kalno šlaito pastatyta lagendinė Bledo pilis*.  Viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta XI amžiuje ir yra viena seniausių Slovėnijoje išlikusių pilių. Nuo čia atsiveria pasakiški ežero ir jį supančių kalnų vaizdai. Kelionė per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

7 diena Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

Į kelionę įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu turistinės klasės  autobusu,
  • 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose / triviečiuose kambariuose
  • Kelionės vadovo – gido paslaugos,
  • ekskursinė programa.

Papildomai lankomiems/mokamiems objektams turėti apie 150Eur