Naujiena! Vengrija – „Dunojaus perlas“ Budapeštas

Vengrija – tai terminių vandenų, saulės ir vyno kraštas! Smagi kelionė į nepakartojamai gražų Budapeštą, kuris dažnai įvardijamas, kaip „Europos aristokratijos centras“, „Dunojaus perlas” ar „Vengrijos pasididžiavimas”. Senasis Ėgeris, garsus savo istorija, terminiais baseinais bei vilioja pasakiško skonio vynais, kurie liejais laisvai „Gražuolių slėnyje“. Estergomas – I-oji Vengrijos sostinė, kur buvo pakrikštytas ir 1000 m. karūnuotas pirmasis Vengrijos karalius Šv. Steponas.
20 rugsėjo - 25 rugsėjo
595 €
595 €
Kaina asmeniui
Naujiena! Vengrija - "Dunojaus perlas" Budapeštas
Kaina dviviečiuose/triviečiuose kambariuose. Vienvietis kambarys su priemoka

Vengrija – tai terminių vandenų, saulės ir vyno kraštas! Smagi kelionė į nepakartojamai gražų Budapeštą, kuris dažnai įvardijamas, kaip „Europos aristokratijos centras“, „Dunojaus perlas” ar „Vengrijos pasididžiavimas”. Senasis Ėgeris,  garsus savo istorija, terminiais baseinais bei vilioja pasakiško skonio vynais, kurie liejais laisvai „Gražuolių slėnyje“. Estergomas – I-oji Vengrijos sostinė, kur buvo pakrikštytas ir 1000 m. karūnuotas pirmasis Vengrijos karalius Šv. Steponas.

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Klaipėdos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijos/Vengrijos pasienyje. 

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Estergomą, prie Dunojaus upės įsikūrusį miestą, kuris X-XIII a. buvo Vengrijos sostinė. Aplankysime Estergomo baziliką – didžiausią Vengrijoje katalikų bažnyčią. Iš Estergomo vaizdinga Dunojaus pakrante vykstame link važiuosime į Višegradą, kur ant kalvos stūkso XIII a. statyta Višegrado tvirtovė, o papėdėję išlikę karalių rūmų griuvėsiai. Porą šimtmečių buvusi Vengrijos karalių rezidencija ir brangenybių saugykla, tvirtovė buvo užimta Osmanų imperijos ir stipriai suniokota. Apsilankysime tvirtovėje*, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Dunojaus vingį. Vykstame į Vengrijos sostinę Budapeštą. Vakare plaukimas laivu*Dunojumi ir nepakartojami naktinio miesto vaizdai…. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į ekskursiją po nuostabųjį Budapeštą, kuris susikūrė, sujungus 3 miestus: Budą, Obudą ir Peštą. Tai viena iš prabangiausių Europos sostinių. Mieste teka galingasis Dunojus ir dalija jį 2 dalis: lygumų Peštas ir kalnuotasis Buda. Pešte puikuojasi garsioji  Didvyrių aikštę, grafo Andrassy propektas, Operos ir baleto teatras, Ferenco Listo aikštė  šv. Ištvano bazilika, ažūrinis Parlamentas(UNESCO paveldas), Vaidahunjat pilis Varašliget parke, Sečeni terminės pirtys (Széchenyi-gyógyfürdő); Buda – tai Gelerto kalnas, Karalių rūmai, Prezidentūra ir nepakartojamo grožio Mátyáso bažnyčia, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos; nuostabi panorama, atsiverianti nuo Žvejų bastiono. Laisvu laiku klajosime pėsčiųjų Vaci gatvele, kurioje gausu parduotuvių, kavinių, užeigų. Budapešte maistas aštrus ir sultingas, vynas karštas, pagardintas gausybe prieskonių!Pailsėję ir užkandę, tęsime savo ekskursiją. Lankome Unicum Zwack muziejų* ir degustacija. Nakvynė viešbutyje.

Pastaba: neatsakome, jei kelionės metu dėl oficialių valstybinių delegacijų priėmimo ar kitų renginių bus uždarytas Karalių rūmų kompleksas (Žvejų bastionas, šv. Mátyáso bažnyčia).

4 diena. Pusryčiai. Ekskursija Vengrijos Parlamento rūmuose*. Lankomės Centrinėje Turgaus halėje –  Didžiausias uždengtas turgus Budapešte, įkurtas XIX amžiaus gražios architektūros pastate. Pastatytas 1894 metais. Jame galima įsigyti vaisių, daržovių, žuvies produktų, suvenyrų. Norintys vyksta į garsiąsias Sečenio terminių maudyklių kompleksą (pirtys, baseinai po atviru dangumi). Mieste yra 118 versmių, iš kurių kasdien išsiveržia apie 70 milijonų litrų vandens, kurio temperatūra yra nuo 21 iki 78 laipsnių pagal Celsijų! Maudyklės įrengtos 1913 m. ir primena tikrus rūmus tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Čia gausu nedidelių maudyklių su skirtingos temperatūros bei sudėties vandeniu, įvairių saunų, pirčių. Yra du erdvūs baseinai; kur vandens temperatūra siekia 34-36 laipsnių. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai  Keliaujame link Ėgerio. Ekskursija po miestą: Ištvano Dobo aikštė, turkų valdymo simbolis Minaretas, antra pagal dydį Vengrijos bazilika, Licėjus ir senoji observatorija, Archivyskupo rūmai* ir sodas, Marcipanų muziejus*. Laisvas laikas Ėgeryje, kurio metu siūlome aplankyti Ėgerio pilį*, dalyvauti ekskursijoje Požeminis Egeris* arba aplankyti Egerio terminių maudyklių kompleksą ir turkų pirtis*.Vakare vykstame į „Gražuolių slėnį”, kur galima paskanauti pikantiško guliašo ir paragauti Ėgerio regiono vynų. Degustacija ir vaišės* viename iš rūsių-pince.Naktis viešbutyje Ėgeryje.

6 diena. Pusryčiai. Pusryčiai. Kelionė su trumpais sustojimais poilsiui per Slovakiją, Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, parkingų ir kelių mokesčiai, 5 nakvynės su pusryčiais, kelionės organizavimas kelionių vadovo paslauga

Į kelionės kainą neįskaičiuota: medicininių išlaidų draudimas kelionės metu; vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR;  Sečeni terminės maudyklės ~ 6200 HUF ( ~ 20 EUR); bilietai į mokamus objektus: Višegrado tvirtovė: ~1800 HUF(~ 9 EUR), plaukimas laivu Dunojumi: 9300 HUF(~30 EUR), vyno degustacija ir guliašas – 15 EUR, Unicum Zwack muziejus: 8 EUR, Parlamento lankymas: ~9 EUR, Egerio terminės maudyklės(~15 EUR), Marcipanų muziejus(~6 EUR), Požeminis Egeris(~6 EUR,  .
Pastabos: objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt