Trys istoriniai Švedijos miestai: Upsala-Sigtuna-Stokholmas (kolektyvams)

Aplankysime viduramžiais alsuojantį Taliną. Plauksime kruiziniais laivais Baltijos jūra. Nepakartojama pažintis su vienu gražiausių pasaulio miestų - Švedijos sostine Stokholmu. Vyksime į karališkuosius Drottningholmo rūmus, istorinį miestą centrinėje Švedijoje -Upsalą ir senovės miestą - Sigtuną.
Naujiena! Trys istoriniai Švedijos miestai: Upsala-Sigtuna-Stokholmas
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Kelionė per Latviją, Estiją. Pietums sustojimas Latvijos–Estijos pasienyje.
Po pietų atvykstame į Taliną.
Apžvalginė ekskursija po senamiestį pėsčiomis: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas Talino senamiestyje. Pavakary, 18:00 val. (Estijos laiku) komfortišku kruiziniu laivu Baltic Queen išplaukiame į Stokholmą.  Įvairios pramogos laive: diskotekos, vaikų žaidimų kambariai, parduotuvės, naktiniai klubai, restoranai, barai, kazino, sauna ir SPA centras. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena.
Pusryčiai* laive. 10:15 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į karališkąjį Stokholmą.
Ekskursija po Stokholmą – vieną gražiausių sostinių pasaulyje. Miestas išsidėstęs ant 14 salų, kurias jungia 57 tiltai. Gražūs pastatai, žalios miesto erdvės ir daug vandens. Stokholmas skaičiuoja 750 metus istorijos ir todėl turi ką parodyti miesto svečiams. Kelionės vadovo lydimi, pasivaikščiosime po Stokholmo senamiestį: Rotušė, kurioje vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, Rotušės bokštas, Sergels Torg – šiuolaikinių pastatų rajonas, elegantiškoji Karalienės gatvė, Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais, Gamla Stan-Stokholmo priemiestis, Didžioji katedra – kur būdavo karūnuojami šalies vadovai, Riterių bažnyčia,  kurioje nuo XIII a. laidojami šalies monarchai, Karalių rūmai*. Muziejus Tre Kronor* – tai muziejus, kuriame pasakojama apie seniausią pilies istoriją – nuo ​​gynybinės pilies iki renesanso laikų pilies, sunaikintos per smarkų gaisrą 1697 m.
Kelionė į buvusią karališkąją vasaros rezidenciją, šiandien Karališkosios šeimos namus – Drottningholmo rūmus – vadinamus „šiaurės Versaliu“. Tai – geriausiai išsilaikiusi karališkoji pilis, reprezentuojanti visą to meto Europos karališkąją architektūrą.
Pilis ir parkas lankytojams dažniausiai atviri ištisus metus. Karališkoji šeima gyvena pilies pietiniame sparne, o likusioji pilies dalis yra atvira lankytojams.
Pažintis su karališkąja vasaros rezidencija: pilis, teatras, Kinų paviljonas, baroko ir angliškasis parkai.

Vykstame į Upsalą (~75 km). Nakvynė viešbutyje.

3 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Upsala – istorinis miestas centrinėje Švedijoje, garsėjantis savo universitetu ir katedra, Tai – ketvirtasis pagal dydį,  esantis prie Fyrisåno upės miestas – Upsalos lėno sostinė.

Ekskursija po Upsalą: Domkyrkan yra didžiausia Skandinavijoje katedra. Upsalos katedra, Švedijos nacionalinė šventovė, pradėta statyti XX a. septintajame dešimtmetyje ir pašventinta 1435 m. Per septynis šimtmečius čia plūstelėjo milijonai žmonių. Jos požemiuose yra palaidotas Švedijos globėjas Šv. Erikas.  Miesto katedroje 1594 m. Švedijos karaliumi buvo vainikuotas Lietuvos-Lenkijos valdovas Zigmantas Vaza, Vazų dinastijos ATR pradininkas. Čia ilsisi ir jo motina Kotryna, kurios garbei katedros koplyčia vadinama Jogailaičių vardu, o sarkofagą puošia Lietuvos ir Švedijos herbas.
Upsalos universitetas – seniausias visoje Skandinavijoje (įkurtas 1477 m.). Kelis amžius jis buvo svarbiausias Šiaurės Europos mokslo centras.
Keli žingsniai nuo katedros, patraukli Švč. Trejybės bažnyčia (Helga Trefaldighets Kyrka), kuri buvo atidaryta 1302 m. Lankytojus iš viso pasaulio pritraukia viduramžiais menančios freskos, kurių daugelis yra garsaus viduramžių dailininko Alberto Pictoro (Alberto tapytojo).
Upsalos miesto parkas (Stadsträdgården) buvo sukurtas XIX amžiaus pabaigoje. Pasivaikščiokite po parką, sustokite pasigrožėti nuostabiomis gėlėmis, kurios žydi pavasarį ir vasarą.
Upsalos pilis (Uppsala slott), iš kurios atsiveria vaizdas į miestą, yra oficiali apskrities gubernatoriaus rezidencija ir gali pasigirti turtinga istorija.
Vykstame į Švedijos „Kernavę“ – Sigtuną (~39 km). Sigtuna – pirmasis Švedijos miestas muziejus, įkurtas 10 a.,kurio gatvės alsuoja senove, o Melareno ežero pakrantėje stovi prisišvartavusios senosios vikingų valtys. Sigtuna Švedijos istorijoje užima unikalią vietą. Pažintis su miesteliu: Stora Gatan gatvė – išlaikiusi savo senąją architektūrą, mažiausia rotušė Švedijoje, turgaus aikštė, Šv. Petro, Loros ir Olafo bažnyčių griuvėsiai, senosios Sigtunos runos, pasakojančios Švedijos istoriją.
Nakvynė viešbutyje Upsaloje.

4 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Stokholmą (~75 km).
Vykstame į Stokholmo rytuose esačią muziejų salą – Djurgarden, garsėjančią daugybe parkų ir muziejų.
Lankome Skanseno* muziejų. Skansenas yra seniausias pasaulyje muziejus po atviru dangumi, kuriame pristatoma visa Švedija su namais ir sodybomis iš visų šalies dalių. Čia yra eksponuojami daugiau nei 150 įvairių namų ir pastatų iš visos šalies. Tai nuostabi vieta, kurioje ne tik iš arčiau pažinsite švedų kultūrą ir senąjį gyvenimo būdą, bet ir turėsite progą aplankyti „Skansen“ akvariumą bei zoologijos sodą. Akvariume galėsite pamatyti daugiau nei 200 skirtingų žuvų ir gyvūnų iš viso pasaulio, o minizoologijos sode išvysite briedžių, elnių, lūšių, lokių, vilkų, ruonių ir ūdrų.
Pasiplaukiojimas Stokholmo kanalais* yra viena iš atrakcijų, kurios nepatyrę tiesiog negalite palikti šio miesto. Viena iš populiariausių kelionių – nusigauti iki Djurgårdsbrunns kanalo, esančio Djurgården saloje, ir sėsti į keltą. Plaukdami aplink Djurgården salą, pamatysite ne tik didingus rūmus ir jų sodų vaizdus, bet ir modernų Stokholmo miestą.
Esant galimybei, aplankomas Šiaurės muziejus*. Laisvas laikas Strandgatan krantinėje.

Vakare, 17:30 val. (Švedijos laiku) iš Stokholmo išplaukiame į Taliną. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

5 diena.
Pusryčiai laive* . Ryte, 10:15 val. (Estijos laiku) atplaukiame į Taliną.
Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare sugrįžtame į namus.

 

Kai nakvynė B2-B4 kajutėje (be lango) Kelionės kaina (€)
1 asm. 4-vietėje kajutėje
1 asm. 3-vietėje kajutėje
1 asm. 2-vietėje kajutėje
Kai nakvynė A2-A4 kajutėje (su langu)
1 asm. 4-vietėje kajutėje
1 asm. 3-vietėje kajutėje
1 asm. 2-vietėje kajutėje

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės 4-vietėje B klasės  laivo kajutėje – be lango;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje (Upsala);
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

*gido sistema (ausinukai) – 8 € /asm.;

*Lankomiems objektams turėti:  ~100 eur /asm.;
*Kuro mokestis laive – 14 € /asm. (mokama, užsakant kelionę);
* 2 pusryčiai laivo švediško stalo restorane (pageidaujant) – 36  Eur /asm.;
*2 vakarienės laivo švediško stalo restorane (pageidaujant) –  78 Eur /asm.