Naujiena! PO “DIDELĮ” IR ĮDOMŲ JONIŠKĖLIO PASAULĮ – NAKTIS KARPIŲ DVARE

16 spalio
31 €
31 €
Kaina asmeniui
Naujiena! PO “DIDELĮ” IR ĮDOMŲ JONIŠKĖLIO PASAULĮ – NAKTIS KARPIŲ DVARE
vienos dienos ekskursija

Apie 11:30val išvykimas iš Klaipėdos (pro Plungę, Telšius, Šiaulius).

Su žibintuvėliais rankose po Joniškėlio dvarą ir parką paklaidžiosime, lydimi naktinių klajonių vadovo-gido Viktoro. Viktoras pasislėpęs po gobtuvu, jo rankose – sena žibalinė lempa…
Atgimsta teatrališkai pasakojamos su legendomis persipynusios Karpių dvaro giminės istorijos. 
Viktoras perspėja, kad vaikščioti reikia tyliai, išjungti telefonus, nefotografuoti, kad neišbaidyti sklandančių dvasių…
Ir taip Karpių dvare laikas atsukamas šimtmečius atgal.
Aplankome dvaro rūsius, kur nuo sienų žvelgia dvarininkų Karpių atvaizdai. Viktoras jausmingai pasakoja nelaimingos meilės istorijas. Vėliau nuveda į parko vietą, kur slapta susitikinėdavo įsimylėjėliai. Paslaptingame parke – paslaptingos istorijos. Ekskursijos vadovas Viktoras parodo, kaip tarp dviejų medžių pririštas rykštėmis buvo plakamas dvaro darbininkas. Ir vėl einame, einame, žibintuvėliais apšviečiame sau kelią. Sustojame, išsirenkame po savo medį, nugara prisiplojame prie kamieno, užsimerkiame ir mirtinoje tyloje klausomės dar 1 kraupios istorijos.
Kartu su vadovu Viktoru pasvarstome, koks šiandien būtų Joniškėlis, jeigu nuo 1723 m. čia nebūtų įsikūrę Karpiai?

Kelionė į Pakruojį. Pakruojyje aplankysime atgimusią, ryškiu interjeru, Pakruojo sinagogą. Pakruojo sinagoga pastatyta prieš 200 metų, restauruota 19 a. pabaigoje, o iki paskutinių metų buvo apleista ir begriūvanti. Tačiau 2017 m. sinagoga buvo restauruota, puikiai sutvarkyta ir dabar yra vienas įdomiausių turizmo objektų Pakruojyje. Apsilankome sinagogoje, apžiūrime ryškų interjerą.

Vėliau aplankome muziejų – „Myliu žirgą“*, esantį Pakruojo kaime, Karčiamos g. Nr 1. „Myliu žirgą“ ekspozicijoje išvysite žirgų kolekciją, sukauptą daugiau nei per 20 metų. Eksponatai yra atkeliavę iš viso pasaulio ir perteikia meilę tarp žmogaus ir žirgo. Nuo pieštukų iki skulptūrų, nuo žaislų iki antikvarinių laikrodžių, nuo menkniekio iki vienetinio daikto – viskas papuošta žirgu. Galėsite džiaugtis, matuotis raitelio kostiumą, karaliaus ar karalienės karūnas ir nusikelti į svajonių pasaulį… Būsime pamaloninti – pavaišinti arbata. Kaina 2-1 Eur.
Keliaudami Joniškėlio link, trumpam sustojame žydiškame miestelyje – Linkuvoje. Nuo 18 a. vidurio Linkuvoje daugumą gyventojų sudarė žydai. Jie turėjo savo sinagogą. 1859 m., dėl neaiškių priežasčių uždraudus turgų Linkuvoje, žydų pradėjo mažėti. Tačiau 1890 m. čia pastatyta didelė mūrinė sinagoga – ryškiausias, išlikęs Linkuvos praeities simbolis. Pamatysime sinagogą ir keliaujame į Joniškėlį.
Joniškėlyje apsilankome ( apie 18 val. ) „Sigutės koldūninėje“. Čia pagrindinis patiekalas   –rankomis gaminti ir senoviškai „užraityti“ koldūnai. Jų siūloma net 10 rūšių: su kiauliena, jautiena, kalakutiena, su lašiša, troškintomis daržovėmis, su spirgučiais, pagardinta varške, bulvių įdaru ir dabar retu, bet senais laikais kaimo šeimininkių dažnai naudotu plaučių įdaru. Šitie, beje, yra patys populiariausi. Kaina – 3 Eur.
Joniškėlį garsina vyndarys Algirdas Lungis. Apie 19 val. aplankysime A. Lungį. Susipažinsime su daugiau nei 30 rūšių naminiais vynais. Joniškėlio vynams suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Dalyvausime degustacinėje programoje, skanausime Šv. Vincento vynus: gervuogių, svarainių, spanguolių, pienių, rabarbarų, aviečių vynus. Kaina – 6 Eur. 21 val. – teatralizuota ekskursija po Joniškėlio dvarą. 
Geros nuotaikos, pilni įspūdžių, keliaujame į namus.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku 20 v. autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS (mokami objektai, mokamos paslaugos):
*Pakruojo sinagoga – 2-1 €;
*Muziejus „Myliu žirgą“. Bilietas 2-1 Eur;
*Joniškėlis. Pavalgymas „Sigutės koldūninė“–  apie 3 Eur;
*Joniškėlis, teatralizuota ekskursija – „Naktis Karpių dvare“  – 6 Eur/žm.
*Joniškėlis. Naminių vynų degustacija – 6 Eur.

Pastaba. Ekskursijos „Naktis Karpių dvare“ dalyviai turi turėti žibintuvėlius, patogią avalynę, apsiaustus. Kelionės programa gali būti koreguojama.

PASTABA. AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES.