Naujiena! Per Šveicariją į Jonavą! Basakojų takas – švelniosios alpakos

Ar žinojote, kad Jonavoje galite rasti Šveicariją, Paryžių, Londoną ir net Veneciją!? Išradingiausi čia pasidaro įspūdingas fotosesijas ar net surengia žygius. Lietuviškų gyvenviečių pavadinimai – vieniems sukelia šypsnį, kitus priverčia bent akimirką pasvajoti, tačiau abejingų nepalieka...
24 birželio
32 €

Naujiena! Per Šveicariją į Jonavą! Basakojų takas – švelniosios alpakos

32 €
Kaina asmenui
Naujiena! Per Šveicariją į Jonavą! Basakojų takas – švelniosios alpakos

Ar žinojote, kad Jonavoje galite rasti Šveicariją, Paryžių, Londoną ir net Veneciją!?  Išradingiausi čia pasidaro įspūdingas fotosesijas ar net surengia žygius. Lietuviškų gyvenviečių pavadinimai – vieniems sukelia šypsnį, kitus priverčia bent akimirką  pasvajoti, tačiau abejingų nepalieka. Įdomu, tai, kad tai ne koks marketingo triukas, bet tokie pavadinimai vietovėms buvo suteikti dar prieš šimtus metų, šias apylinkes valdžiusių dvarininkų.

 

7val išvykimas iš Klaipėdos.

Pirmasis mūsų susotojimas, šalia Jonavos tvenkinių ir dviračių bei pėsčiųjų takų yra įsikūręs Jonavos alpakų ūkis*. Prieš kelis metus apsigyvenusių alpakų grupelė jau pagausėjo naujais augintiniais. Tai ne šiaip zoologijos sodas, kur gyvūnai stebimi per tvoras, tai galimybė iš arčiau pažinti šiuos nuostabius gyvūnus, juos paglostyti bei pamaitinti, pasigrožėti jų grožiu.

Vos už poros kilometrų, Šveicarijoje mūsų laukia smagus iššūkis – tai Survilų sodyboje įsikūręs Basakojų takas*. Ar išdrįsite bent keletui minučių nusiauti patogius laisvalaikio batus ir žengti kankorėžių taku, o paskui pasimurgdyti molio klampynėje? Jūsų pėdų laukia rimtesnis iššūkis miške, mediniais kuolais pakilus virš minkštų samanų paklotės! 2 kilometrų Basakojų taką sudaro daugiau nei 10 skirtingų dangų. Šis potyris privers nusišypsoti ar suspigti iš netikėtumo kiekvieną nutolusį nuo gamtos šiuolaikinį žmogų..

Ekskursija po Jonavą. Jonava – gana jaunas miestas, pradėjęs formuotis tik XVIII a. pirmojoje pusėje. Miesto įkūrėjais laikomi didikai Kosakovskiai. 1750 m. Marijonai Zabielaitei-Kosakovskienei Augustas III suteikė privilegiją „įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t.y. krikščionis, totorius, žydus…“. Toks pavadinimas miestui buvo suteiktas pagal mirusio Marijonos vyro Dominyko Kosakovskio tėvo Jono vardą.

Nors nuo II-ojo pasaulinio karo labai nukentėjusi Jonava nepasižymi gausiu kultūros paveldu, senojo prekybinio miesto dvasią ir šiandien galima pajusti Kauno gatvėje, ikikarinio miestelio ramybe alsuoja Varnutės tvenkinių link vedanti Sodų gatvė, o trečią amžių skaičiuojančios bažnyčios rūsyje ilsisi garsusis Napoleono adjutantas, sėkmingai lydėjęs jį per Rusijos imperijos galybę pakirtusius žygius – Juozapas Antanas Kosakovskis.

Namų link mus palydės didžioji Jonavos krašto legenda ir lietuvybės pranašas – profesorius Abraomas Kulvietis ir jo atminimui pastatytas obeliskas.

Po smagių įspūdžių, atpalaiduotom pėdom, keliaujame namo.

 

Papildomoms išlaidoms turėti 10Eur.

Pietūs nenumatyti, tad rekomenduojame įsidėti savo maisto.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • transportas
  • kelionės vadovas
  • ekskursinė programa

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt