Naujiena! Pažinti ir pailsėti saulėtojoje Bulgarijoje

Saulėta, Balkanų brangakmeniu vadinama Bulgarija pasitinka švelniu klimatu, karšta saule, aukso spalvos paplūdimiais, nepaprastais gamtovaizdžiais bei smaragdo spalvos Juodąja jūra.
Naujiena! Pažinti ir pailsėti saulėtojoje Bulgarijoje
21 liepos - 30 liepos
450 €
450 €
Kaina asmenui
Naujiena! Pažinti ir pailsėti saulėtojoje Bulgarijoje
10dienų/9naktys. Kaina asmeniui apsistojant dviviečiame kambaryje

1DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus (pagal susitarimą galima paimti turistus iš Plungės, Telšių, Šiaulių). Nakvynė Slovakijoje, netoli Vengrijos.

2DIENA. Pusryčiai. Atvykstame į Belgradą. Vakare -pažintis su Serbijos sostine, turtinga tiek turkiška, tiek modernia architektūra: Parlamento rūmai, Rotušė, didžiausia Serbijoje stačiatikių šventovė – Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė, kurioje stūkso išpuoselėti Nacionalinio teatro rūmai ir nacionalinis muziejus, kunigaikščiui Michailui dedikuotos skulptūros, Kalemegdano parkas, didinga Belgrado tvirtovė, garsusis karaliaus Aleksandro bulvaras – ilgiausia mieste pėsčiųjų alėja. Nakvynė Belgrade.

3DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Sofiją – sostinę ir didžiausią Bulgarijos miestą, pasižymintį neįtikėtina įvairove monumentų, menančių skirtingus istorinius periodus ir tautas. Pažintinės ekskursijos metu susipažinsime su sakraliniu pavedu: matysime Šv. Sofijos bažnyčią, suteikusią pavadinimą miestui, Šv. Jurgio bažnyčią – seniausią išsilaikiusį pastatą mieste, sukonstruotą IV a., vieną iš Bulgarijos simbolių – Aleksandro Neviškio katedrą – didžiausią katedrą Balkanuose, suprojektuotą kaip monumentą, skirtą prisiminti 200 tūkstančių žuvusių Rusijos kareivių, besikovusių už Bulgarijos nepriklausomybę. Pastato, pavadinto rusų princo garbei, viduje išgirsime širdį virpinančias giesmes ir pamatysime akis žavinčias freskas, priversiančias nusikelti laiku atgal į Bizantiją – stačiatikybės lopšį. Visai netoli katedros išvysime parlamentą, sukonstruotą iš karto po to, kai šalis atkūrė nepriklausomybę, buvusioje nusikaltėlių laidojimo vietoje. Vaikščiodami centrinėmis miesto gatvėmis pamatysime neobarokinį Nacionalinį teatrą – gražiausią statinį sostinėje, kuriame žiūrovams parodytos reikšmingiausios premjeros Bulgarijoje.

Vakare pasieksime kultūrinę šalies sostinę – Plovdivą – miestą, senesnį už Romą, Konstantinopolį, Atėnus ar Larnaką, pastatytą ant 7 kalvų. Nakvyne viešbutyje.

4DIENA. Pusryčiai. Ekskursijos po Plovdivą metu pamatysime Romėnų teatrą – II a. sukonstruotą objektą, kuriame spektaklius stebėdavo 700 žiūrovų. Jis buvo aptiktas tik 1972 m. vykusių archeologinių kasinėjimų metu. Į antikinį Akropolį pateksime pro „Hisar Kapia“ vartus, juosusius miestą dar nuo romėnų laikų. Senamiestyje gėrėsimės puikiai išsilaikiusiomis konstrukcijomis iš Romos imperijos laikų, spalvinga Atgimimo laikotarpio architektūra bei turkiškais nameliais. Miesto centre išvysime didžiausią Balkanuose Romėnų stadioną, kadaise talpinusį 30 tūkstančių žiūrovų. Šiandien jo fragmentus galime išvysti netikėčiausiose miesto dalyse, atidengiančiose jo fragmentus. Kazanlekas, rožių slėnis. Rožių slėnio ir Trakijos karalių sostinę. Apsilankymas „Damascena”* etnografiniame komplekse, kur galima pamatyti, kaip gaminamas garsusis bulgariškas rožių aliejus, naudojamas, be kita ko, kvepalų gamybai. Galimybė įsigyti originalių kvepalų, pagamintų rožių aliejaus pagrindu. Atvykstame į kurortą prie Juodosios jūros. Vakarienė ir nakvynė.

5DIENA. Pusryčiai. Poilsis Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros arba išvyka į **Nesebarą ir unikalų Akmenų mišką. Miškas, kuriame nešlama medžių lapai. Čia į dangų stiebiasi akmeninės kolonos. Tai „Pobiti Kamani“, išvertus į lietuvių kalbą – „Akmenų miškas“. Šis natūraliai susiformavęs gamtos stebuklas stūkso Bulgarijoje. Tai nuostabus gamtos kūrinys – daugybė prieš milijonus metų iš smiltainio susiformavusių iki 10 m aukščio ir 3 m skersmens akmeninių kolonų ir luitų, dažnai vadinamų „akmeniniais medžiais“ arba „sudaužytais akmenimis“. Yra žinoma, kad priešistoriniais laikais „Pobiti kamni“ vietovę trakėnų, slovėnų ir senųjų bulgarų gentys laikė šventa vieta, ir joje savo dievams aukodavo aukas. Kelionę tęsiame į Nesebarą – Bulgarijos miestą – muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas seniausių Europos miestų (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija) buvo įkurtas jau antrajame tūkstantmetyje pr.Kr. Paminėtina, kad Nesebaras ypač klestėjo helenistinės Romos ir Bizantijos laikais. Tapybiškame pusiasalyje išsidėsčiusį Nesebaro senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena antikos laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Miestas senovėje garsėjo 40-čia cerkvių, kurių iki mūsų dienų išliko tik dešimt. Esant galimybei, aplankome kelias iš jų: Kristaus Pantokratoriaus, Šv.Jono Krikštytojo, Šv.Stepono, Šv.Teodoro, Šv.Sofijos, Šv.Arkangelų Mykolo ir Gabrieliaus. Apžiūrime helenistinio laikotarpio griuvėsius – *Akropolį, Apolono šventyklą, nekropolį, kuriame buvo rasta nemažai keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų su reljefais. Laisvas laikas pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis su originalia namų architektūra. Grįžimas į pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

6diena. Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji galės aplankyti Balčiką ir Kaliakros kyšulį**. Balčikas – įspūdingas Bulgarijos miestas, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Tai viena seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje, kurioje savo rezidenciją, vadinama „Tyliu lizdeliu“, įkūrė Rumunijos karalienė Marija. Šiandien rūmus supa Botanikos sodas, kuriame aptinkama daugiau nei 4600 augalų rūšių. Pasigėrėsime retų augalų teikiamu pavėsiu, pasivaikščiosime po vieną didžiausių Europoje kaktusų alėją. Vyksime į legendomis apipintą Kaliakros kyšulį, kur ant 70 metrų aukščio uolos viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė. Jos griuvėsiai pastebimi ir šiandien. Tai viena įspūdingiausių vietų prie Juodosios jūros pakrantės, nuo kurios romantiškai stebėsime bangas. Vakare grįšime į viešbutį, kur mūsų lauks vakarienė ir nakvynė.

7diena. Poilsis prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8diena. Pusryčiai. Kelionė iki Belgrado. Nakvynė.

9diena. Pusryčiai. Atvykstame į Košice. Einame pasivaikščioti po Košicės senamiestį, kuris yra tikrai žavus, bet nedidelis. Košicė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1230 m. ir įvairiais istoriniais periodais buvo svarbus Vengrijos karalystės, vėliau – Austrijos-Vengrijos imperijos, o dar vėliau – Čekoslovakijos miestas. Šiandien tai – rytų Slovakijos kultūrinis ir ekonominis centras, turi tris universitetus, daugybę muziejų, teatrų ir meno galerijų. Pagrindinė senamiesčio įžymybė – milžiniška gotikinė šv. Elžbietos katedra, didžiausia visoje Slovakijoje. Nuo jos tęsiasi ilga pėsčiųjų alėja su fontanais, parkeliais ir lauko kavinėmis, o aplinkinėse siaurose gatvelėse galima rasti dar daugiau bažnyčių ir įvairių senovinių pastatų. Nakvynė viešbutyje.

10diena. Po pusryčių  keliausime per Slovakiją ir Lenkiją. Naktį pasieksime Lietuvą.

Įskaičiuota: kelionė autobusu, apgyvendinimas su pusryčiais (4 vakarienės), kelionės vadovo paslaugos.

Papildomoms išlaidoms, vietiniams gidams turėti ~70Eur

Pasirinktinai papildomai mokamos ekskursijos** (susirinkus ne mažiau 20 keliautojų), kurias būtina užsakyti iš anksto:

Į Nesebarą ir akmenų mišką – 35Eur

Balčiką ir Kaliakros kyšulį – 55Eur

Informacija/registracija: vadybininkė Ieva Krivickienė 867400484 ieva@alvaturas.lt