Paulavos Respublika ir svaiginantis Levandų uostas

9 liepos
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Paulavos Respublika ir svaiginantis Levandų uostas
vienos dienos ekskursija

Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos. Atvykstame į svaiginantį savo kvapu “Levandų uostą”*. Levandų uostas – Dano ir Aurelijos Arlauskų šeimos širdies ir proto vaisius. Pirmasis levandos krūmelis pasodintas 2013 m. 2016 m. gegužę uostas pasipildė 1000 naujų augaliukų. Dabar čia – 3000 levandų krūmeliai, taip pat gausiai žydi šeimininkų sodintos rugiagėlės. Malonioje, jaukioje sodyboje rasime ramybę, jaukumą, šilumą, o sodybos šeimininkė pasidalins apie levandų uostą, jo plėtrą, papasakos apie levandų vandens savybes, pasivaišinsime levandų limonadu bei levandu arbata. Norintys paskanauti Levandų uosto naminių ledų/šerbeto (po 2 EUR porcijos), turi šiuos skanumynus užsakyti iš anksto.

Keliaujame į Paulavos respubliką – lietuviškąjį Monaką. Paulavos respublika nuo Vilniaus pasiekiama ranka – vos keliasdešimt kilometrų Šalčininkų rajono link, šalia Merkio upės. Čia rymoja kadaise buvusių didingų rūmų, arklidžių ir kitų pastatų liekanos. Visą respublikos teritoriją sudarė apie 3 tūkst. ha plotas. Tai buvo savotiška valstybė valstybėje, turėjusi savo įstatymus, pinigus, herbą bei vėliavą. Vis dėlto, Paulavai teko atlaikyti nemažai išbandymų – nuo susirėmimų, užpuolimų iki gaisro.. Tai – mažytė respublika, kuri gyvavo 18 a. ir tik 26 metus. Bet tai buvo unikalus to laikmečio reiškinys, net ir šiais laikais keliantis nuostabą. Ji gyvavo nuo 1769 iki 1795 m. Kuomet ją savo dvare įkūrė Povilas Kseveras Bžostovskis. Valdė Prezidentas (pats dvaro savininkas) ir valstiečių seimas…
Atvažiuojame į Jašiūnus – miestelį Šalčininkų rajone. Jašiūnai nuo 1402 m. priklausė to meto vienai iš galingiausių ir turtingiausių Lietuvos didikų giminių – Radviloms. Jašiūnai buvo svarbus praėjusio amžiaus kultūros centras – čia gyveno ir lankėsi daug žymių to meto žmonių… Apžiūrime Jašiūnų Bakinskių dvaro rūmus.  Jašiūnų dvaras – vėlyvojo klasicizmo pavyzdys. Jašiūnų dvaro sodyba – paminklinė paveldo vertybė. Yra parkas (įveistas dar iki pastatant rūmus), išlikusi oficina, buvusios arklidės su sodininko, girininko ir vežėjo patalpomis antrajame aukšte. Prie arklidžių – svirnas (liaudies architektūros statinys). Dvaro puošmena – jo parkas, jame yra sukurtos raiškios želdinių kompozicijos, plastiško kontūro medžių masyvai, vinguriuojantys takai, taip pat parke auga apie 30 rūšių spygliuočių ir lapuočių medžių. Taip pat Jašiūnuose aplankome miestelio puošmeną  – Šv. Onos bažnyčią.

Po ekskursijos – kelionė į namus.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

*Kelionės organizavimas.

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 10Eur

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt