Naujiena! Nepažinta Suomija. Įspūdingosios pilys ir kraštelis Vakarų Karelijos (kelionės vadovas Arūnas)

13 birželio - 18 birželio
649 €
649 €
Kaina asmeniui
Naujiena! Nepažinta Suomija. Įspūdingosios pilys ir kraštelis Vakarų Karelijos
Kaina asmeniui apsistojant dviviečiame/triviečiame (gali būti su pristatoma lova) kambaryje. Priemoka už vienvietį kambarį ~120Eur

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos į Taliną. Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstame į Estijos sostinę Taliną.
Ekskursija pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, „Trumposios Kojos“ gatvelė, kuria eidami  pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia –  Estijos Parlamentas. Pamatysime  Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir „viduramžių švyturiu“ vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Helsinkis – Porvoo– Lappeenranta.
Ankstyvi pusryčiai arba pusryčių paketas. Anksti ryte vykstame į Talino uostą ir laivu išplaukiame į Suomijos sostinę –  Helsinkį.   Artėjant prie Helsinkio, grožimės miesto ir akmenuotų salelių-šcherų vaizdais.
Pažintis su baltuoju šiaurės miestu Helsinkiu: maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais – Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XX a. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio* bažnyčia, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J. Sibelijui. Miesto centras: Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas. Laisvas laikas seniausioje Helsinkio Kaupatori turgavietėje, kurioje galėsite paragauti tradicinių suomiškų patiekalų iš lašišos, upėtakio.
Iškyla laivu į šiaurės Gibraltaru vadinamą Suomenlinos tvirtovę*. Tai – unikalus fortifikacinis statinys, kuriame galima susipažinti su XVIII a. pastatais, fortų sistema.
Vykstame link Porvoo, esančio 50 km į šiaurės rytus nuo Helsinko, istoriniuose šaltiniuose minimo nuo 14 a. Tai – antras pagal senumą Suomijos miestas, geriausiai žinomas dėl savo medinio senamiesčio, žavingų kavinių ir butikų bei raudonai ochra dažytų sandėlių prie upės. Akmenimis grįstose gatvėse, išklotose senais į lėlių namelius panašiais namais, yra puikūs restoranai, rankdarbių ir namų apyvokos reikmenų parduotuvės bei galerijos. Menų fabrikas – naujas kultūros centras, kuriame įrengtos parodos, koncertai ir darbo erdvės menininkams.
Nakvynė Lappeenrantoje.

3 diena. Lappeenranta–Savonlinna–Olavinlinna-Tampere
Pusryčiai. Žiemos karo aukų kapinių lankymas Lappeenrantoje. Lapenrantos didvyrių kapinės yra antros pagal dydį Suomijos didvyrių kapinės, kuriose yra daugiau nei 1500 palaidojimų.
Kapinės yra pačioje miesto širdyje prie Šv. Marijos Lappee bažnyčios. Žiemos karo metais dalis Senųjų kapinių prie bažnyčios buvo atskirta į didvyrių kapines. Kapinių viduryje yra raudono granito didvyrių memorialas, kurį 1951 m. pastatė garsus skulptorius Väinö Aaltonen. Šalia Didvyrių kapinių yra Motinos Karelijos paminklas, kurį sudaro Motinos Karelijos statula ir 70 metrų ilgio juodo granito siena su visų identifikuotų aukų vardais.
Išvykimas į Savonlinna.
Olavinlinna tvirtovės lankymas*.  Šv. Olafo pilis – šiauriausia akmeninė viduramžių pilis pasaulyje, esanti Suomijoje. Pilis pastatyta 1475 metais Eriko Akselsono Švedijos regento. Pilis skirta apginti tuometinė Švedijos Karalystės žemę Savoniją nuo Rusijos invazijos. Pilis pastatyta uolėtoje Saimos ežero saloje
Išvykimas nakvynei į Tampere miestą.
Didžiąją dienos dalį grožimės vakarų Karelijos vaizdais. Nakvynė viešbutyje Tamperėje.

4 diena. Tampere–Hamenlinna–Turku
Pusryčiai. Tamperė – antrasis pagal dydį Suomijos miestas. 2013 m. mieste buvo 218 000 gyventojų. Tai taip pat didžiausias miestas šiaurės šalyse, esantis ne prie jūros.  Pažintis su Tamperės miestu, įsikūrusiu ežerų apsuptyje. Pažintį po Tamperės miestą pradėsime romaninio stiliaus katedra, garsėjančia neeilinėmis Hugo Simbergo freskomis. Dar nebaigus darbo pasklido gandas, kad šventoje vietoje paleistuvis piešia nuogus berniukus, gyvates ir kitokias baisybes. Kai durys pagaliau buvo atvertos, iš aplinkinių kaimų melstis susirinkę suomiai prarado žadą.. Taip pat išvysime Tamerkoski kanalą su kriokliu, Finlayson pastatų kompleksus ir k.t.
Išvykimas į Hamenlinna pilį* . Šimtmečių senumo Häme tvirtovės istorija žino savo pakilimus ir nuosmukius. Pastatų istorija siekia beveik 700 metų. Masyviose tvirtovės sienose galima išvysti skirtingų epochų užstatymo stilių, pastebėti senovinių pastatų liekanas. Häme tvirtovė buvo atkurta siekiant atkurti seną išvaizdą. Lankytojai gali vaikščioti per tuos pačius kambarius, kuriuose žmonės gyveno viduramžiais.
Išvykimas nakvynei į Turku miestą.

5 diena. Turku–Helsinkis-Talinas
Pusryčiai viešbutyje. Turku miestas yra Suomijos pietvakariuose prie Auras upės, kuri įteka į Baltijos jūrą. Suomijos istorinis centras ir Suomijos didžiosios kunigaikštystės sostinė nuo 1809 iki 1812 metų, kuomet sostinė buvo perkelta į Helsinkį. Miestas yra vienas iš svarbiausių Švedijos suomių centrų Suomijoje. Turku uostas laikomas vienu iš svarbiausių uostų ir vadinamas „Suomijos vartais į Vakarus“. Turku pilis* (14 €) yra istorinis paminklas, turintis daugiau nei 700 metų istoriją. Granito sienos saugo Suomijos, Švedijos ir kitų šiaurinių šalių istoriją.
Išvykimas į Helsinkį. Išplaukiame iš Helsinkio į Taliną. Nakvynė viešbutyje  Taline.

6 diena. Talinas-Limbaži-Klaipėda
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Latvijos miestelį –  Limbaži. Miestelis Vidžemės regione prie Limbaži ežero. Tai – vienas iš senųjų Hanzos sąjungos miestų.
Aplankysime Gyvojo sidabro muziejų*. Tai – bene vienintelis tokio tipo muziejus Europoje. Čia pamatysime unikalius meno kūrinius iš sidabro, įdomias ekspozicijas, išgirsime sidabro paslaptis ir jo pritaikymą medicinoje, o taip pat turėsime galimybę paragauti sidabro vandens. Užburiančios atmosferos kavinėje „3 kambari“ susipažįstame su latviška virtuve – Vidžemės kulinatinio paveldo patiekalais*. Tęsiame kelionę per Latviją, Lietuvą. Vakare sugrįžtame į namus

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
Keltų Talinas-Helsinkis ir Helsinkis-Talinas bilietai;
Gido paslauga-ekskursinė programa;
Kelionės organizavimo paslauga.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Lankytiniems objektams turėti ~80 €
pavalgymas kavinėje „3 kambari“ – 12 € /asm.

Pastaba.

Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis.

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemokąJei kelionę registuorjatės vienad ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali būti kitas nei nurodyta.
 • PLATESNĖ INFORMACIJA
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
   Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09