Naujiena! Į Zelandijos salą – pažintis su Kopenhaga (rugpjūtis)

Kelionės pradžia Klaipėdoje. Švedijoje aplankysite Kristianstadą, Malmę ir Danijoje jos sostinę Kopenhagą. Pervažiuosite įspūdingą Oresundo tiltą jungiantį Švediją su Danija.
Klaipėda - Kalshamnas - Oresundo tiltas - Kopenhaga - Helsinborgas - Lundas - Karlshamnas - Klaipėda-
25 rugpjūčio - 30 rugpjūčio
699 €
699 €
Kaina asmeniui
Naujiena! Į Zelandijos salą - pažintis su Kopenhaga
Kaina apsistojant dvivietėse kajutėse, dviviečiuose kambariuose. Trivietės kajutės su priemoka

Kelionės data: 2022.08.25 – 2022.08.30 d

1 diena. Išvykimas 19 val iš Klaipėdos (PC Akropolis). Registracija uoste, išplaukiame Klaipėda -Karlshamn. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną.

Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuosite įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją.

Aplankome 17 amžiau labai jaukų Dragor žvejų kaimelį. Tai stulbinančiai nuostabus Danijos miestelis gražioje Amagerio saloje su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis, kurias išrikiuoja gyvi tradiciniai 1700 m. namai su šiaudiniais stogais, papuošti alyvinėmis spalvomis.

Vykstame į Roskildę – senąją Danijos sostinę. Miestelis randasi 30km. nuo Kopenhagos. Nors tai pirmasis miestas, kurį su sostine jungia geležinkelis, jis lieka gana provinciškas ir čiabuviai miestelėnai nelabai myli sostinę. Bet vasarą čia visada labai judru. Čia verta atvažiuoti bent jau dėl vikingų laivų muziejaus* ir Roskildės katedros – Danijos ir Kalmaro Unijos karalių laidojimo vieta nuo 14 a. pab.. Miestelis pastatytas nelabai didelio fiordo gilumoje. Jis visas apsuptas medžiais. Neįprastas soboro bokštas matosi iš daugelio kilometrų atstumo.

Vykimas į Kopenhagą. Vakare – vakarinė Kopenhaga: lankome Tivoli parką.  Nuo 1843 m. veikiantis Tivoli pramogų parkas tapo viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų. Čia – ne tik vaikų ir suaugusiųjų pamėgti atrakcionai, bet ir fontanai, kinų pagodos, restoranai, klounų bei fokusininkų pasirodymai bei daugybė kitų pramogų. Tivoli pramogų parkas buvo įkurtas naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus (autorius dar esant gyvam). Ilgainiui Tivoli tapo mėgstama Kopenhagos gyventojų šeimyninio poilsio vieta. Parko pavadinimas kilęs nuo Italijos vietovės Tivoli, kurioje gyveno H.K.Andersenas. Tivoli parkai veikia ir kitose Skandinavijos valstybėse, tačiau Kopenhagos Tivoli buvo pirmasis. Tivoli parke gausu atrakcionų, o tamsiu paros metu galima pasigėrėti tūkstančiais įsižiebusių lempelių. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Instensyvi ir ypatingai įdomi diena skirta pažinčiai su Kopenhaga. Ekskursija po Kopenhagą.

1-oji dalis.

Vykimas į N.F.S.Grundtvigo bažnyčią (Kopenhagos priemiestis). Ši bažnyčia dėl savo neįprastos išvaizdos yra vienas iš labiausiai žinomų religinių pastatų mieste ir vienas iš nedaugelio ekspresionistinio stiliaus bažnyčios pavyzdžių.

Ekskursija pėsčiomis nuo žymiausio paminklo Kopenhagoje – H.K.Anderseno Undinėlei.

17 a. „geltonasis“ jūreivių kvartalas ir 17 a. „raudonasis“ kareivinių kvartalas „Kastellet“.

Gefiono fontanas-– tai skandinavų vaisingumo deivės Gefion skulptūra su keturiais pakinkytais jaučiais.. 18 a. Danijos karaliaus Frederiko V statyti neobarokiniai  Amalienborgo rūmai – pagrindinė Danijos karalienės Margrethe II rezidencija.

17 a. Nyhavn krantinė – prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai;- „mažasis Amsterdamas“. Laisvas laikas.

2-oji dalis.

Toliau matome: 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta Rosenborgo pilis – kronprinco Frederiko, būsimo Danijos karaliaus Frederiko X rezidencija (lankoma kaip muziejus, mokamas).

Paminklas H.k.Andersenui. Prainema Kopenhagos katedrą,  Kopenhagos Universitetą, pasivaikštome senamiestyje. Netoli – paminklas Kopenhagos įkūrėjui vyskupui Absalonui, Karališkoji biblioteka – naujasis ir senasis pastatai. Charlottenborgo rūmai (dabar Dailės akademija).

3-oji dalis.

Tūkstantmečio pesčiųjų tiltas į Christianhavno salą – buvusį laivų statyklos ir žvejų rajoną. Pamatysime Nacionalinę operą, 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta barokinę Vor Frelsers kirke (Viešpaties Gelbėtojo bažnyčia) su spiraliniais laiptais. Aplankysime Kristianiją – tai laisvasis menininkų rajonas.

Grįžimas į centrinę Kopenhagos dalį. Nakvynė viešbutyje

4 diena. Pusryčiai. Ši diena skirta didingų pilių ir rūmų lankymui:

18 a. Danijos karaliaus Frederiko IV statyti neobarokiniai rūmai su parku – karalienės Margrethe pagrindinė vasaros rezidencija.

17 a. Danijos karaliaus Christaino IV statyta didžiausia Skandinavijoje renesansinė pilis su parku – „Danijos Versalis“ (lankoma kaip muziejus, mokamas).

16 a. Danijos karaliaus Frederiko II statyta renesansinė pilis-tvirtovė, žinoma Elsinoro arba Hamleto pilies pavadinimu (lankoma kaip muziejų kompleksas, mokamas).

Persikėlimas keltu iš Danijos į Švediją (iš Helsingoro į Helsingborgą). Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Lundas – vienas seniausių Skandinavijos miestų, pirmosios vyskupystės Skandinavijoje vieta. Miestas garsus savo 1666 įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 amžiais ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. 1578 metais pastatytas universiteto bibliotekos pastatas ir buvę Karalių rūmai laikomi mokslinių tyrimų centru. Šis centras išrado rašalinį spausdintuvą, mobilųjį telefoną, dirbtinį respiratorių ir daugelį kitų prietaisų, kurie dabar naudojami visame pasaulyje. Universitetas yra viena iš 100 geriausių švietimo įstaigų pasaulyje: šio įvertinimo dėka Lundas populiariai vadinamas universiteto miestu.

Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 metais pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigerėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią.

Aplankome Ales Stennar (Olės akmenys) – tai mažasis pietų Švedijos „stounhedžas“ su 57 akmenimis ties Kaseberga prie Baltijos jūros.

Išvykimas į uostą registracijai, keltu keliamės Karlshamn-Klaipėda. Nakvynė laivo kajutėse.

6 diena. Ryte atplaukiame į Klaipėdą, atsisveikiname ir keliaujame namo.

Įskaičiuota į kainą:

Transportas; kelionės vadovas; 2 nakvynės laivo kajutėse (dvivietės be lango, pageidaujant trivietės – priemoka); 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais (dviviečiai/triviečiai kambariai)

Papildomoms išlaidoms turėti (tikslinama)

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]