Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškių dvarą

Graži Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškių dvarą Motinos diena yra švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir motinos. Todėl, norėdami prisidėti prie šios gražios šventės, siūlome įspūdingą kelionę, kurios metu galėsite pradžiuginti savo mamas, močiutes ar uždegti dėkingumo žvakutes jau išėjusioms vienoje iš žymiausių Lietuvos bažnyčių.
Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškių dvarą
7 gegužės
37 €
37 €
Kaina asmeniui
Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškių dvarą
Trumpa 1 dienos kelionė

Kelionės data 2023-05-07

07.15 val. išvykimas iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“, aikštelės iš Dubysos g. pusės. Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis. (pro Gargždus, Kryžkalnį).

Vyksime Raseinių – Šiluvos keliu, kuris pasižymi meniškai raižytais koplytstulpiais ir kryžiais. Sekant šio krašto papročiais 2012-2013 m. buvo vykdomas projektas Kryžių kelio stotys. Aštuoniolikos kilometrų ruože, Rožinio slėpinių kryžių kelyje, pastatyta keturiasdešimt du mažosios sakralinės architektūros paminklai. Kelionė metu aplankysime poeto Maironio apdainuotą prie  Dubysos upės įsikūrusią Lyduvėnų gyvenvietę, kuri garsėja čia stovinčiu aukščiausiu ir ilgiausiu geležinkelio tiltu Lietuvoje. Išgirsime gražią legendą apie Danutės kalną.

Tęsime kelionę į Šiluvą, kur 1608 m. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija – stovinti ant akmens ji pasirodė piemenėliams. Šis jos pasirodymas 1775 m. buvo oficialiai pripažintas katalikų Bažnyčios ir laikomas seniausiu Europoje. Čia stovi dveji miestelio maldos namai – raudonų plytų Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilika ir balto mūro Apsireiškimo koplyčia – patrauklūs ne tik sakraline prasme, bet ir architektūra. Muziejininkė supažindins mus su šios sakralinės vietos paslaptimis ir istorijomis. Gražia malda paminėję Motinas vyksime pažiūrėti į įkurtą Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir šalia įkurtą vienuolyną. Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai.

Pasivaišinę arbata vyksime link Burbiškių dvaro, kuris pavasarį pražysta kaip tulpė. Burbiškio dvaro peizažinio parko teritorijoje užveistas tulpynas kasmet masina būrius lankytojų. Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dvaro gėlių žieduose išsiskleidžia šį dvarą lydinti dvasia, dešimtmečius puoselėta kilnios Baženskių giminės ir dabartinių jo šeimininkų. Gido dėka susipažinsime su Burbiškio dvaro istorija, pasigrožėsime pražydusiomis tulpėmis, kurių čia pasodinta apie 460 vienetų. Po ekskursijos vyksime namo.

Grįždami namo dar aplankysime Baisogalos dvarą, kuris XVI a. rašytiniuose šaltiniuose minimas kaip karališkasis dvaras, išsiskyręs savo aplinkos grožiu.  1830 m. dvarą įsigijo Napoleono armijos pulkininkas Juozapas Komaras. Vėliau dvaras atiteko vienam iš keturių jo sūnų – Vladislovui Komarui, kuris išplėtė rūmus ir ūkį pavertė vienu pavyzdinių Vidurio Lietuvoje.  Šiandien Baisogalos dvare vyksta Pažaislio ir Tytuvėnų muzikos festivalių koncertai, rengiami folkloro ansamblių sambūriai.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomiems mokamiems objektams:

Ekskursija Burbiškių dvare su vietiniu gidu apie 6-3,5 Eur

Šiluva – ekskursija (kaina tikslinama)

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.