Kelionė, skirta Motinos dienai. Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Šiluvos ir Tytuvėnų šventovės–Burbiškio dvaras

Graži Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškio dvarą. Motinos diena yra švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir motinos. Todėl, norėdami prisidėti prie šios gražios šventės, siūlome įspūdingą kelionę, kurios metu galėsite pradžiuginti savo mamas, močiutes ar uždegti dėkingumo žvakutes jau išėjusioms vienoje iš žymiausių Lietuvos bažnyčių.
Kelionė, skirta Motinos dienai. Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Šiluvos ir Tytuvėnų šventovės–Burbiškio dvaras
5 gegužės
50 €
50 €
Kaina asmeniui
Kelionė, skirta Motinos dienai. Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Šiluvos ir Tytuvėnų šventovės–Burbiškio dvaras
Trumpa 1 dienos kelionė

Išvykimo vietos

  • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Vyksime Raseinių – Šiluvos keliu, kuris pasižymi meniškai raižytais koplytstulpiais ir kryžiais. Sekant šio krašto papročiais 2012-2013 m. buvo vykdomas projektas Kryžių kelio stotys. Aštuoniolikos kilometrų ruože, Rožinio slėpinių kryžių kelyje, pastatyta keturiasdešimt du mažosios sakralinės architektūros paminklai. Aplankysime poeto Maironio apdainuotą prie  Dubysos upės įsikūrusią Lyduvėnų gyvenvietę, kuri garsėja čia stovinčiu aukščiausiu ir ilgiausiu geležinkelio tiltu LietuvojeEkskursija Lyduvėnų geležinkelio tiltu*. Pastaba: ekskursija įskaičiuota į kelionės kainą! Nusiteikite nuostabiems įspūdžiams! Žvalgysimės po Dubysos slėnį iš 33 m aukščio! Lyduvėnų geležinkelio tiltas perkels nuo vieno slėnio šlaito ant kito. Prireiks šiek tiek drąsos pereiti tiltą, tačiau patirtų įspūdžių tikrai nepamiršite.

Keliausime į Šiluvą, kur 1608 m. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija – stovinti ant akmens ji pasirodė piemenėliams. Šis jos pasirodymas 1775 m. buvo oficialiai pripažintas katalikų Bažnyčios ir laikomas seniausiu Europoje. Čia stovi dveji miestelio maldos namai – raudonų plytų Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilika ir balto mūro Apsireiškimo koplyčia – patrauklūs ne tik sakraline prasme, bet ir architektūra. Muziejininkė supažindins mus su šios sakralinės vietos paslaptimis ir istorijomis*.

Gražia malda paminėję Motinas, vyksime  į Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir šalia įkurtą vienuolyną. Ekskursija su Tytuvėnų Piligrimų centro gidu*.

 Po ekskursijos – edukacinė programa „Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai”*.

Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai.

Edukacinės programos metu bus pasakojama  apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles gyduoles, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Visi edukacinės programos dalyviai pasidarys po kvapų maišelį iš žolelių, kurios Jums labiausiai patiks. Pageidaujant, pavaišinsime pagal Tytuvėnų vienuolyno virėjo receptą užplikyta arbata, ragausime sūrį, iškeptą žolinių pabarstų pataluose. Edukacinės programos kaina: 4,00 eur/asmeniui, su sūriu ir arbata 6,00 eur/asmeniui.

Vyksime link Burbiškio dvaro* –  Radviliškio rajone,  kuris pavasarį pražysta kaip tulpė. Burbiškio dvaro peizažinio parko teritorijoje užveistas tulpynas kasmet masina būrius lankytojų. Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dvaro gėlių žieduose išsiskleidžia šį dvarą lydinti dvasia, dešimtmečius puoselėta kilnios Baženskių giminės ir dabartinių jo šeimininkų. Susipažinsime su Burbiškio dvaro istorija, pasigrožėsime pražydusiomis tulpėmis, kurių čia pasodinta apie 460 vienetų.

Po nuostabių įspūdžių pilnos dienos, kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa;
  • Lyduvėnų tilto lankymas.

Papildomi mokami objektai:

*Šiluvos šventovė. Gido paslauga – tikslinama;

*Ekskursija po Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir vienuolyną. Bilietas – 4€-2€, gido paslauga – 20 € /grupei.

*Edukacinė programa „Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai” – 6 € /asm.

*Burbiškio dvaras. Bilieto kaina – 5€-2,50 € /asm.; gido paslauga – 20 € /grupei iki 20 asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Rekomenduojame įsidėti savo maisto, nes pietūs kelionės metu nenumatyti.
Pastaba.
*Išvykimo informacija siunčiama el.paštu  2  dienos iki kelionės pradžios.
*Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
*Atkreipiame dėmesį: Lyduvėnų tilto lankymui su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, ID kortelę, vairuotojo pažymėjimą ar pan.)
Pasiteiravimui apie kelionę:
  • Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261; el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt