Motinos dienai skirta kelionė, aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškio dvarą (Iš Alytaus, Kauno)

Graži Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškio dvarą. Motinos diena yra švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir motinos. Todėl, norėdami prisidėti prie šios gražios šventės, siūlome įspūdingą kelionę, kurios metu galėsite pradžiuginti savo mamas, močiutes ar uždegti dėkingumo žvakutes jau išėjusioms vienoje iš žymiausių Lietuvos bažnyčių.
Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškio dvarą (Iš Alytaus, Kauno)
5 gegužės
42 €
42 €
Kaina asmeniui
Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškio dvarą (Iš Alytaus, Kauno)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.30 val. – Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)
  • 08.00 val. – Prienai, Viada degalinė (prie pagrindinio kelio ant žiedo link Kauno)
  • 08.30 val. - Kaunas, PC Mega, prie parduotuvės Rimi
  • 09.40 val. – Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė (kryptis iš Kauno)

Vyksime Raseinių – Šiluvos keliu, kuris pasižymi meniškai raižytais koplytstulpiais ir kryžiais. Sekant šio krašto papročiais 2012-2013 m. buvo vykdomas projektas Kryžių kelio stotys. Aštuoniolikos kilometrų ruože, Rožinio slėpinių kryžių kelyje, pastatyta keturiasdešimt du mažosios sakralinės architektūros paminklai. Kelionė metu aplankysime poeto Maironio apdainuotą prie  Dubysos upės įsikūrusią Lyduvėnų gyvenvietę, kuri garsėja čia stovinčiu aukščiausiu ir ilgiausiu geležinkelio tiltu Lietuvoje. Išgirsime gražią legendą apie Danutės kalną.

Tęsime kelionę į Šiluvą, kur 1608 m. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija – stovinti ant akmens ji pasirodė piemenėliams. Šis jos pasirodymas 1775 m. buvo oficialiai pripažintas katalikų Bažnyčios ir laikomas seniausiu Europoje. Čia stovi dveji miestelio maldos namai – raudonų plytų Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilika ir balto mūro Apsireiškimo koplyčia – patrauklūs ne tik sakraline prasme, bet ir architektūra. Muziejininkė supažindins mus su šios sakralinės vietos paslaptimis ir istorijomis*.

Gražia malda paminėję Motinas, vyksime  į įkurtą Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir šalia įkurtą vienuolyną. Ekskursija su Tytuvėnų Piligrimų centro gidu*. 

Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai.

Edukacinės programos metu bus pasakojama  apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles gyduoles, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Visi edukacinės programos dalyviai pasidarys po kvapų maišelį iš žolelių, kurios Jums labiausiai patiks. Pageidaujant, pavaišinsime pagal Tytuvėnų vienuolyno virėjo receptą užplikyta arbata, ragausime sūrį, iškeptą žolinių pabarstų pataluose. Edukacinės programos kaina: 4,00 eur/asmeniui, su sūriu ir arbata 6,00 eur/asmeniui.

Vyksime link Burbiškio dvaro* –  Radviliškio rajone,  kuris pavasarį pražysta kaip tulpė. Burbiškio dvaro peizažinio parko teritorijoje užveistas tulpynas kasmet masina būrius lankytojų. Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dvaro gėlių žieduose išsiskleidžia šį dvarą lydinti dvasia, dešimtmečius puoselėta kilnios Baženskių giminės ir dabartinių jo šeimininkų. Gido dėka susipažinsime su Burbiškio dvaro istorija, pasigrožėsime pražydusiomis tulpėmis, kurių čia pasodinta apie 460 vienetų.

Grįždami namo dar aplankysime Baisogalos dvarą, kuris XVI a. rašytiniuose šaltiniuose minimas kaip karališkasis dvaras, išsiskyręs savo aplinkos grožiu.  1830 m. dvarą įsigijo Napoleono armijos pulkininkas Juozapas Komaras. Vėliau dvaras atiteko vienam iš keturių jo sūnų – Vladislovui Komarui, kuris išplėtė rūmus ir ūkį pavertė vienu pavyzdinių Vidurio Lietuvoje.  Šiandien Baisogalos dvare vyksta Pažaislio ir Tytuvėnų muzikos festivalių koncertai, rengiami folkloro ansamblių sambūriai.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas;

Kelionės vadovas;

Ekskursinė programa.

Papildomi mokami objektai:

*Šiluvos šventovė. Gido paslauga – tikslinama

*Ekskursija po Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir vienuolyną. Bilietas – 4€-2€, gido paslauga – 20 € /grupei.

*Burbiškio dvaras. Bilieto kaina – 5€-2,50 € /asm.; gido paslauga – 20 € /grupei iki 20 asm.

Pastaba.

Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, nes pietūs kelionės metu nenumatyti.

Pastaba.

Išvykimo informacija siunčiama el.paštu  2  dienos iki kelionės pradžios.
Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Dalia  tel.: +370 687 21 623; el. paštu: dalia@alvaturas.lt

Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt