Pramogauti ir pasivaikščioti medžių viršūnėmis Anykščiuose

10 liepos
33 €
33 €
Kaina asmenui
Pramogauti ir pasivaikščioti medžių viršūnėmis Anykščiuose 2021-07-10
vienos dienos ekskursija

Kelionės kaina 33 €/1 asm

7.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
7.20 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).
7.50 val. išvykimas nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

Važiuojame prie Kalitos kalno, kur yra Rogučių trasa – vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, viliojantis nusileisti linksmaisias kalneliais ir pajusti naujas, dar netikėtas emocijas. Rogučių trasa veikia visus metus. 500 m ilgio trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplinas ir kilpa. Prisisegsite saugos diržus ir skrisite nuo Kalitos kalno*. Lėkdami nuo kalno rogutės išvysto net 40 km/h greitį, tad neišdildomi įspūdžiai garantuoti!

Atvykus į Anykščius, pirmiausia apsilankome A. Baranausko išgirtame Anykščių šilelyje. Aplankysime Puntuką. Puntukas lankytojus domina ne tik kaip įspūdingas geologinis paminklas ar apipintas legendomis mitologinis akmuo – jis tapo legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno įamžinimo vieta.
Šalia Puntuko ir Medžių lakų takas*. Takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 m ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų. Galima lipti aukštyn  –  į 35 metrų aukščio bokštą, iš kur atsiveria visa Anykščių šilelio panorama.

Atvykstame į Anykščių miestą. Pagal galimybę aplankome Anykščių Šv. Mato bažnyčią*. Bažnyčioje į 33 m aukštį veda metaliniai laiptai, kuriuos nesunku įveikti per porą minučių. Užkopę į viršų, atsidursime *apžvalgos aikštelėje tiesiog po 3 bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers nuostabi Anykščių apylinkių panorama.

Keliaujame aplankyti Jono Biliūno kapo – 14 m aukščio paminklo ant Liudiškių kalvos (architektas – Vytautas Gabriūnas) – “LAIMĖS ŽIBURIO”. Ši kalva senųjų anykštėnų vadinta smėliakalniais, Anykščių „Sachara“, nes buvusi plika, pustoma vėjo, be medžių. Šį kalną vienas ar su svečiais dažnai lankydavęs rašytojas Antanas Žukauskas – Vienuolis, grožėdavęsis plačiai atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis. Jis čia vėliau parinkęs vietą Jono Biliūno kapui. 

Kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Ekskursinė programa

Papildomos išlaidos į kelionės kainą neįskaičiuotos.

Medžių lajų takas 4-2Eur

Kalitos kalnas: 1 nusileidimas suaugusiems 2eur, vaikams iki 12m -1.50eur

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt