Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai” (2025.09.07)

Pamario kraštas apglėbia unikaliausias Lietuvos vietas: Dreverną, senąjį žvejų kaimą, Ventės ragą, į kurį suka didysis paukščių migracijos kelias, paukščių giesmių apipinta Nemuno delta, senasis Rusnės miestelis ir Uostadvario švyturys… Šiam kraštui didelę įtaką darė kryžiuočių ordinas, Prūsijos kunigaikštystė ir Vokietijos imperija. Čia apsisuko istorijos ratas, palikdamas savo ženklus.
Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai”
7 rugsėjo
44 €
44 €
Kaina asmeniui
Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai” (2025.09.07)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis, aikštelė nuo Dubysos g.
  • 07.45 val. - Gargždai, PC Senukai (Klaipėdos g.9)

Pamario kraštas(Mažoji Lietuva) kupinas netikėtumų ir paslapčių. Čia kaip niekur kitur Lietuvoje juntama krašto istorinė praeitis, gamtos didybė ir grožis. Pažintį su šiuo kraštu pradėsime Švėkšnoje. Švėkšna – tai buvęs Didžiosios Lietuvos ir Rytų Prūsijos pasienio miestelis. Su Švėkšna, susijęs grafų Pliaterių vardas. Miestelis garsus aukšiausia šiame krašte (65 m) dvibokšte raudonų plytų bažnyčia bei 18 a, įkurtu grafų Pliaterių parku. Parke įspūdinga liepų alėja, tvenkiniai, vila, skulptūros, saulės laikrodis. Kelionės vadovas susipažindins su miestelio istorija ir miestelio įžymybėmis.
Atvykstame į Šilutę. Ekskursija po paslaptingąją Šilutę. Miesto centre yra Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia (iki bokšto viršūnės aukštis siekia 50 metrų, bokšte 3 varpai ir miesto laikrodis, mušantis laiką kas 15 minučių. Jis yra didžiausias Lietuvoje: jo ciferblato skersmuo 2,5 m, didžioji rodyklė 1,10, mažoji – 0,80 m ilgio. Miesto centre taip pat yra Karių kapinės. Prie geležinkelio stovi Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčia (pastatyta 1854 m.), bei netoliese yra Šilutės evangelikų baptistų bažnyčia. Taip pat mieste yra Šilutės Arkangelo Mykolo koplyčia, sentikių bendruomenė ir Šilutės Naujoji Apaštalų bažnyčia. Mieste buvo tuberkuliozės ligoninė, vakarinėje miesto dalyje yra kultūros namai, prie Šyšos – išlikę Hugo Šojaus dvaro rūmai (Šilutės muziejus), rajono centrinė ligoninė ir poliklinika; senelių globos namai, paštas, miesto parkas. Mus nustebins „Šilutės sekretai” – naujas projektas mieste, suteikiantis šilutiškiams ir miesto svečiams galimybę pasižvalgyti po senąją Šilutę, praskleisti jos paslaptis…

Iš Šilutės vykstame į didžiausią Lietuvos – Rusnės salą. Rusnės sala – tai nešlifuotas Lietuvos gamtos deimantas, alsuojantis jūros kvapu, vėjo gaiva ir atostogų nuotaika. Ši unikali sala žavi bet kuriuo metų laiku – žiemą savo grožiu keri šalčio sukaustytos upės ir marios, o vasarą – aktyvios vandens pramogos ir užburiantis salos horizontas, skęstantis saulės šviesoje. Sala yra Nemuno deltoje. Salos plotas – 47 kv/km. Tai – aukščiausių potvynių vieta Lietuvoje. Rusnė – skaniausios rūkytos žuvies sostinė.

Keliautojus Rusnėje traukia rūkytos žuvies kvapas. Aplankysime „Ingos rūkyklėlę“, kuri jau gyvuoja 25 metus. Dalyvausime edukacinėje programoje – „Žuvies kelias“*. Čia šeimininkė pademonstruos žuvies rūkymo procesą. Visų mėgstamiausias – rūkytas karšis. Jaukioje aplinkoje galėsite skanauti 4 rūšių šviežiai išrūkytą žuvį. Po edukacijos galėsite įsigyti žuvies lauknešėliui.

Toliau vykstame į Ventės ragą – tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai – labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Dar 1360 m. šio pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai buvo pastatę Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai 2 kartus šią bažnyčią sunaikino, bangos griovė ir nugriovė pilį. Ventės rage dar 1929 m. buvo pastatyta Ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras. Čia Jūsų lauks labai įdomus ornitologo pasakojimais po tinklais apie paukščių žiedavimą. Išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais pakilsime į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Klimų sodyboje paragausime šio krašto virtuvės pasididžiavimą – žuvienę*. Iš Ventės kaimo, Klimų sodybos, laivu „Ugnė“  išplaukiame į 2 val. trukmės ekskursiją*. Plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis: Mingės kaimas, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija, “Upaičio upė, Kniaupo botaninis – zoologinis draustinis, Kuršių marios, Ventės ragas, Atmatos upė, Uostadvaris, Krokų lankų ežeras. Išsilaipiname Uostadvaryje.

Dreverna (1253 m.), įsikūrusi prie Kuršių marių ir Drevernos upės. Vandenų apsupta Dreverna labai žavi. Aplankysime 15 m aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi panorama – nepakartojami vaizdai į marias ir Kuršių nerijos Mirusias kopas. Aplankysime mažąjį laivų uostą, kuris įsikūręs rytiniame Kuršių marių krante. Uostas pastatytas 2009 m. Tuo metu čia buvo įrengta prieplauka su slipu ir kranu, 75 švartavimosi vietos, pastatytas elingas. Uostą puošia vėtrungės, skulptūros.

Po įspūdingos dienos pamaryje, keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos:(*):

*Ornitologijos stotis Ventės rage. Gido paslauga – 3 €/asm.;
*Ekskursija laivu Nemuno delta  (2 val.) – 12 €/asm., kai grupė 30 asm.; 15 € /asm., kai grupė 20 asm.
*Žuvienė – 5 € /asm.

*Ingos rūkyklėlė, edukacinė programa „Žuvies kelias” – 8 € /asm..

Pastaba

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse (2,3 eilėse), gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu;
  • Pastaba ! Ekskursinių objektų lankymo tvarka, skaičius ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com