Mažoji Lietuva – Lietuvos pasieniu

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Pirmasis sustojimas – Pagėgiai. Kadaise ši teritorija buvo viena reikšmingiausių istorinio Skalvos regiono dalis. Istoriniuose šaltiniuose Pagėgių kaimas minimas jau XIII a. Yra manoma, kad Pagėgių miesto vardas kilęs nuo Gėgės upelio pavadinimo. Pagėgių miesto herbe pavaizduota sidabrinė gegutė, kojomis nešanti auksinį raktą. Žalias herbo fonas simbolizuoja viltį ir gamtos grožį. Gegutė siejama su liaudiška Pagėgių vardo etimologija. Auksinis raktas reiškia pasienio miestą.

Užkopsite ant Rambyno kalno – tai tikras šio krašto simbolis, apipintas legendomis ir padavimais, gražių švenčių prisiminimais, audrinantis ne tik istorijos, bet ir gamtos mylėtojo vaizduotę. Nuo jo atsivers įspūdinga panorama į upių tėvo Nemuno vingį ir anapus besidriekiantį Karaliaučiaus kraštą…

Toliau kelias ves į Vilkyškius – viduramžių miestelį, iki šių dienų išlaikiusį senąją urbanistinę struktūrą bei saugantį šiurpų atminimą apie Didįjį marą… Vilkyškiai – urbanistinis draustinis, puikiai įsikūręs Vilkyškio kalnagūbrio šlaituose ir keterose, abipus plento Klaipėda-Jurbarkas. Vilkyškiuose pamatysime puikiai išsilaikiusią Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčią, įamžinančią 18 a. Zalcburgo kolonistų istoriją ir Martyno Liuterio ideologiją. Aplankysime paminklą zalcburgiečiams, Vilkyškių dvarą. Dvaras įkurtas 1628 m. Jį valdė Volfas Michaelis Miulkiuncelis. Po jo dvaro savininkais tapo Ziglerių šeima. Dvaras nebuvo didikų rezidencija. Jis buvo skirtas ūkiniams reikalams. Susipažinsime su dvaro sodyba.

Kita mūsų stotelė – Mociškiai. Apsilankysime kaimo turizmo sodyboje – „Mociškių polivarkas“. Čia dalyvausime degustacinėje programoje – „Lietuvininkų valgių ypatumai“ (apie 9 eur/asm). Mūsų laukia sotus lietuvininkų šiupinys, kafija su tradiciniu kuchenu-štrudeliu ir malonūs šeimininkai. Sočiai pavalgysite, sužinosite gaminimo ypatumus.

Vykstame į Smalininkus, kur dalyvausime edukacinėje programoje „Smalininkai – amžinasis pasienis“ (apie 10eur/asm) – tai pilna rimtų ir linksmų netikėtumų 2 val. kelionė laiko mašina į praeitį. Jūsų laukia pažintis su Mažosios Lietuvos arba Rytų Prūsijos pasienio miestelio gyvenimu ir istorija. Atvykęs čia nežinai ką sutiksi, ką pamatysi, kas sustabdys ir gal net į daboklę uždarys…Po smagios programos, vaišinsime kafija ir užkandžiais.

Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas (20-52 vietų)

Kelionės vadovas

Ekskursinė programa