Pasaulio lobiai ledo skulptūrų festivalyje Jelgavoje ir šaltalankių pasaka

3 vasario
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Pasaulio lobiai ledo skulptūrų festivalyje Jelgavoje ir šaltalankių pasaka

Išvykimo vietos

  • 10.00 val. - Klaipėda, PC Akropolis (aikštelė nuo Dubysos g.)
  • 10.30 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
  • 11.00 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 11.30 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 12.45 val Šiauliai, stotelė prie Katedros
Pirmasis mūsų sustojimas – pas šaltalankių ūkio „ZELT“ šeimininkus. Zelt ūkio sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau taip pat yra eksperimentuojama – pavyzdžiui, pasitelkęs įvairius specialistus ūkis suskuria šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net alų.  Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su šildančiu šaltalankių gėrimu – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido, rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius. Patikusius produktus galėsite įsigyti.

Po to pasivaikštome po Jelgavą. Jelgava – miestas, įsikūręs ant Lielupės upės krantų. Gražiausias miesto pastatas – Jelgavos rūmai, sukurti žymaus italų architekto F.B.Rastreli – didžiausi barokinio stiliaus rūmai Pabaltyjyje ir hercogo Birono buvusi rezicencija, Švč. Trejybės bokštas, kur galima pakilti į modernią apžvalgos aikštelę*, Akademia Petrina – pirmoji aukštoji mokykla Latvijoje, unikalus pėsčiųjų tiltas bei galima nusifotografuoti šalia amžinojo studento skulptūros.

Jelgavoje vyksta jau 25-asis tarptautinis ledo skultūrų festivalis, suburiantis minias žmonių, norinčių pasigrožėti šedevrais iš ledo. Kiekvienais metais (išskyrus 2021 pandeminius metus) festivalis suburia daugiau nei 30 profesionalių skulptorių ir menininkų iš viso pasaulio.  Šių metų skulptūrų tema – Pasaulio Lobiai. Mūsų pasaulis pilnas lobių. Jie yra  matomi ir apčiuopiami, kai kurie tik jaučiami. Nuo žmogaus nepaliestų gamtos lobių iki pačių žmonių sukurtų architektūros, meno, literatūros, muzikos lobių. Lobis gali būti ir pats žmogus – asmenybė, kuri savo veiksmais įkvepia ir daro šį pasaulį geresnį. Pasaulis tikrai pilnas lobių, ir kiekvienas turime atrasti savąjį.. Pamatysime įvairius lobius, unikaliai ir originaliai perkeltus į ledo luitus. Pasigrožėję ledo skulptūromis, paragavę karšto vyno, keliaujame namo.

Į kelionės kaina įskaičiuota:

*Transportas.

*Kelionės vadovas –ekskursinė programa

*Kelionės organizavimas

Papildomoms išlaidoms turėti apie 20-25Eur