Magiškoji Latvija: Tervetės gamtos parkas – Puokainių miškas (kolektyvams)

Puiki šeimos pramoga tiek suaugusiems tiek vaikams. Tervetės gamtos parkas yra geriausia ir labiausiai tinkama vieta vaikams ir tiems, kurie moka žvelgti į pasaulį vaiko akimis ir džiaugtis gamtos ir pasakos derme. Puokainių miške kiekvienas rasime sielos ramybę ir pajausime miško magiją.
Magiškoji Latvija: Tervetės gamtos parkas – Puokainių miškas
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Puiki šeimos pramoga tiek suaugusiems tiek vaikams. Tervetės gamtos parkas yra geriausia ir labiausiai tinkama vieta vaikams ir tiems, kurie moka žvelgti į pasaulį vaiko akimis ir džiaugtis gamtos ir pasakos derme. Puokainių miške kiekvienas rasime sielos ramybę ir pajausime miško magiją.

Vykstame į kaimyninę šalį-Latviją.  Čia lankysime Tervetės parką, kuris užima beveik 1200 ha plotą, iš kurio trečdalį sudaro Pasakų pasaulis, kuriame karaliauja Miško karalius, nykštukai, velniai ir raganos. Tervetės gamtos parke galima sutikti ne tik pasakų ir rašytojos A. Brigaderės pjesių veikėjų Nykštuko ir Atlėpausio, Miško Karaliaus su svita, Anelės ir jos draugių, gausios nykštukų šeimynos medines skulptūras, bet ir „gyvus” pasakų veikėjus. Tervetės gamtos parkas įkurtas 1969 m. Nuo to laiko parkas yra nuolat papildomas naujomis medžio skulptūromis ar jų kompozicijomis. Šiandien parkas didžiuojasi daugiau nei 100 skulptūrų. Tai tikra medžio skulptūrų paroda po atviru dangumi. Lankysime labiausiai pamėgtas parko vietas: Pasakų mišką (Pasaku mežs), Žaidimų aikštelę (Rotaļu laukums) ir Nykštukų mišką (Rūķīšu mežs). Pasakų miške Jūsų laukia mediniai pasakų personažai, ir… stebuklai. Čia nuo pušies kamieno žvelgia storas voras, ūksmingame pavėsyje kabo milžiniški šikšnosparniai, o miško glūdumoj tikra ragana Kuka verda stebuklingą žolelių arbatą. Žaidimų aikštelėje, kur įrengta poilsio vieta su suolais, stalais, pastogėmis ir sūpuoklėmis, galėsite mėgautis pasiimtomis vaišėmis. Nykštukų miške darbuojasi darbštieji nykštukai, o jų mažutėlėse sodybose galėsite pasisvečiuoti ir Jūs. Nykštukų Mamytė mielai papasakos vaikučiams apie nykštukų gyvenimą, o Nykštukų Tėtis parodys, kaip dirba nykštukai. Pasakų miške yra daug stebuklingų vietų ir dalykų, bet juos turite pamatyti patys, kad vėliau galėtumėte sakyti „.. ir aš ten buvau, alų, midų gėriau, per barzdą varvėjo, bet burnoj nieko neturėjau…“.

Keliaujame tolyn į kitą paslaptingąją fantazijų ir magijos vietą, į latviškąjį Stounhendžą – Puokainių mišką. Šią paslaptingą vietovę apie 1990-uosius atrado šventųjų vietų tyrinėtojai, liaudies medicinos žinovai, aiškiaregiai, filosofai ir antropologai. Visi jie lyg susitarę neabejoja, kad Puokainių miškas buvusi baltų šventviečių sistemos centrinė vieta. Gali būti, kad tai net tas didysis šventas miestas, apie kurį pasakojama Lielvardės juostos skaitymuose… Miškas auga ant kalvų, kurių yra lygiai 30. Labai keistai atrodo ąžuolai, ant kurių lapai auga tik iš vienos pusės. Tačiau pati didžiausia miško keistenybė – jame esantys akmenys! Niekas negali pateikti įtikinamos versijos iš kur miške atsirado šie nemažai sveriantys rieduliai? Didesniems akmenims suteikti saviti pavadinimai – Nuotakos akmuo, Laimos stalas, Akmuo – gydytojas, Žiniuonių valtis… Jiems priskiriamos magiškos galios. Labiausiai paplitęs padavimas apie tai, kad senais laikais į šias vietas rinkdavosi maldininkai iš visos Europos, kurie atgabendavo ir miške palikdavo akmenis, kaip išsilaisvinimo iš nuodėmių simbolį. Taip pat pasakojama apie tai, kad šiame miške susirinkdavo 30 druidų žynių, kuris kiekvienas valdė orą nuo „savo” kalvos. Vietiniai gyventojai tvirtina, kad Pokainiuose visada būna geras oras. Net jei visai netoli lyja ar sninga, virš keistojo miško danguje šviečia saulė. Daugelis čia jaučia savitas energijos sroves, kiti regi vizijas arba priima informacijos srautus. Padavimai apie čia įvykusius stebuklingus išgijimus skatina daugelį vykti į Puokainius su viltimi susigrąžinti sveikatą ir sielos pusiausvyrą…
Kupini gerų įspūdžių vykstame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos už lankytinus objektus neįskaičiuotos į kelionės kainą.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt