Lietuvos ir Lenkijos istorijos keliais : nuo Balstogės iki Liublino (kolektyvams)

Apžiūrite “Palenkės Versaliu” vadinamus Branickų rūmus, sodą. Aplankote Liubliną, vietą, kur buvo pasirašyta Liublino unija. Aplankote Lenkijos renesanso perlą Zamostės miestą Plaukiate garsiais Augustavo kanalais.
Lietuvos ir Lenkijos istorijos keliais :nuo Balstogės iki Liublino
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena.
Išvykimas iš Klaipėdos. Kelionė į Lenkiją į Palenkės vaivadijos sostinę Balstogę (Belostoką), kuri yra visai netoli Lietuvos. Miestas įsikūręs itin miškingame regione, Balstogės aukštumoje prie Bialos upės. Nuo 5 iki 10 a. čia gyveno lietuviams artima baltų gentis – jotvingiai, 13-15 a. šias žemes užėmė Lietuvos Didžioji kunigaikštystė, žemės priklausė Trakų vaivadijai. Nuo 1513 iki 1569 – Liublino unijos Palenkės vaivadijai. Atvykstame į Balstogę ir aplankome “Palenkės Versaliu” vadinamus Branickių rūmus* ir juos supantį prancūzišką parką. Šie 18 a. statyti rūmai yra vieni gražiausių barokinių rūmų Rytų Europoje.
Kelionės vadovo lydimi pasivaikštome po Balstogę: Šv. Roko bažnyčia, Rotušė , T. Kosciuškos aikštė, Šv. Marijos katedra. Iš Balstogės keliaujame Liublino link. Tai vienas seniausių Lenkijos karaliaus Kazimiero Didžiojo pastatytas miestas (13 a.). Aplankome Liublino senamiestį, apžiūrime gynybines miesto sienas, pagrindinę miesto aikštę, Domininkonų bažnyčią, Liublino simbolį – Krokuvos vartus, Naują Rotušę. Laisvas laikas vakarienei. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.
Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Liublinu. Aplankome Liublino pilį*. Grožimės čia eksponuojamu J. Moteikos paveikslu “Liublino unija”. Apžiūrime gotikinę Šv.  Trejybės koplyčią* kurioje 1569 m. buvo pasirašyta Liublino unija, pagal kurią buvo sukurta Lietuvos ir Lenkijos, abiejų tautų respublika. Aplankome Lietuvos aikštėje pastatytą paminklą Liublino unijai.
Iš Liublino vykstame į Zamostės miestą. Miestas Unesco paveldo sąraše, garsėja spalvingais pastatais. Miestą 1580 m. įkūrė lenkų didikas J. Zamolskis, o miesto architektūra rūpinosi renesanso stiliaus italų architektas B.Morando. Miestas vadinamas Italijos miesto Padujos vardu “Šiaurės Paduja”. Pasigrožime senamiesčiu, turgaus aikšte ir ją supančiais pirklių namais, miesto Rotuše, Šv. Tomo bažnyčia, išlikusiomis gynybinėmis miesto sienomis. Kelionė Lietuvos link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.
Pusryčiai. Vykstame į Augustavo miestą (90km) Miestas įsikūręs tarp 3 ežerų. Tai kurortinis miestas garsus savo kanalais dar vadinamas „Lenkiškąja Venecija“. Miesto įkūrėjas –  Žygimantas Augustas II. Aplankome Žygimanto Augusto Turgaus aikštę, paminklą. Plaukiame laivu Augustavo kanalu kuris iškastas 19 a., kad sujungtų Lenkijos upes su Baltijos jūra. Kanalo ilgis 101 km. Jame įrengti 16 šliuzų (14 iš jų Lenkijos teritorijoje). Plaukiant kanalu įrengtais šliuzais gėritės apylinkių vaizdais. Atplaukiate iki Studenicos. Aplankote Studenicos Šv. Marijos Mergelės koplyčią, kurioje yra Dievo Motinos paveikslas (18 a. Jasna Gura paveikslo kopija), o šalia yra šulinys su stebuklingu vandeniu ir Jono Pauliaus II paminklas. Keliaujame į namus. Naktį sugrįžtame namo.

Į kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu
*Kelionės vadovo paslauga -ekskursinė programa
*Kelionės organizacija
*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais

PAPILDOMOS IŠLAIDOS-MOKAMI OBJEKTAI-MOKAMOS PASLAUGOS ~150-200PLN

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt