Liepoja-Radioastronomijos centras-Ventspilis-Kuldyga (kolektyvams)

Aštuntas pagal dydį pasaulyje radioteleskopas, esantis Kuržemėje netoli jūros tarp Kolkos ir Ventspilio miestų. Dar ir šiandien virš pušų išsikišusi įspūdingo dydžio radioteleskopo lėkštė, kuria šaltojo karo laikais TSRS kariškiai šnipinėjo priešiškus Vakarus, o dabar Latvijos mokslininkai tyrinėja žvaigždes bei klausosi kosmoso garsų.
Liepoja - Ventspilis - Kuldyga
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena.

Trumpam sustosime Liepojoje. Šiandieninė Liepoja – tai jaukus, o tuo pat metu ir modernus miestas, kuriame vis dar yra išlikę nemažai istoriškai vertingų ir architektūros prasme įdomių pastatų. Senamiestyje daug septyniolikto amžiaus medinių namų. Pagrindinė miesto aikštė – Rožių aikštė, kiekvieną vasarą pasipuošia tūstančiais rožių. Šios aikštės grindinyje įspaustos ir po miestą išbarstytos natos palydės Jus iki žymiausių miesto vietų. Kodėl būtent natos? Todėl, kad Liepoja laikoma Latvijos roko muzikos sostine. Čia rasite ir žvaigždžių alėją, kur savo plaštakas įspaudę tokie žymūs žmonės kaip Raimondas Paulas, Laima Vaikulė ir Ivo Fominas, šioje alėjoje puikuojasi ir didžiausia gitara Latvijoje

Vykstame į radioastronomijos centrą esantį tarp Ventspilio ir Kolkos rago. Tai – didžiausias Šiaurės Europoje radioteleskopas, tarsi šikšnosparnis „matantis” garsus, pagaunantis akiai nematomą spinduliuotę ir paverčiantis ją vaizdu. Šitaip astronomai stebi Saulę ir seniausią spinduliuotę – prieš daugelį milijardų metų iškart po Didžiojo sprogimo, kai gimė Visata, atsiradusias daleles. Dar ir šiandien virš pušų išsikišusi įspūdingo dydžio radioteleskopo lėkštė, kuria šaltojo karo laikais TSRS kariškiai šnipinėjo priešiškus Vakarus, o dabar Latvijos mokslininkai tyrinėja žvaigždes bei klausosi kosmoso garsų. Tarybiniais laikais šis armijos objektas buvo vadinamas „Zvaigznīte” („Žvaigždutė“). Jis buvo labai slaptas ir buvo naudojamas NATO šalių radijo bei telefonų pokalbiams klausytis. 1994 m., tuoj po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo, Rusijos kariškiai šį objektą paliko, tačiau išeidami sudaužė įrenginius, į elektros variklius pripylė rūgšties, sukapojo laidus. Laimė, nebuvo duotas įsakymas milžiniškų antenų lėkščių susprogdinti. Galėsite patys apsižvalgyti, patyrinėti teleskopus, pavaikštinėti slaptu požeminiu tuneliu, o gal atsiras drąsiuolių norinčiu užkopti į 20m aukščio bokštą pasigrožėti panorama?

Vakare laukia pažintis su Ventspiliu – šiuolaikišku pajūrio miestu, susidraugavusiu su sūriaisiais vandenimis ir atšiauriu vėju, gerbiančiu savo praeitį ir turinčiu savo ateitį. Išskirtinį miesto įvaizdį pabrėžia rūpestingai grįstos gatvės ir Latvijos geriausių skulptorių bei menininkų skulptūros. Miestas kiekvienam gali pasiūlyti kažką ypatingo – kiekvienam savas Ventspilis. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje „Vilnis 3*”.

2 diena.

Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Ventspiliu. Turėsite unikalią galimybę susipažinti su miestu, uostu ir vartais į jūrą, plaukdami „Jakobo“ laiveliu* Ventos upės žiotimis. Ekskursija po senamiestį, garsi Uosto gatvės promenada iki švyturio. XII a. Livonijos Ordino pilis* – viena seniausių Latvijos viduramžių tvirtovių. Joje dabar įsikūręs vienas moderniausių Baltijos muziejų su skaitmenine ekspozicija, vizualia skulptūrų galerija – „vaiduoklių rūsys“. Laisvas laikas prie jūros. Pageidaujantys galės pasigrožėti miesto parkais, įžymiu inkarų taku – tai muziejus po atviru dangumi su unikalia inkarų ekspozicija pajūrio parke, suskaičiuoti margaspalves miesto karvutes krantinėje ir t.t.

Atvykstame į Kuldygą, gražiai vadinamą ’’Latvijos Venecija’’. Senoji viduramžių architektūra ir turtinga istorija sukuria savitą atmosferą mieste, kur gatvių labirintai išvingiuoti taip, kad namai nestovėtų ant vandens gyslų. Čia aplankysime plačiausią Europoje Kuldygos Ventos krioklį (249 m. pločio), apie kurį legendos pasakoja, jog kunigaikščiai čia lašišas rankomis gaudė. Senovinis raudonų plytų tiltas per Ventą veda į miestelio centrą, kur kažkada buvo sprendžiami Vakarų Latvijos svarbiausi įvykiai. Čia vis dar tebestovi pastatas, kuriame apsistodavo Švedijos karališkoji šeima…

Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota :

  • Transportas -turistinės klasės autobusas
  • Kelionės vadovo paslauga
  • 1 nakvynė viešbutyje Ventspilyje su pusryčiais
  • Kelionės organizavimas

 

Papildomos išlaidos kelionėje

*Radioastornomijos centras: 7 € suaugusiems, 4 € senjorams ir studentams, 3 € Eur vaikams

*Plaukimas laiveliu Ventspilyje ~ 2 € /1 asm

*Livonijos ordino pilis 2,50 € suaugusiems  ir 1.50 € (studentams, senjorams ir vaikams)