Lenkija. Po Žemutinę Sileziją (spalis)

Kviečiame pakeliauti po dar mažai kam atrastą regioną Europos širdyje - po Lenkijos Žemutinę Sileziją, kurioje daug gamtos stebuklų, istorinių miestų ir pilių. Aplankysite Žemutinės Silezijos sostinę - ambicingą miestą Vroclavą, Švidnice, Ksionžo pilį, Stolove kalnų, Nacionalinį parką, Klodzką...
Lenkija. Po Žemutinę Sileziją
22 spalio - 24 spalio
185 €
185 €
Kaina asmeniui
Lenkija. Po Žemutinę Sileziją 2022.10.22 - 2022.10.24 d
3 dienos/ 2 naktys. Kaina apsistojant dviviečiuose, triviečiuose kambariuose.
Lenkijoje COVID-19 apribojimai panaikinti nuo 2022 m. kovo 28 d.

Kelionė data: 2022.10.22– 2022.10.24 d. ( 3 d /2 n)

Išvykstame

00.15 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės)
00:30val Gargždai, autobusų stotis
01:00val Trevena degalinė autostradoje
01:45val Kry
žkalnis, Orlen degalinė

1 diena. Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją. Po pietų atvykstame į vieną gražiausių Lenkijos miestų – Vroclavą, Žemutinės Silezijos sostinę, įsikūrusią prie Oderio upės ant 12 salų, sujungtų daugiau nei 100 tiltelių. Šis miestas šimtmečius priklausė vokiečiams, todėl ir dabar Vokietijoje vadinamas BRESLAU. Jį lenkai aneksavo, kai po Antrojo pasaulinio karo sovietai patraukė Vokietijos – Lenkijos sieną į vakarus – Oderio link.

Pasivaikščiosime seniausioje Vroclavo dalyje – Katedros saloje, kurią šiandien drąsiai galime vadinti „Silezijos Vatikanu“, nes Katedros saloje stovi Vyskupų rūmai, gotikinė miesto simboliu tapusi Šv. Jono Krikštytojo katedra, įdomi dviejų aukštų globojama Šv. Kryžiaus ir Šv. Bartalomėjaus bažnyčia, pastatyta kaip susitaikymo ženklas Piastrų hercogo Heinricho IV ir Vroclovo vyskupo Tomo II. Pamatysime „Smėlio“ saloje, esančią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Ekskursiją tęsime siauromis grįstomis gatvelėmis ir kiemeliais: Leopoldina universiteto pastatai, Ossolineum rūmai, „Jonuko ir Gretutės“ namai, Šv. Elžbietos bažnyčia ir gausybė Vroclavo nykštukų – miesto simbolių, sprindžio dydžio žmogeliukų. Apie 70 figūrėlių: “Paštininkas”, ”Gaisrininkas”, ”Turistas”, ”Jaunavedžiai”, “Kaliniai” išsislapstę po Vroclavo centrą. Miesto širdyje – Vroclavo Turgaus aikštėje, vienoje didžiausių Lenkijoje (3,8 ha), pasigrožėsime spalvingais pirklių namais, originaliu fontanu „Millenium“, kurį vietiniai vadina „Zdroj“ – „Maudynės“ bei senąja gotikos stiliaus rotuše, kurios bokštas siekia net 86 m aukščio. Turėsime laisvo laiko senamiestyje nusipirkti suvenyrų ar paragauti alaus.

Vakare vykstame į Szczytnicki parką su Japonišku sodu, kas valandą grojančiu ir šokančiu spalvinguoju Vroclavo fontanu, kur pamatysime ne tik fontano šou, bet ir UNESCO saugomą „Šimtmečio salę“, pastatytą 1913 -1914 m., projektuotą vokiečių architekto Max Bergo.

Pageidaujant, Vroclave galima papramogauti viename geriausių vandens parkų Europoje*, kur puiki atmosfera, smagios maudynės tiek vasarą, tiek žiemą. Daugiau: www.aguapark.wroc.pl. (bus galimybė tik jei nakvynė Vroclove ne toli akvaparko).  Nakvynė viešbutyje Vroclave.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Švidnicą (70 km). Švidnica – miestelis, kurio istorija siekia viduramžius. Aplankysime unikalią Taikos bažnyčią*(UNESCO Pasaulio paveldo sąraše). Ši bažnyčia džiugina parapijiečius ir svečius jau daugiau nei 350 metų, nors pastatyta iš neilgaamžių medžiagų – medžio, molio ir šiaudų. Tai – viena iš trijų 17 a. bažnyčių, kurias protestantams Žemutinėje Silezijoje leido statyti Habsburgų Kaiseris Ferdinandas III.

Vykstame į Ksionžo pilį* (15 km), pastatytą 13 a. ant aukštos uolos skardžio. Ksionžo pilis – trečia, pagal dydį Lenkijos pilis, ją savo dydžiu lenkia tik Malborko pilis ir Vavelio rūmai. Ši 600 metų, įvairių stilių pilis išaugo iš kažkada Silezijos – Bohemijos prekybinio kelio kryžkelėje stovėjusios tvirtovės. Jos šeimininkai keitėsi nuo Švidnicos Hercogo Bolko I iki ją valdžiusių riterių šeimų, kol 16 a. atiteko garsiai Hochbergų šeimai, savo turtais galėjusia konkuruoti net su Prūsijos kaizeriu. Šiai šeimai pilis priklausė daugiau nei keturis šimtmečius, iki pat Antrojo pasaulinio karo, kai buvo užimta nacių, o vėliau ir Raudonosios armijos. Per Antrąjį Pasaulinį karą suniokota tvirtovė pradėta restauruoti 1974 metais. Pilyje, garsioje įspūdingu interjeru, yra daugiau nei 400 kambarių, ją supa gražus parkas su 11 terasų. Ekskursijoje pamatysime Žaliąją, Baltąją, Kinų sales bei ypatingai puošnią Maksimiljano salę, kurioje vyksta įvairūs koncertai. Pasivaikščiosime po įvairiuose lygiuose įrengtas parko terasas ir esant galimybei, apsilankysime po pilimi Antrojo pasaulinio karo metais įrengtuose tuneliuose.

Vykstame į Stolove kalnų nacionalinį parką* (65 km), vieną unikaliausių gamtos kampelių Lenkijoje. Nesudėtingas žygis (3 val.) vienu iš Stalo kalnų takelių tarp įvairių formų smiltainio uolų iki viršukalnės, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Pasigėrėję vaizdais, keliausime į „akmeninį miestą“ su smiltainio uolienomis, primenančiomis „kupranugarį“, „žmogbeždžionę“, „sostą“… Išlindę per „adatos skylutę“, apsilankysime „pragaro virtuvėje“…

Nakvynė viešbutyje Kudowa – Zdroj (11km).

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Klodzko miestą (38 km), vadinamą mažąja Praha. Trumpa ekskursija senamiestyje: miesto rotušė, švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kur palaidotas pirmasis Prahos vyskupas Ernstas von Pardubitz, 40 metrų ilgio akmeninis Šv. Jono tiltas – seniausias Lenkijoje. Akmeninis tiltas, statytas 13 a., t.y. tuo pačiu laiku, kaip ir garsusis Prahos Karolio tiltas, todėl vadinamas „mažuoju Karolio tiltu“. Lankysimės prūsų XVII a. statytame Klodzko forte*, kuris per 200 metų buvo išplėstas ir dabar yra didžiausias ir geriausiai išsaugotas fortas Lenkijoje, užimantis 17 hektarų teritoriją.

Pageidaujant ir jeigu pakaks laiko, galima bus aplankyti naująją Klodzko turistinę atrakciją – Minieuroland*, kur įsikūręs ne tik miniatiūrų parkas, bet ir arboretumas su išskirtine 500 vienetų medžių, krūmų ir žolynų kolekcija.

Po pietų išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją, Lietuvą .

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Transportas kelionei – patogus 49 vietų autobusas;

*Kelionės išlaidos – kuras, aikštelių, kelių mokestis;

*Kelionės vadovo paslauga;

*2 nakvynės viešbutyje, 2 pusryčiai.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

Mokamiems objektams, pažymėtiems * turėti ~ 140PLN

*Pavalgymas Lenkijoje – pietūs 30 -60 PLN;

*Vroclavas, vandens pramogų parkas suaug. 33,- PLN (1 val. ); 49,-PLN (3 val.).

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt