Latvijos perlas: Gaujos Nacionalinis parkas

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime aptikti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos Nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Vaizdai privers užsimiršti, kad esate kaimyninėje valstybėje, nes tokie vaizdai artimesni kalnuotų kraštų gamtovaizdžiams. Nemažai šiame krašte ir didingos praeities ženklų – pilių….
Ligatnė - Cesis - Sigulda
rugsėjo 21 - rugsėjo 22
82 €

Rugsėjo 21 d - 22 d

82 €
Kaina asmenui
Latvijos perlas: Gaujos Nacionalinis parkas
kelionės trukmė 2d/1 n 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose kambariuose su pusryčiais

Rugsėjo 21 d

06.30 val išvykstame iš Klaipėdos

Keliaujame į Latviją, link Straupės, kur 12val aplankysime* unikalius Vėjinių urvus. Pirmasis Ezerala urvas, o kitas –Upes urvas. Abu atrasti 1986m. Tuo metu tai buvo tikra sensacija. Viename urve yra požeminis ežeras, o iš kitos išteka šaltinių upelis. Šioje vietoje matomos smiltainio atodangos ir įgriūvos. Visą tai pamatysime ir aplankysime vietinio gido lydimi*. Po ekskursijos pietūs gamtoje – valgysime ant laužo virtos sočios šiupinienės*.

Keliaujame į Ligatnę. Ligatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Ligatnėje vietinio gido lydimi* pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Ligatnes upės krante ir tęsiasi 250m pasroviui, 50m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas -smiltainio ola, kuri dominuoja Ligatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Ligatnės centras. Žemiau uoloje yra vyno rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyno rūsius. Pageidaujantys galės degustuoti vyną*.

Sukame (60km) į patį latviškiausią Latvijos miestą Cesį. Aplankome Cesio pilį. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Manoma kad pilis pradėta statyti 1209m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį*. Vėliau gido lydimi pasivaikštome po jaukų Cesio miestelį.

Nakvynė viešbutyje.

Rugsėjo 22 d

Pusryčiai.  Siguldą -Gaujos Nacionalinio parko administracinis centras. Aplankome Siguldos pilį*. Ji pradėta statyti dar 13 amžiaus pradžioje, kalavijuočių ordino magistro Venno valdymo metu. Ji buvo “CASTELLUM” tipo tvirtovė su koplyčia. Tapusi Livonijos ordino nuosavybe pilis buvo rekonstruojama ir tapo konvento tipo pilimi. Vystantis šaunamiesiems ugnies ginklams tvirtovė prarado savo reikšmę 18 amžiaus pradžioje. Šiaurės karo metu pilis buvo sugriauta. Šiuo metu Senosios pilies griuvėsiai jau sutvarkyti iš ES lėšų, įrengti laiptai, atnaujintos menės, pilis pritaikyta turistų lankymui. Nuo pilies bokštelio apžvelgiame miškingas ir kalvotas Gaujos slėnio apylinkes. Iš bokštelio matyti raudonuojanti Turaidos pilis.

Siguldoje veikia lyno takas: keltuvais keliantis 43 metrų aukštyje per Gaujos upės slėnį*.

Aplankome giliausią Baltijos šalyse Gutmanio olą, susiformavusią paskutinio ledynmečio metu (20m ilgis ir 10m aukštis). Šią olą aplankyti traukia ne tik pati ola, bet Rožės legenda apie tragišką gražiosios Turaidos mergelės žūtį.

Į kelionės kainą įskaičiuota :

 • Kelionė patogiu autobusu
 • Nakvynė su pusryčiais viešbutyje
 • Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa
 • Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos kelionėje:

 • Sigulda. Viduramžių pilis 2-1Eur
 • Lyno keltuvas į vieną pusę 8Eur (į abi puses 12Eur), moksleiviams 5-8Eur (jeigu pageidausite)
 • Ligatne. Ekskursija “Ligatnes uolų paslaptys “(Trukmė 2 val) Kaina apie 70Eur grupei
 • Ligatnė. Keltas per upę -10Eur grupei.
 • Ligatne vyno degustavimas 10Eur (5rušys vyno po 40-50ml)
 • Viejinių olos, požeminis ežeras. Bilietas 3Eur – 1,50Eur. Šiupinienė virta ant laužo -3.50Eur /žm (užsakoma iš anksto)
 • Cesio senoji pilis. Bilietas 4-2,50Eur + Gido paslauga 35Eur/grupei. Ekskursijos trukmė 1,5 val