Latvijos Šveicarija: Gaujos Nacionalinis parkas – pilys ir olos (rugpjūtis )

Latvija: Siguldos Nacionalinis Parkas
5 rugpjūčio - 6 rugpjūčio
140 €
140 €
Kaina asmeniui
Latvijos Šveicarija: Gaujos Nacionalinis parkas 2023.08.05-06

Apie 6val (laikas bus tikslinamas) išvykstame iš Klaipėdos (pro Kretingą, Plungę, Telšius, Kuršėnus, Šiaulius, Joniškį)

Sigulda -Gaujos Nacionalinio parko administracinis centras. Pagal galimybę ir pageidaujant aplankome Siguldos pilį*. Ji pradėta statyti dar 13 amžiaus pradžioje, kalavijuočių ordino magistro Venno valdymo metu. Ji buvo “CASTELLUM” tipo tvirtovė su koplyčia. Tapusi Livonijos ordino nuosavybe pilis buvo rekonstruojama ir tapo konvento tipo pilimi. Vystantis šaunamiesiems ugnies ginklams tvirtovė prarado savo reikšmę 18 amžiaus pradžioje. Šiaurės karo metu pilis buvo sugriauta. Šiuo metu Senosios pilies griuvėsiai jau sutvarkyti iš ES lėšų, įrengti laiptai, atnaujintos menės, pilis pritaikyta turistų lankymui. Nuo pilies bokštelio apžvelgiame miškingas ir kalvotas Gaujos slėnio apylinkes. Iš bokštelio matyti raudonuojanti Turaidos pilis.

Siguldoje veikia lyno takas: keltuvais keliantis 43 metrų aukštyje per Gaujos upės slėnį*.

Aplankome giliausią Baltijos šalyse Gutmanio olą, susiformavusią paskutinio ledynmečio metu (20m ilgis ir 10m aukštis). Šią olą aplankyti traukia ne tik pati ola, bet Rožės legenda apie tragišką gražiosios Turaidos mergelės žūtį.

Netoli Siguldos – raudoni Turaidos viduramžių pilies  mūrai. Šios pilies statybą inicijavo Rygos arkivyskupas Albertas XIII a. pradžioje. Viduramžiais tai buvo didelė tvirtovė su gynybiniais bokštais ir gyvenamaisiais apartamentais. 17 a. pilies strateginė reikšmė sumenko, o 18 a. ją nusiaubė gaisrai.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. Keliaujame į patį latviškiausią Latvijos miestą Cesį. Aplankome Cesio pilį. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Manoma kad pilis pradėta statyti 1209m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį*. Vėliau gido lydimi pasivaikštome po jaukų Cesio miestelį. Laisvas laikas.

Keliaujame į Ligatnę. Ligatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Ligatnėje vietinio gido lydimi* pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Ligatnes upės krante ir tęsiasi 250m pasroviui, 50m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas -smiltainio ola, kuri dominuoja Ligatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Ligatnės centras. Žemiau uoloje yra vyno rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyno rūsius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 1 nakvynė su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
  • Ekskursinė programa.

Lankomiems objektams turėti apie 30eur

Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt