Latvija. Siguldos krašto vilionės: pilys ir olos (kolektyvams)

Kelios datos

Kelionė Latvijos keliais į Turaidą, kur stūkso Turaidos viduramžių pilis. Viduramžiška Turaidos pilis pradėta statyti 1214 metais vietoj nugriautos medinės pilies. Nuo 13 amžiaus ji jau tapo svarbiu Rygos arkivyskupo įtvirtinimu ir tam tikslui ji tarnavo iki 16 amžiaus. Užimti ją tada svajojo ir lenkų ir švedų ir rusų kariniai daliniai, tačiau ji išstovėjo iki 1776m gaisro. Vėl 20 amžiuje atstatyta pilis laikoma viena gražiausia pilimi Baltijos valstybėse. Aplankome Turaidos pilį*. Prie Turaidos pilies yra ir dvaras su didžiuliu parku, čia atsiradęs tik 16 amžiuje.

Aplankome Gutmanio olą. Ši ola susiformavo prieš 10000 metų poledynmečio vandenims išplovus smiltainio skardį, prie Gaujos upės. Tai – senovės kulto vieta ir saugomas  geologinis objektas. Jos aukštis –  10 m, plotis – 12 m, gylis – 18,8 m. Šią olą aplankyti traukia ne tik pati ola, bet Rožės legenda apie tragišką gražiosios Turaidos mergelės žūtį.

Esant galimybei lyno keltuvu, 43 m aukštyje, nukeliausime į Siguldą*. Oro linijų kelio ilgis yra 1200 m. Keliaudami keltuvu  pamatysite nuostabų Gaujos slėnio kraštovaizdį, pilis.

Ekskursija po Siguldą: Siguldos pilys: naujoji pilis  ir Siguldos viduramžių pilis. Siguldos viduramžių pilis buvo pradėta statyti dar 1207 m. Iš pradžių tai buvo Castellum tipo tvirtovė, bet po kalavijuočių sutriuškinimo 1236 m. Livonijos ordinas ją perstatė. Sugriauta buvo per Šiaurės karą ir vėliau neatstatyta. Iki šių dienų išliko pietvakarinis konvento pastato korpusas su gotikinių langų angomis ir pagrindinių vartų bokštu. Apsilankome pilies griuvėsiuose, pasivaikštome po viduramžių dvasios gaubiamas sienas, bokštus.*

Kelionė į namus.

Į kainą įskaičiuota:

*Transporto paslaugos

*Kelionės vadovo paslaugos -ekskursinė programa

*Kelionės organizacija

Lankomiems objektams ir degustacijai turėti ~30eur

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt