Lenkijos Kujavijos žemė: Torunė – Bydgoščas (kolektyvams)

Kelios datos

1 diena. Vykstame į Torunę. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų, išsidėsčiusiu abipus Vyslos krantų. Torunės senamiestis – unikalus viduramžių dvasia dvelkiantis istorinis ansamblis, įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Originalus gatvių tinklas išliko nepakitęs nuo XIII a. Aplankysime miesto rotušę, Torunės pilį, gotikines Šv. Jono ir Šv. Jokūbo bažnyčias, Turgaus aikštę. Torunė garsėja kaip astronomo Mikalojaus Koperniko gimtasis miestas, tad aplankysime jam pastatytą paminklą. Laisvas laikas mieste. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti M. Koperniko muziejuje**, kuris įkurtas gotikinio stiliaus jo tėvo pirklio name ir šalia esančiame patricijaus name. Jame išsaugota autentiška virtuvė, o Koperniko darbo kabinetas įrengtas remiantis viduramžių mokslininkų kabinetų pavyzdžiais. Muziejuje eksponuojamas originalus gaublys, puikiai nutapytas M. Koperniko portretas, mokslininko darbų faksimilės ir autentiškas jo darbo stalas. Muziejaus rūsiuose įrengtas ir Torunės meduolių muziejus. Pirmieji meduoliai čia iškepti 1380-aisiais, o meduolius su imbieru pradėjo kepti vienuolės. Torunės meduolių receptai yra griežtai saugomi. Vietiniai gyventojai sako, kad iš Torunės grįžti be meduolių – negalima. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. važiuosime į antrąją Kujavijos Pamario vaivadijos sostinę – Bydgoščą. Miestas, kaip saugantis perėją per upę manoma buvo įkurtas dar XI amžiuje, vėliau tapo svarbiausiu miestu Lenkijos ir Kryžiuočių pasienyje.  Ekskursijos metu aplankysime senojo turgaus aikštę, kurioje vieną kartą per dieną namo Nr. 15 lange pasirodo magas Tvardovskis. Pamatysime  neįprastai spalvingą šv. Martyno katedros interjerą, miesto rotušę, miesto simboliu tapusius tris fachverko stiliaus sandėlius, Naująją operą, garsiąją skulptūrą ant lyno „Einantis per upę”. Aplankysime Malūnų salą, kurią garsino seniausia Lenkijoje karališkoji monetų kalykla,  Muilo bei purvo muziejų.  Laisvu laiku galėsite keliauti Brdo upe kursuojančiu vandens tramvajumi. Vėliau keliausime į naują Karinės technikos centrą “Exploseum“, įsikūrusį senajame nitroglicerino fabrike. Eidami beveik 2 km pažintiniu keliu požeminais ir antžeminiais tuneliais susipažinsime su šia paslaptinga vieta. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Pusryčiai. Vyksime į Šv. Lipkos* religinį ansamblį, kurį sudaro barokinis vienuolynas bei bažnyčia, kurioje yra „šokantys“ vargonai – jais grojant visos ant vargonų esančios figūrėlės juda. Įspūdis – nepakartojamas! Lenkijos Lietuvos keliais grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos apie 100PLN ir gido sistemos ausinukai 5eur/asm

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis.
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu