Užburianti kelionė po Armėniją

Armėnija – viena iš trijų Pietų Kaukazo valstybių plačiai garsėja savo vynu, brendžiu bei virtuvės šedevrais. Šis nedidelis žemės lopinėlis žavi didingais vienuolynais ir dar nuostabesniais gamtos peizažais, gyvenimo džiaugsmu bei nuoširdumu trykštančiais žmonėmis. Armėnija - pirmoji valstybė, kuri įtvirtino krikščionybę. Tai dar turistų neišmindžiota šalis.
Kelionė po Armėniją
8 birželio - 15 birželio
550 €

Kelionė po Armėniją

550 €
Kaina asmenui
Kelionė po Armėniją
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje

  Su kelionės vadovu iš Lietuvos!

1 diena (06-08). Atvykimas. Apžvalginė ekskursija po Jerevaną

Sutikimas Jerevano oro uoste Zvartnoc 03:20. Vystame į viešbutį, apsigyvename. Poilsis.
12.00 val. pažintis su miestu. Pažintis su Armėnijos sotine: Gafedžiano vardo šiuolaikinio meno centru, dar žinomu kaip „Kaskados“; monumentu „Motina Armėnija“ Pergalės parke; Mesropo Maštoco prospektu; maršalo Bagramiano prospektu, kur stovi Armėnijos Parlamentas Mokslų akademija ir Prezidento rūmai; Laisvės aikšte ir Operos teatru, Šiaurės prospektu, Chačiakturo Aboviano g. bei Respublikos aikšte.

2 diena (06-09). Ječmiadzinas, Zvartnoco katedra – Kerėtojo arka – Garni – Gehardas

Pusryčiai viešbutyje. Vyskime į Jačmiadzianą, kur apžiūrėsime armėnų architektūros perlus – šv. Ripsime (618 m.) ir Katedrinio Soboro (301 m.) cerkves. Ekskursija po unikalų Armėnijos bažnyčios muziejų, kuriame saugomos tokios relikvijos kaip: Longino ietis, Gyvybės kryžiaus dalelė, apaštalų ir šventųjų dalelės ir t. t. Grįždami į Jerevaną aplankysime vieną iš pačių didingiausių viduramžių šventyklų Armėnijoje – Zvartnoc (VII a.). Visi lankomi objektai įtraukti į UNESCO paveldą.
Po pietų vyksime į Garni miestą ir Gehardo vienuolyną.
Pusryčiai viešbutyje. Vyksime į Garni miestą ir Gehardo vienuolyną. Pakeliui sustosime prie „Kerėtojo arkos“, nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į biblinį Araratą ir slėnį. Gehardo vienuolyno (V –XIII a.) lankymas. Vienuolyną sudaro antžeminė šv. Dievo Motinos cerkvė, dvi kunigaikščių kriptos, iškaltos uoloje. Cerkvėje ilgus amžius buvo saugojama Šventoji Ietis, kuria buvo perdurtas Kristaus kūnas ant kryžiaus. (Gehardas – ietis). Šiuo metu ietis saugoma Ječmiadzino muziejuje.
Ekskursiją tęsime Garni tvirtovėje (III a. p. m. e.). Ilgus amžius Garni tvirtovė buvo Armėnijos carų vasaros rezidencija. Aplankysime pagonių šventyklą, skirtą saulės Dievui Mitrai (77 m. m. e.). Nepamirštamas vaizdas į upės Azat kanjoną, nusileidimas prie upės, ėjimas pėsčiomis prie bazalto kolonų, vadinamų vargonais. Grįžimas į Jerevaną.
Šventinė sutikimo vakarienė su nacionalinio folkloro programa.

3 diena (06-10). Sagmosavank – paminklas alfabetui Aragaco kalno papėdėje – Amberdo tvirtovė – Kari ežeras.

Pusryčiai viešbutyje. Sagmosavank vienuolyno (XIII a.) lankymas, vaizdas į Kasach upės kanjoną. 2005 m. Armėnijoje buvo švenčiamas armėniško alfabeto sukūrimo 1600 metų jubiliejus. Ta proga Aragaco kalno papėdėje pastatytas akmeninis ansamblis, kurį sudaro 39 raidės ir Armėnijos švietėjų skulptūros.
Po po pasikelsime į 2300 metrų aukštį – į Aragaco kalno alpines pievas, aplankysime įspūdingą Amberdo tvirtovę (VII – XIII a.). Tada kilsime dar aukščiau, į 3200 metrų aukštį prie Karilič ežero. Pietūs.
Vyksime į Sasunik kaimą, kur įvyks ekskursija po vyno gamyklą „Armėnijos vynas“ su degustacija arba į vieną seniausią Armėnijos vyno daryklą – „Voskevaz Winery“*.
Sugrįžimas į Jerevaną.

4 diena (06-11). Cachkadzoras – Sevanas – Diližnas – Agarcinas

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime į kalnų slidinėjimo kurortą Cachkadzoras, kelsimės keltuvais į Tegeniso kalną, grožėsimės Gehamo kalnagūbriu. Trumpai sustoję prie Kečiariso vienuolyno (XI–XIV a.), vyksime prie vieno iš didžiausių pasaulyje ežerų kalnuose – Sevano ežero. Aplankysime pusiasalyje stūksantį IX a. Sevano vienuolyną, pasigrožėsime vaizdais į ežerą. Pietūs ant Sevano ežero kranto, skanaujant žuvis, sugautas Sevano ežere.
Vyskime į miškingąją Armėnijos teritoriją, pasivaikščiosime Diližano kurorto etnografine gatvele. Po to vyskime į Diližanko gamtos rezervatą, apsivaikščiosime po mišką, apžiūrėsime vaidingą Aragacino vienuolyną (X – XIII a.). Grįžtant į Jerevaną, esant pageidavimui**, galima užsukti į terminius šaltinius ir 1 val. pasimaudyti.

5 diena( 06-12). Chor Virap – gandrų kaimas –– Paukščių ola – Noravankas – Goris

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime prie Ararato kalno į garsųjį Chor Virap vienuolyną, kur 14 metų buvo uždarytas Armėnijos patriarchas – Grigorijus Švietėjas. Nuo Ararato iki vienuolyno tik dešimt kilometrų. Esant giedram orui, matosi Araratas. Toliau kelionę tęsime per Ararato slėnį.
Užsuksime į gandrų kaimą Surenovaną, kur šimtmečius draugiškai gyvena žmonės ir gandrai. Šiame kaime kelios dešimtys gandralizdžių.
Vyksime į Vaiocdzoro provinciją, garsėjančią siaurais tarpekliais, uolomis, urvais, laukinėmis ožkomis ir žinoma vynu. Pietūs ant Arapo upės kranto uoloje.
Ekskursija po karstinį Paukščių urvą, kur kasinėjimų metu buvo atrasta pati seniausia pasaulyje vyno darykla, kuriai daugiau kaip 6000 metų. Čia rasti seniausiai pasaulyje batai iš odos ir kt.
Po to įspūdingu upės Gnišik tarpekliu vyksime prie Noravanko vienuolyno, apsupto raudonomis uolomis. Vienuolynas statytas IX-XIX a. Nuostabūs vaizdai nuo Vorotanskio perėjos, atvykimas į Gorį. Pažintis su miestu, apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje.

6 diena (06-13). Olų miestas Chndzoreskas – Tatevas – vyno darykla „Areni“ – Jerevanas

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į olų miestą Chndzoreską. Tai vienas iš seniausių ir įspūdingiausių Armėnijos gyvenviečių. Nežinomas tikslus olų skaičius, bet jų ne mažiau kaip 800. Laiptais nusileisime į gilius tarpeklius. 2012 m. buvo pastatytas 160 m ilgio pakabinamas tiltas, sujungiantis du tarpeklio kraštus. Nuo jo patogu apžiūrėti Chndzoresko istorinį rezervatą, olas-namus. Po to vyksime į vieną žinomiausių Armėnijos vienuolyną – Tatevą. Nuo 2010 m. nuo vienuolyno ištemptas 5,7 km lynas ilgiausiam pasaulyje oro tramvajui, kuris pavadintas „Tatevo sparnais“. Maždaug per 12 min. iš Alidzoro lynų keliu pasikelsime tiesiai prie vienuolyno. Šis kelias įtraukas į Gineso rekordų knygą. Šiuo kelsimės per upės Vorotan kanjoną. Pietūs. Po to vyksime į Armėnijos vyno sostinę – Arenį kaimą, kur įvyks ekskursija po vyno gamyklą ir vyno degustacija. Grįžimas į Jerevaną, apgyvendinimas viešbutyje.

7 diena (06-14). Jerevanas. Išvykimas į oro uostą.

Ekskursija į konjako gamyklą „Araratas“ arba Valstybinis istorijos muziejus arba paveikslų galeriją. Iškilmingi atsisveikinimo pietūs. Laisvas laikas Jerevane. Produktų ar suvenyrų turgaus lankymas. Dainuojantys fontanai Respublikos aikštėje.

8 diena (06-15). Į oro uostą išvyksime naktį – 02.00 val. Skrydis – 4.20 val.. Rygoje būsime 07.00 val. Namuose – apie 11:00 – 12:00val.

Kelionės kaina-  550,00 Eur/ asm. (jeigu susirenka 15 žmonių grupė) + skrydžio kaina. Susirinkus mažesnei grupei kaina perskaičiuojama.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Pervežimas į Jerevaną iš oro uosto ir atgal;
*Komfortabili transporto priemonė, vežanti nurodytu maršrutu Armėnijoje;
*Apgyvendinimas Jerevane dviviečiuose kambariuose 3* viešbutyje (6 naktys), 3* viešbutyje „Goris“ (1 naktis);
*Visi pusryčiai ir sutikimo vakarienė;
*Visos ekskursijos pagal programą;
*Profesionalaus gido paslaugos;
*Vyno gamykla Areni kaime su degustacija;
*Bilietai Garni ir Zvartnoc, į Bažnyčios muziejų, į urvą Areni 1, Amberdo tvirtovę, istorijos muziejų;
*Keltuvų bilietai Cachadzore ir Tateve;

Papildomos išlaidos:
*Lėktuvo bilietas (šiuo momentu bilieto kaina 316 Eur, įskaičiuoti 8 kg ir 20 kg bagažai). bilietai perkami susirinkus grupei, tad kaina gali kisti;
*Papildomas mokestis už vienvietį kambarį– 140,00 Eur;
*Nuvykimas į/iš Rygos oro uosto;
*Pietūs ir vakarienės, išskyrus šventinę sutikimo vakarienę;
*Visi gėrimai šventinės vakarienės ir pietų metu;
*Ekskursijų į vyno gamyklas Armenia Wine arba Voskevaz Winery (priklausomai nuo degustavimo paketo), kaina 10,00- 15,00 Eur/ asm.
*Maudymasis terminiuose šaltiniuose: 1 val.– 5,00 Eur/asm.
*Ekskursija po konjako gamyklą „Araratas“ ir dviejų rūšių konjako degustacija– 12,00 Eur/ asm. (elitinė trijų rūšių ir kolekcinio konjako degustacija– 22,00 Eur/ asm.)

Pastaba. Informacija/ registracija, tel.: Ieva  +370 (674) 00484 el. p. ieva@alvaturas.lt.