Užburianti kelionė po Armėniją

Armėnija - pirmoji valstybė, kuri įtvirtino krikščionybę. Tai dar turistų neišmindžiota šalis. Šis nedidelis žemės lopinėlis žavi didingais vienuolynais ir dar nuostabesniais gamtos peizažais, gyvenimo džiaugsmu bei nuoširdumu trykštančiais žmonėmis.
Kelionė po Armėniją
8 birželio - 15 birželio
550 €

Kelionė po Armėniją

550 €
Kaina asmenui
Kelionė po Armėniją
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje

1 diena. Vilnius/Jerevanas

Vilniaus oro uoste Jus pasitinka kelionės vadovas. 18:30val skrydis Vilnius-Jerevanas. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Nakvynė Jerevane.

2 diena: Jerevanas / Garni/ Ghegard/ Jerevanas

Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame Garni pagonišką šventyklą (Iamžiaus), skirtą Saulės Dievui. Sustojame vietiniame Garnio name, kad dalyvautumėte tradiciniame armėnų duonos „Lavash“ gaminimo procese, kuris yra UNESCO nematerialaus paveldo sąrašo dalis. Toliau keliaujame į XII-XIIIamž. Ghegardo vienuolyną. Vienuolyną sudaro antžeminė šv. Dievo Motinos cerkvė, dvi kunigaikščių kriptos, iškaltos uoloje. Cerkvėje ilgus amžius buvo saugojama Šventoji Ietis, kuria buvo perdurtas Kristaus kūnas ant kryžiaus. (Gehardas – ietis). Šiuo metu ietis saugoma Ječmiadzino muziejuje.  Grįžtame į Jerevaną, čia dar aplankome istorijos muziejų. Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena:  Khor Virap / Ghegard / Sevan / Jerevanas

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime prie Ararato kalno į garsųjį Khor Virap vienuolyną, kur 14 metų buvo uždarytas Armėnijos patriarchas – Grigorijus Švietėjas, jis įkalintas prieš paskelbdamas krikščionybę valstybine religija. . Nuo Ararato iki vienuolyno tik dešimt kilometrų. Esant giedram orui, matosi Araratas. Po to įspūdingu upės Gnišik tarpekliu vyksime prie Noravanko vienuolyno, apsupto raudonomis uolomis. Vienuolynas statytas IX-XIX a. Jis yra labai arti vyno gamybos regiono Areni, kur galima grupei pageidaujant sustoti vietos vyno degustacijai. Nakvynei važiuojame į Goris.

4 diena:  Goris / Khndzoresk/ Tatev/ Jegegnadzoras

Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į seną Khndzoresk miestelį, kuriame, žmonės gyveno iškastuose urvuose net iki XX a. vidurio, senajame kaime buvo netgi 2 bažnyčios ir 3 mokyklos. Eisime apžiūrėti urvų per kabantį tiltą virš tarpeklio.Vykstame į Halizoro kaimą, kuriame keliausime ilgiausiu pasaulyje lyno keliu ir atvyksime į didžiulį Tatevo vienuolyną – IX-XVamž kompleksas, kuris yra vienas svarbiausių Armėnijos akcentų. Jis traukia keliautojus ne tik dėl savo architektūros ir istorijos, bet ir dėl nuostabaus Vorotan upės tarpeklio, virš kurio yra vienuolynas. Nakvynei važiuojame į Jegegnadzoro miestelį.

5diena. Sevan ežeras/ Orbelian karavenserai/Noratus

Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame prie Sevano ežero, kuris yra didžiausias ežeras Kaukaze. Jis, kartu su šiandien Turkijos teritorijoje esančiu Vano ir Iranui priklausančiu Urmijos druskos ežeru, sudarė tris Didžiuosius istorinės Armėnijos karalystės ežerus, vadintus Armėnijos jūromis. Nūdienos Sevanas yra tapęs oaze nuo karščio ir sostinės triukšmo išvargusiems armėnams. Yra manančių, kad tai pati romantiškiausia vieta pasipiršti. Pakeliui sustojame prie Orbelyan karavenserų, kurie pastatyti XIVamž. Jis buvo pastatytas palei Vardenačių kalnų perėją 1332 m., Kurį pateikė princas Chesar Orbelianas, kad apgyvendintų pavargusius keliautojus ir jų gyvūnus, kai jie kirto iš kalnuoto Vayots Dzor regiono arba į jį. Toliau keliausime šiauriniais ežero krantais. . Aplankysime senąsias Noratus kaimo kapines: čia ir dūlantys šimtamečiai meno kūriniai, ir šiuolaikiniai kapai. Kapinėse gausu akmenyse iškaltų kryžių, kurie siekia net VI a. Armėnų kryžiai – chačkarai – tebestatomi kaip antkapiai, bažnyčių sienose išraižomi mecenetams atminti. Apsilankysime viduramžių vienuolynuose, esančiuose pusiasalyje ir pasimėgausime ežero neapsakomu žydrumu Poilsis ir nakvynė prie Sevan ežero.

6 diena. Diližanas/ Akhtala/ Hagpat

Po pusryčių lankome Diližaną. Diližanas – garsus kurortas, žinomas dėl jo gydomojo oro, turtingo ozono ir prisodrinto pušynų aromato. Dar 9 a. Tbilisi ir Jerevano aukštuomenė pamėgo šį kurortą, kaip vieną geriausių poilsio vietų Kaukaze. Sovietų laikais Diližane buvo įkurtos pirmos profilaktinės gydyklos. Toliau keliaujame į pačią šalies šiaurę, labai arti Gruzijos sienos, ir sustojame ties X-XIIIamž. Akhtalos vienuolyno, kuris garsėja savo gražiomis freskomis. Visai čia pat – Hagpato vienuolynas. Hagpatas yra įtrauktas UNESCO ir yra vienas iš svarbiausių viduramžių religinių, kultūrinių ir švietimo centrų. Nakvynė Hagpat kaime.

7 diena.Aragat/Amberd/Sagmosavank/Jerevanas

Vykstant link Jerevano darome puslankį ir vykstame link Aragato kalno ir čia aplankome Amberdo tvirtovę – istorinį gynybinį kompleksą, kurį sudaro VII amžiaus pilis ir XI a. bažnyčia. Apsilankome Sagmosavanko vienuolyne. kuris yra virš gražiosios Qasagh upės tarpeklio ir grįžtame atgal į Jerevaną. Pasivaikščiojimas mieste. Pasigrožėsime spalvingais šokančiais fontanais. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Jerevanas/Echmiadzin/Išvykimas

Ekskursija po Jerevaną autobusu, sustojant prie Kaskados monumento, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į miestą. Apsilankysime Tsiternakaberdo memorialiniame parke, skirtame 1915 m. genocidui, istorijos muziejus Jerevane. Važiuosime į Echmiadzin – religinį Armėnijos centrą. Aplankysime 7-ojo amžiaus Zvartnoto katedros griuvėsius ir Šv. Echmiadzino katedrą. Keliaujame į oro uostą, kuris yra 20 min. kelio nuo Echmiadzin miesto. Skrydis Jerevanas-Vilnius (23:50-2:45).

Kelionės kaina-  550,00 Eur/ asm. (jeigu susirenka 10 žmonių grupė) + skrydžio kaina. Susirinkus mažesnei grupei kaina perskaičiuojama.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionės vadovas iš Lietuvos
 • 7 nakvynės 3 * viešbutyje su pusryčiais
 • Pervežimai ir transporto paslaugos Armėnijoje
 • Rusiškai  kalbantis vietinis gidas
 • Įėjimo bilietai į Garni, Zvartnots, Amberd, istorijos muziejų
 • Vyno degustacija Areni kaime
 • Tatev lyno kelias
 • 1 x vandens butelis per dieną kiekvienam

DOVANA NUO ALVATURO:  žemėlapiai kiekvienam turistui, armėniškojo duduko koncertas Garni šventykloje arba pasiplaukiojimas laivu Sevano ežere!

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietas su aviakompanija Wizzair (Vilnius-Jerevanas) (šiuo momentu bilieto kaina apie 160-220 Eur be bagažo). bilietai perkami susirinkus grupei, tad kaina gali kisti;
 • Pervežimai iš/į Vilniaus oro uostą
 • Papildomas mokestis už vienvietį kambarį– 160,00 Eur;
 • Kitos galimos išlaidos

Pastaba. Informacija/ registracija, tel.: Ieva  +370 (674) 00484 el. p. ieva@alvaturas.lt.