Kelionė į šiaurę – pažinti Šiaulių kraštą

Šiauliai - Naisiai - Kryžių kalnas
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Vykstame į Saulės miestą – Šiaulius. Šiauliai – vienas didžiausių Lietuvos miestų, garsus savo istorija, Kryžių kalnu, dviračiais… Įdomiausia tai, kad miestas įsikūręs ties Žemaitijos ir Aukštaitijos riba. Šiauliečiai juokauja, kad pusė miesto priklauso vieniems, kita pusė – kitiems… Šiaulių vardas istorijoje sietinas su 1236 m. Saulės mūšiu. Minint mūšio 750-ąsias metines, atidengtas Šaulio paminklas, šiandien tapęs miesto simboliu. Ekskursijos metu  aplankysite Saulės laikrodžio aikštę, Šv.Petro ir Povilo katedrą, apžiūrėsite garsiąją metalinę lapę, auksinį berniuką -Šaulį ir kitas Saulės miesto grožybės. Pasivaikščiosite pėsčiųjų bulvaru, kuriuo miestiečiai labai didžiuojasi.

Toliau keliausime į vieną gražiausių Šiaulių vietų – Chaimo Frenkelio vilą. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne – 1000 rožių sodinukų.

Vėliau aplankysime nedidelį kaimą Šiaulių rajone, visiems žinomą iš serialo „Naisių vasara“  – tai Naisiai. Su gidu pasivaikščiosime po atviru dangumi įkurtuose Naisių muziejuose. Baltų dievų muziejaus pradžioje – Saulės aikštė tai pažintis su visata, pasaulio šalimis ir dangaus dievų šeima. Vienintelis Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejus atidarytas 2012 m. Muziejus įrengtas bendradarbiaujant su etnologu, gamtos mokslų daktaru, profesoriumi Libertu Klimka, archeologu, humanitarinių mokslų daktaru Vykintu Vaitkevičiumi bei dizaineriu Vytautu Puzeru. Šiaurės Lietuvos tautodailininkai sukūrė 53 ąžuolines dievų skulptūras, iš jų 38 puošia 1,4 km ilgio Baltų dievų skulptūrų muziejaus pažintinį taką. Čia yra vienintelis Inkilų muziejus Lietuvoje.  Aplankysime Baltų žolynus, Alkakalnį, Žalčių šeimą. Remdamiesi lietuvių, latvių ir prūsų mitologija, archeologiniais tyrinėjimais, rašytiniais XIII–XVIII a. šaltiniais, tautosakos kūriniais, etnografiniais papročių aprašymais, sužinosite  apie baltų kultūrą, mitus, senosios religijos vertybes: laimę, dalią, bičiulystę, meilę, ištikimybę, grožį. Išskirtinės šio maršruto vietos – Saulės ir Ugnies aikštės bei Alkos kalnas. Taip pat pamatysime unikalią vietą – triušių salą Naisiuose, tai vienintelė sala Lietuvoje, kurioje šiltuoju sezonu gyveną tikri triušiai. (vietinis gidas Naisiuose ir muziejų lankymas nemokamas. Trukmė apie 2-3val).

Vykstame į Kryžių kalną. Tai – Jurgaičių (Domantų) piliakalnis, vadinamas Kryžių kalnu. Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų iš įvairių Lietuvos vietų ir užsienio. Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino 1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Popiežius Jonas Paulius II po kelionės po Lietuvą, lankydamasis Italijoje, La Vernos kalno pranciškonų vienuolyne, brolius pranciškonus paragino pastatyti prie Kryžių kalno vienuolyną. Pranciškonai veikliai atsiliepė. Eremo projektą sukūrė architektai Angelo Palesello ir Nanzio Rimnaudo, o statybą prižiūrėjo Šiaulių raj. vyr architektas A. Jukna. Vienuolynas iškilmingai pašventintas 2000.07.08 d.

Vakare grįžtame namo.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • transportas
  • kelionės vadovas
  • ekskursinė programa

Pietums turėti apie 5eur

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt